Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

April 11:30, 29 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Zana napisał(a)


Nieee, no weeeź...
Jeszcze raz sobie wszystko pooglądałam, no pięknie Jak się na te róże napatrzę to się kucze znowu zarażę Te ciemne maczki są cudne Chyba się o nasionka uśmiechnę, o ile można je bezpośrednio do gruntu wysiać


Ania, zajrzyj do mnie, mam już maki od Magdusi do rozsady kolejny rzut, będzie szybciej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:37, 29 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9909
Mgduska napisał(a)




Jakbyś obcych miała w ogrodzie
Jak ja się nie mogę doczekać kwitnienia twoich maków u siebie. Jeszcze chwila, bo chyba za późno wysiałam. Za to zrobiłam trzy rzuty więc długo powinny cieszyć
Cudnie, szczególnie do różowej piwonii pasują
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magara 23:00, 29 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Magduskowe maczki są piękne
U mnie dziś kolejne dwa zakwitły, jeden wczorajszy trzy płatki zgubił. Ciepło znowu jest
Chyba faktycznie trzeba je siać partiami żeby jak najdłużej się cieszyć nimi - no mnie powalają głównie kolorem Subtelnością też, chociaż moje to potwory, które mają po 60-70 cm wzrostu. Spodziewałam się maluszków, raczej takich ozdobników przy ziemi, lekkich i zwiewnych
Nie wiem czy to "wina" kompostu? U Was też takie grubasy porosły z tych samych, jak domniemuję, nasionek???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 08:55, 30 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Dziewczynki, a można też prosić o nasionka? Chętnie wysieję.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 19:23, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zana napisał(a)


Nieee, no weeeź...
Jeszcze raz sobie wszystko pooglądałam, no pięknie Jak się na te róże napatrzę to się kucze znowu zarażę Te ciemne maczki są cudne Chyba się o nasionka uśmiechnę, o ile można je bezpośrednio do gruntu wysiać


Można, a nawet trzeba Makówki już się produkują
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:24, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
tulucy napisał(a)
Dziewczynki, a można też prosić o nasionka? Chętnie wysieję.


Jasne Przypomnijcie mi się tylko nachalnie z adresem na początku jesieni, bo pod koniec można je już rzucać do gruntu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:33, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mam jeszcze parę zdjęć weekendowych oraz wczorajszych
To mój najnowszy wynalazek - mokra rabata w donicy. Historia jest taka, że trzymałam w kastrze żywokost i kupioną przypadkiem hostę, w celu niezasuszenia. Jednocześnie w zielonej donicy miałam jakieś bagno, bo nie chciało mi się zamawiać nowych roślin do oczka, ze względu na przygodę z pijawkami. Przeniosłam więc żywokost i hostę do donicy, gdzie mają kamyki i stojącą non stop wodę. Wszyscy zadowoleni - żywokost kwitnie jak szalony, hosta za moment też, obie nie więdną ani przez chwilę W mniejszym zielonym środowisko błotne, z irysem żółtym i miętą wodną.






Zuza mnie pytała, czy u mnie piwonia jeszcze kwitnie - kwitnie, trochę zmitrężona poniedziałkowym upałem, ale jeszcze daje kolor.
niedziela:


środa:



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:37, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jeszcze róże - jak dobrze, że nie kwitną wszystkie jednocześnie

Alchymist - no uwielbiam ten kwiat. A wszystko przez Agnieszkę z Mgieł i róż







Goździk brodaty sprzed szklarni - dość mocno ucierpiał od upału, tu - jeszcze niedzielny:




____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:41, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Różności z nowej różanki:

bodziszek Azure Rush jednak różni się od Rozanne - wg. mnie jest łądniejszy, ma miękki, pastelowy odcień, trochę mniej fioletu. Kwitnąć ma tak samo długaśnie





onętki z nasion pozbieranych w Toruniu



orlaya - nareszcie mi się udała! Kaśko, to chyba te nasiona od Ciebie!



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:45, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Coś blado, pora na kolor









____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies