Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 20:41, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Comte de Chambord/Mme Boll - jedna z dwóch, cukierek



Queen of Sweden - ta też zawsze na baczność






____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:43, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Bukiet z dwóch stron





Crocus Rose



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:46, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370




I cotygodniowa sesja rudej






To tyle na dziś

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:57, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Ładny ten bodziszek. Muszę poszukać u siebie
Orlayę próbowałam przez dwa lata i nic. Tak więc gratuluję


Ja też długo próbowałam i prawie bym przegapiła, bo maleńkie egzemplarze pojawiły się przy ścieżce wejściowej, a ja nie byłam pewna co to. W następnym roku samosiew był już bardziej dorodny, ale najlepsze egzemplarze mam jednak z siewu do palet. Kilka z zimowego, reszta domowego.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Juzia 21:19, 30 cze 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38452
Mgduska napisał(a)
Pora na spam różany

Grossherzogin Luise








Ale ona ładniutka!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agania 21:34, 30 cze 2022


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mgduska napisał(a)
Ciężko jej w twarz spojrzeć







____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ryska 21:51, 30 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Mgduska napisał(a)


Mam dwie, z czego jedna zdecydowanie słabuje. Druga zdecydowanie wzięła się za siebie w tym roku i będzie miała parę kwiatów.
Ciężko mi coś powiedzieć o zapachu, bo zwyczajnie nie pamiętam - w zeszłym roku tych kwiatów było bardzo niewiele. Wiem, że pachnie bardzo ładnie, ale do niej trzeba wsadzić nos. Mam róże, które rozsiewają zapach - to jest Constance Spry, Pearl Drift i Weneda. Na pewno pachnidłem są Wollerton Old Hall i Grossherzogin Luise. Bardzo ładnie pachnie też Artemis, co niedawno dopiero odkryłam, wydawało mi się, że to róża bez zapachu. Wollerton ma zapach mocny, piżmowy, podobny do Constance, ale z racji mniejszej ilości kwiatów, też trzeba się nad nią pochylić. Póki co.


No widzisz to ja nie mam takich róż co pachną bez wsadzenia nosa
Dziękuję Ci bardzo za szczegółowy opis.
Ta Constance Spry jest piękna.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Helen 22:17, 30 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Magda, uwielbiam przesiadywać w Twoim piękniutkim ogrodzie.
I też poproszę o nasionka maczków, przypomnę się jesienią. Cudne są, zwłaszcza z bladą morelą.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 22:26, 30 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Mgduska napisał(a)
Mam jeszcze parę zdjęć weekendowych oraz wczorajszych
To mój najnowszy wynalazek - mokra rabata w donicy. Historia jest taka, że trzymałam w kastrze żywokost i kupioną przypadkiem hostę, w celu niezasuszenia. Jednocześnie w zielonej donicy miałam jakieś bagno, bo nie chciało mi się zamawiać nowych roślin do oczka, ze względu na przygodę z pijawkami. Przeniosłam więc żywokost i hostę do donicy, gdzie mają kamyki i stojącą non stop wodę. Wszyscy zadowoleni - żywokost kwitnie jak szalony, hosta za moment też, obie nie więdną ani przez chwilę W mniejszym zielonym środowisko błotne, z irysem żółtym i miętą wodną.






Zuza mnie pytała, czy u mnie piwonia jeszcze kwitnie - kwitnie, trochę zmitrężona poniedziałkowym upałem, ale jeszcze daje kolor.
niedziela:


środa:




Czekałam na tą mokrą rabatę, super wyszło
Piwonii zazdroszczę troszeczkę
Piękne zdjęcia wstawiłaś wszystkiego, morelowa róża mnie urzekła i bukiet też Ciekawa jestem co tam dałaś takiego wysokiego, jakby pąki kwiatowe.

ps. Widzę, że mamy takie same "stoliczki" na narzędzia i kawę
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 23:55, 30 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Pora na spam różany

Grossherzogin Luise - od pewnego czasu lubię wielkokwiatowe. Co prawda kłócą się z moim wyobrażeniem swobodnego, radosnego kwitnienia, ale za to nie wymagają podpierania i dają odrobinę porządku na rabacie.








o mamo, jaka ładna ta róża!
ale już NAPRAWDĘ nie mam miejsca

że Orlaya zakwitła, to nic dziwnego- to jest odmiana jest Szczęśliwicka
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies