Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Anda 11:01, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Mgduska napisał(a)


Są powody, dla których nigdy do końca nie zniknie swoisty bałagan z mojego ogrodu - pasy zielska, kamienie, niekoszone zarośla - tamtędy całe to bogactwo zwierzęce się przemieszcza, a ja znowu nie mam tak nadmiaru siły i czasu, żeby to wszystko depilować


Wiesz, ja to bardzo dobrze rozumiem, bo sama nie mam zbyt wydepilowanego ogrodu. A koniec ogrodu również jest w stylu naturalnym
Tutaj w ogóle nie widuję jaszczurek. Chyba zbyt dużo cywilizacji, mało miejsca i habitatów dla jaszczurek. Gęstość zaludnienia w moim landzie jest dość pokaźna.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:05, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Agania napisał(a)
To moje tulipany pakował skrupulatny pakowacz
Drogie jak pies, ale ja bardziej poszalałam, kupiłam
Jeszcze pelargonie, pełną stokrotkę afrykankę
i rozplenicę rubrum, i popłynęłam


Tak szczerze, to nawet nie pomnę, ile przesyłek z roślinkami już do mnie przyszło w tym roku - pomidorki (bo mi wysiewy nie wyszły), szałwie, krzewy (lilak i dereń), do tego parę wizyt w ogrodniczych i wciąż jeszcze czekam na jedną paczkę... A móżdżek wciąż pracuje i wymyśla, tu się poszerzy, tam czegoś brakuje itd.

Na jesień też kombinuję, żeby może zamówić tulipany w szkółce i jakoś nad tym zapanować. Ale tam też zdarzają się pomyłki, ostatecznie wiosną cieszy mnie każdy kolor
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 11:19, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Anda napisał(a)


Wiesz, ja to bardzo dobrze rozumiem, bo sama nie mam zbyt wydepilowanego ogrodu. A koniec ogrodu również jest w stylu naturalnym
Tutaj w ogóle nie widuję jaszczurek. Chyba zbyt dużo cywilizacji, mało miejsca i habitatów dla jaszczurek. Gęstość zaludnienia w moim landzie jest dość pokaźna.


U nas wciąż dookoła są duże lasy i łąki, w tym jest nadzieja. Ale łąki to już wydzielone działki, a najbliżsi sąsiedzi raczej nie tworzą przyjaznych środowisk. Ważne, że mają chociaż trawę, więc szlaki komunikacyjne jakieś są.
Kiedyś coś tam kopałam w piachu i trafiłam na jaja jaszczurki - ale to było chyba jeszcze przed budową, w każdym razie lepiej za dużo nie kopać, a w zeszłym roku widzieliśmy u siebie dwa padalce.
To jest naprawdę niezły wynik, bo na naszej ulicy już tylko pojedyncze działki są niezagospodarowane.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 11:25, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
To jeszcze jest dobrze u Ciebie. Mam nadzieję, że jak najdłużej. Właśnie czytałam u Jolanki że czystkę u niej w lesie za płotem przeprowadzają, w czasie lęgowym W PL pewnie tez niedługo przyroda ulegnie zwiększonej degradacji. Dobrze, że tu u mnie działają organizacje chroniące przyrodę, ale i tak trochę późno na ratowanie owadów.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
antracyt 11:33, 13 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11634
Mgduska napisał(a)


Są powody, dla których nigdy do końca nie zniknie swoisty bałagan z mojego ogrodu - pasy zielska, kamienie, niekoszone zarośla - tamtędy całe to bogactwo zwierzęce się przemieszcza, a ja znowu nie mam tak nadmiaru siły i czasu, żeby to wszystko depilować

Bardzo mi się takie podejście do ogrodu podoba, również je stosuję. Nie do końca wydepilowany ogród, muszę to zapamiętać
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 11:57, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oglądałyście ostatnią Maję w ogrodzie? Anielskie ogrody - właściciel ma sporo do powiedzenia w temacie przyrody Też poza anteną.
Nie znam go dobrze, więc za niego nie ręczę, ale to co już widziałam i słyszałam - ma sens
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 11:58, 13 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Mgduska napisał(a)
Oglądałyście ostatnią Maję w ogrodzie? Anielskie ogrody - właściciel ma sporo do powiedzenia w temacie przyrody Też poza anteną.
Nie znam go dobrze, więc za niego nie ręczę, ale to co już widziałam i słyszałam - ma sens


Hehe, już na wątku nawet pisałam, ze mi sie spodobał ich ogród i podejście
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 12:10, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No widzisz, są więc w narodzie ludzie, co to nie zawahają się oddać kawałka ogrodu jelonkowi rogaczowi
____________________
Sałatka pokrzywowa
Nowa12 12:15, 13 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To był ten odcinek z arbuzami i pawolonem sferycznym bo nie obejrzałam całego?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mgduska 12:26, 13 maj 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Nowa12 napisał(a)
To był ten odcinek z arbuzami i pawolonem sferycznym bo nie obejrzałam całego?


Tak to ten. Nie wiem, kiedy go puszczali, bo ja oglądam z opóźnieniem, w internetach.
Warto obejrzeć, ja już poleciałam po żywokost (nie wiedziałam, że już jest!, zawsze rwałam dopiero po skończeniu gnojówki z pokrzyw) i planuję dodatkowy wypad po pokrzywy - jedno wiadro gnojóweczki już mam zalane, ale jak się okazuje - pokrzywy nigdy za dużo! A przecież to moje danie firmowe
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies