Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Mgduska 08:33, 08 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jakie miłe towarzystwo, same sknery. Zuza, popraw się, bo odstajesz
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 08:58, 08 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ja mam dzisiaj mojej matki urodziny - już mi wczoraj zapowiedziała, ze czeka na kwiaty z ogrodu Nic, trzeba będzie pokombinować, by nic nie ubyło a bukiet powstał
że ja te dalie tak późno wsadziłam!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 09:05, 08 lip 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dla Matki Rodzicielki nie żałuj. To jest jedyny wyjątek, kiedy (z trudem), ale tnę
____________________
Sałatka pokrzywowa
KasiaBawaria 10:49, 08 lip 2022


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mgduska napisał(a)


Bardzo szybko, mam nadzieję, że trochę jeszcze ich zostanie na koniec lata?

Bylica rozrasta się jak szalona. Na szczęście mam ją głównie na najtrudniejszym miejscu mojego ogrodu, więc w sumie cieszę się, że dobrze sobie radzi. Czasem wyrywam pojedyncze sztuki, jeśli widzę włażącą na inne rośliny. Trzeba na nią uważać, w poprzednich miejscach, gdzie była chociaż przez chwilę, nawet po przesadzeniu zostawiła swoje klony.
Ale lubię ją i pasuje mi do tej górki.


No wlasnie w tamtym roku przesadzalam dwie i teraz mam bylice w 4 miejscach haha.Ale tez ja lubie. Bezproblemowa roslina.
____________________
Zapraszam na kawe
lilarose 12:48, 08 lip 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Dla Matki Rodzicielki nie żałuj. To jest jedyny wyjątek, kiedy (z trudem), ale tnę

na szczęście hortensje ogrodowe obficie zakwitły w tym roku- będzie na bogato, a ogród nie ucierpi
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
tulucy 12:55, 08 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja czasem tnę. Dla tatusia peonie to zawsze na urodziny, bo on uwielbia. Nagietków mi nie szkoda, pojedynczo jakichś różanych pąków. Robię mieszane, żeby z wielu roślin uciąć po odrobinie, a bukiecik solidny i skąpstwo daje się ukryć.


Btw. Mam do oddania bylice, Ludovica i zwykłą. Wyrodna matka zapomniała, że dziecko ma alergię na bylicę i teraz musi się zrehabilitować, znaczy oddalić alergeny z ogrodu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Dorii 13:33, 08 lip 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ja też skąpa jestem. Młodociane czasem coś stratują to i w wazonie czasem coś wyląduje. Posiałam w tym roku lwie paszcze do tego celu ale ich nie popikowałamna czas i maleństwa jeszcze. Mam nadzieję że zdążą zakwitnąć.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
mirkaka 18:08, 08 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Mgduska napisał(a)


Dzięki
Mirko, właśnie mam nadzieję, że nie dziczka. Wygląda całkiem szlachetnie i pomału rośnie, naprawdę pomalutku. Gdyby była dziczką, np caniną, już urosłaby wielka.
Lwie paszcze naprawdę mi się udają W przeciwieństwie do cynii, które niestety mają większe wymagania.


Ja pod brzozą sadziłam cynie, i byłam zdziwiona że nie chcą rosnąć, haha
A Ty piszesz że mają spore wymagania.
To życzę szlachetnej sadzonki, prawda, dziczka szybko rośnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kordina 18:17, 08 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4735
No mnie też serce boli jak wycinałam dwie (aż!!) lilie białą i czerwoną... na bukiet dla pewnego chcieja
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Magara 01:58, 09 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
Coś, gdzieś mi mignęło, że o grujeczniku myślisz. W zeszłym roku, pod koniec lata, na Kowalach kupowałam. Wybór był duży, drzewka całkiem, całkiem, no i ceny znośne - tak na wszelki wypadek piszę, póki pamiętam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies