Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:18, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dorii napisał(a)

Z hortensji w zeszłym roku zamawiałam.
Też właśnie nie ufam. Może jak się rozrośnie to przy tarasie posadzę kawałek na próbę.


Tego sklepu nie znam. Ale masz już doświadczenie zimowania i to dobrze
Strasznie mi się podobała ta roślina u ludzi w ogródkach (na Korfu), więc kupiłam ją sobie w sklepie ogrodniczym, których zresztą jest tam całe mnóstwo, znacznie więcej, niż u nas. A ta roślina jest bardzo popularna.
Myślałam na początku, że to coś w rodzaju mini-agapanta, tylko fajniejsza, bo mniej niebieska, ale chłopak, który ją sprzedawał zaprzeczył. Zapewniał mnie natomiast, że to bardzo twarda roślina, która nie wymaga dużo wody i powinna, okryta, przetrwać zimę. Po zerwaniu gałązki z przekwitłym kwiatem od razu poczułam, że to raczej jakiś czosnek Ponoć jest też jadalna, więc już ją kocham
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 10:59, 07 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Bukiety typu woda-powietrze - tak je nazywam Są to bukiety oszczędne, bo robię się coraz większą sknerą, jeśli idzie o zrywanie kwiatów do wazonów


ja mam nadzieję, że tyle nasadziłam w warzywniku ozdobnych do cięcia, że w tym roku nie będzie mi żal
z tego wszystkiego warzyw mniej będę miała
nie jestem pewna, czy to rozsądne w obliczu cen żywności
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
KasiaBawaria 11:44, 07 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Rundbeckie ci szybko zakwitly. A powiedz mi, czy bylica bardzo ci sie rozrasta?
____________________
Zapraszam na kawe
Mgduska 13:51, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)


ja mam nadzieję, że tyle nasadziłam w warzywniku ozdobnych do cięcia, że w tym roku nie będzie mi żal
z tego wszystkiego warzyw mniej będę miała
nie jestem pewna, czy to rozsądne w obliczu cen żywności


Nie chcę Cię martwić, ale prawdziwa sknera obsadzi wszystkie skrzynie i rabaty, a i tak będzie żałować każdego kwiatka.
Przejdziesz test. Użycie słów 'w tym roku' nie rokuje dobrze. Na skali sknerstwa z każdym rokiem ja przesuwam się raczej ku wyższym pozycjom. Jedyny ratunek, to uprawiać jedną roślinę na bukiety - w masowych ilościach. Jedną, za to plenną, powtarzającą kwitnienie, albo odrastająca po cięciu. Np dalię lub lwią paszczę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 13:55, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
KasiaBawaria napisał(a)
Rundbeckie ci szybko zakwitly. A powiedz mi, czy bylica bardzo ci sie rozrasta?


Bardzo szybko, mam nadzieję, że trochę jeszcze ich zostanie na koniec lata?

Bylica rozrasta się jak szalona. Na szczęście mam ją głównie na najtrudniejszym miejscu mojego ogrodu, więc w sumie cieszę się, że dobrze sobie radzi. Czasem wyrywam pojedyncze sztuki, jeśli widzę włażącą na inne rośliny. Trzeba na nią uważać, w poprzednich miejscach, gdzie była chociaż przez chwilę, nawet po przesadzeniu zostawiła swoje klony.
Ale lubię ją i pasuje mi do tej górki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
mirkaka 14:59, 07 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Róże wspaniałe, wiewiórki zazdroszczę, różności też cudowne
Pashmina podobna do Eden, ciemne lilie i u mnie, są cudowne, bardzo je lubię
Dziecko róży to pewnie dziczka jakaś, przyniesiona przez ptaki, ale lwie paszcze są naj, cudowne kolorki
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Mgduska 15:17, 07 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
mirkaka napisał(a)
Róże wspaniałe, wiewiórki zazdroszczę, różności też cudowne
Pashmina podobna do Eden, ciemne lilie i u mnie, są cudowne, bardzo je lubię
Dziecko róży to pewnie dziczka jakaś, przyniesiona przez ptaki, ale lwie paszcze są naj, cudowne kolorki


Dzięki
Mirko, właśnie mam nadzieję, że nie dziczka. Wygląda całkiem szlachetnie i pomału rośnie, naprawdę pomalutku. Gdyby była dziczką, np caniną, już urosłaby wielka.
Lwie paszcze naprawdę mi się udają W przeciwieństwie do cynii, które niestety mają większe wymagania.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 19:12, 07 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11594
Mgduska napisał(a)


Bukiety typu woda-powietrze - tak je nazywam Są to bukiety oszczędne, bo robię się coraz większą sknerą, jeśli idzie o zrywanie kwiatów do wazonów

No popatrz, a ja jakoś w tym roku mam odwrotnie. Pilnuję się tylko, żeby nasiona z jednorocznych zebrać.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 22:37, 07 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)


Nie chcę Cię martwić, ale prawdziwa sknera obsadzi wszystkie skrzynie i rabaty, a i tak będzie żałować każdego kwiatka.
Przejdziesz test. Użycie słów 'w tym roku' nie rokuje dobrze. Na skali sknerstwa z każdym rokiem ja przesuwam się raczej ku wyższym pozycjom. Jedyny ratunek, to uprawiać jedną roślinę na bukiety - w masowych ilościach. Jedną, za to plenną, powtarzającą kwitnienie, albo odrastająca po cięciu. Np dalię lub lwią paszczę.

mi (chyba ) z warzywnika nie będzie żal ciąć
ale jak mnie mama prosi, bym jej róż ucięła albo innych kwiatów z rabat, to aż mnie w dołku ściska. Mój syn także tego nie rozumie- jak można ŚCINAĆ kwiaty do wazonu ???
dla niego to jakby zabijać roślinę w każdym razie jest stanowczo przeciw. I to jest miód na moje serce

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Magara 01:06, 08 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Ciekawe tezy o byciu sknerą Jestem chyba wielką bo nie miałabym sumienia uciąć do wazonu czegoś co rośnie i cieszy. Kot czasem mnie ze skąpstwa ratuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies