Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 22:00, 23 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zostało mi trochę zdjęć, jutro pojadę po nowe, ale zrobiłam jakiś myk z formatem i to jest chyba powód, dla którego nie mam podglądu. W jednym pliku dwa różne formaty i komputer głupieje?









For Your Eyes Only



____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 22:14, 23 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Na deser historia z wiewiórką Rano zaskoczył mnie wrzask sikorek - okazało się, że na drzewie z budką lęgową, w której są maluchy, siedzi to nasze rude maleństwo. Podeszłam, pstryknęłam, potem bliżej, pstryknęłam. Na końcu widać, że wewiór już się rozgląda za drogą ewakuacyjną - po czym czmychnął tak głośno fukając i właściwie drąc się na mnie, że ja też uciekłam





Potem dalsza część historii - na tym drzewie wisiał karmnik, wypełniony świeżo ziarnami słonecznika. Zły pomysł - ziarna zwabiają wiewiórkę, co powoduje palpitacje serca u sikorek! Sikor całym sobą próbował przepłoszyć rudą, która nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, jak drażni sikorki...



...i w zasadzie nie przestawała zajmować się swoimi sprawami



____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 22:18, 23 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Cudowna obserwacja wiewiór gimnastyk medalowy, to ostatnie ujęcie kapitalne w ruchu, jak Ci się udało??
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 23:34, 23 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Mgduska napisał(a)


A maczki - tak, już się nie mogę doczekać tych kwiatów, też będą duże

To nie maczki, to maczory

Z przyjemnością resztę zdjęć obejrzałam, a tym konfliktowe wiewiórkowo-sikorkowe.
Nasze sikorki już poleciały w świat
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:24, 24 cze 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Ostatnie zdjęcie wiewiórki wygląda jakby pochodziło z najbardziej sensacyjnych filmów, super efekty specjalne.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 07:30, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Mgduska napisał(a)







Mission Impossible i wiewiór Tom Cuise?
Świetne foty.

For Your Eyes Only śliczna. Ja mam tylko Eyes for You ale jakoś niefortunnie posadzona i zjadają ją inne rośliny

Chyba do swojego przywrotnika dosadzę kocimiętkę. No świetny duet
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 08:17, 24 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Cudowna obserwacja wiewiór gimnastyk medalowy, to ostatnie ujęcie kapitalne w ruchu, jak Ci się udało??


Przez okno kuchenne - większość tych historii dzieje się na drzewach, które mam przed nosem, kiedy sobie zmywam (zmywam ręcznie wyłącznie po pracach ziemnych, dla odzyskania koloru skóry).
____________________
Sałatka pokrzywowa
Roocika 08:33, 24 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Kapitalne fotki wiewiórki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
jolanka 08:38, 24 cze 2022


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kapitalne ujęcie rudzielca
Wiewiórki ta drapieżniki, polują nie tylko na ziarna i orzeszki ale na młode pisklaki w gniazdach też więc pewnie miała też ochotę na te sikoreczki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Mgduska 08:40, 24 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)


Mission Impossible i wiewiór Tom Cuise?
Świetne foty.

For Your Eyes Only śliczna. Ja mam tylko Eyes for You ale jakoś niefortunnie posadzona i zjadają ją inne rośliny

Chyba do swojego przywrotnika dosadzę kocimiętkę. No świetny duet


Zastanawiam się wciąż nad imieniem dla wewióra Tylko musi się dobrze zdrabniać, bo to jeszcze maluch.

Duet też lubię, ale najbardziej kocham po prostu te kocimiętki- i jak się przyjrzeć, widać, że mam trzy odmiany, kwitnące w różnym terminie - jedna będzie zaraz do wycięcia, druga w pełni kwitnienia, trzecia w pąkach
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies