Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:40, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)

Patrzę na tę fotkę Constance Spry, patrzę na Twoje bukiety, myślę, że lubisz ją może nawet nieprzypadkowo. Constance robiła bukiety, jakich Londyn nie widział Jak to robisz, że włożysz niby cokolwiek do wazonu i wygląda jak milion dolców ? Taka jedna Wildeve i jeden floks, a urok 100%. Rabaty z przełomu czerwca i lipca.... miód na duszę. Piękne zestawienia.
Generous z maczkami... westchnienie. Głębokie i głośne.
Penstemon z Sarą... westchnienie. Jak wyżej.
Constance ... wiadomo.
Wollerton i Crocus ... westchnień c.d..
Powzdychałam. Cudowne klimaty.
Mgdusko, uzależniłam się od cotygodniowych dawek
Jak nazywają się te mączki towarzyszące GG?



Aj, Martko, Ty to jak napiszesz człowiekowi, uszy się czerwienią

To jakieś straszliwe niedopatrzenie, że nie doczytałam o Constancji (??!!). Ciągle się cieszę z tej róży - dostałam ją od sąsiadów, którzy po prostu przestali chcieć ją mieć. Kiedyś, przechodząc, zachwyciłam się jej zapachem, a po roku dostałam

Zdjęcia kwiatów w wazonie niespecjalnie mi się udały, ale właśnie chciałam pokazać, że niektóre kwiaty bronią się same - wystarczy gałązka wsadzona do wody

Wydaje mi się, że te maczki to Dark Plum.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:49, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ryska napisał(a)
Masz Chandos Beauty
Jak oceniasz zapach i czy masz róże pachnącą intensywniej niż ona?
Te Twoje żwirowe ścieżki są cudowne.


Mam dwie, z czego jedna zdecydowanie słabuje. Druga zdecydowanie wzięła się za siebie w tym roku i będzie miała parę kwiatów.
Ciężko mi coś powiedzieć o zapachu, bo zwyczajnie nie pamiętam - w zeszłym roku tych kwiatów było bardzo niewiele. Wiem, że pachnie bardzo ładnie, ale do niej trzeba wsadzić nos. Mam róże, które rozsiewają zapach - to jest Constance Spry, Pearl Drift i Weneda. Na pewno pachnidłem są Wollerton Old Hall i Grossherzogin Luise. Bardzo ładnie pachnie też Artemis, co niedawno dopiero odkryłam, wydawało mi się, że to róża bez zapachu. Wollerton ma zapach mocny, piżmowy, podobny do Constance, ale z racji mniejszej ilości kwiatów, też trzeba się nad nią pochylić. Póki co.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:51, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
A pomponella gdzie???
Twoje maczki u mnie też kwitną - pierwsze dwa - cały dzień się nimi dziś zachwycałam


Pompony w pąkach Ona jest zawsze na końcu peletonu, czeka na swoją chwilę
Co do maczków, zaobserwowałam, że te pełne mają trwalsze kwiaty. Dlaczego ja nie mam ich więcej?? Trzmielom trudniej się do nich dobrać, nie wiem jak to będzie z samosiewem.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:53, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Zana napisał(a)


Całe mnóstwo pięknych ujęć, ale te ze ścieżką wijącą się pośród roślin szczególnie mnie urzekły
Piękny busz


Zgadnij, kto jest moim mistrzem?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:56, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basieksp napisał(a)
Śliczne te maki bardzo ładne kolory


Jednoroczne właśnie dlatego są fajne, że tu i ówdzie dodają koloru - nie zawsze takiego, jaki się zaplanowało, a czasem dokładnie takiego, jaki powinien być
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 08:58, 29 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
Piękne różyczki. Też tak mam że i ta ulubiona i ta i ta ... .


Ulubione, ale każda na swój sposób
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 09:21, 29 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11607
Mgduska napisał(a)


Naprawdę ciężko ją wypatrzeć, ale kwitnie - Rose de Resht


Po zapachu ją znajdziesz
Przepiękne masz maczkowe połączenia kolorystyczne i róże oczywiście też. Czy piwonia nadal u Ciebie kwitnie? Koniecznie napisz co robisz, że Ci się nie pokłada.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Zana 09:37, 29 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mgduska napisał(a)


Zgadnij, kto jest moim mistrzem?


Nieee, no weeeź...
Jeszcze raz sobie wszystko pooglądałam, no pięknie Jak się na te róże napatrzę to się kucze znowu zarażę Te ciemne maczki są cudne Chyba się o nasionka uśmiechnę, o ile można je bezpośrednio do gruntu wysiać
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lilarose 10:35, 29 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no rzeczywiście maków masz moc- mi ten styczniowy siew nie bardzo się udał- tzn tylko jeden przetrwał i zakwitł
ale z rozsady jest ich więcej, więc jeszcze trochę przede mną
a wiesz, że mi wzeszły te kalifornijskie szampańskie, co tak o nie walczyłam? Teraz na wdechu czekam aż zakwitną

podpisuję się pod wszystkimi achami i ochami w komentarzach- plus po stokroć pod recenzją Martki



____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 10:54, 29 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Zdjęcia wiewióry cudowne Ogrodu też, ale sorki wiewiór skradł całą sesję no i maki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies