Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 09:05, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11572
Muszę tu jeszcze zajrzeć przez większy ekran niż telefoniczny, ale nawet on nie przeszkadza podziwiać różane portrety. Powtórzę się po raz enty...bardzo lubię Twoje spojrzenie na ogród, a róże w szczególności
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 10:04, 01 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Mgduska napisał(a)
Aprilu, mam podobnie. Można mieć las albo róże, a ja chcę las i róże. I warzywnik. I może jeszcze ogród żwirowy? I trochę po angielsku. Ale i malwy. I trochę prerii. Kawałek trawnika też. Widok nieskończony. I kokon wokół siebie. Wielki ogród, sad i kury. Ale do ogarnięcia i to tak, żeby można było wyjechać na dwa tygodnie. Pachnącą różankę i dziką łąkę. Płasko, ale z górką. I stawem. I basen.
Niepotrzebne skreślić

Co do nowych róż - na razie jestem w krainie śniegu, która zupełnie nie nastraja na kupno zielonego. Raczej na ciepłe skarpety i powoli chyba nowe buty do chodzenia po górach.
O różach pomyślę, jak wrócę. Jak mi nie wykupią koleżanki, to może, może, może zdecyduję się ulec.


I znów mam zaległości, no sama nie wiem jak to robię

Malwy też mi się obłędnie podobają, nawet mam jakąś w koszyku, przetestuję ją Prerię kocham, więc rozumiem cię bardzo dobrze Preferuję kokon ale.... taki przestronny bardziej niż otulający Czyżby trzecia opcja się pojawiła? tu pojawia się chichoczący emotikon
Tak, basen bym powiększyła. Taki jak ma Kasya byłby idealny.
Mimo że jestem bliźniakiem dodatkowo spod znaku Bliźniąt, rozdwojenie jaźni to dla mnie stan permanentny. Jednak aż takiej amplituty chciejstw jak u Ciebie, to nie obserwuję Twój stan jednak cięższy
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 10:33, 01 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Helen napisał(a)

A Constance Spry? Jak wypada w tym porównaniu?


O, dobre pytanie, bo też mnie zachwyca. Ale Danusia swego czasu niezbyt pochlebnie o niej pisała, przez to zwieszanie kwiatów.

A tak generalnie Magduś, no znów mam różyczkę, tym razem przez ciebie
Choć dobrze wiem że u mnie to bez szans...
Może chociaż poprzesadzam te co mam, żeby im polepszyć warunki... czyli znów ciężka robota w planach
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 19:14, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Rojodziejowa napisał(a)
Przecudnie! Ach jak dobrze pooglądać takie zdjęcia, gdy za oknem szaro buro.

No to dopisuję Crocus do chciejstw. No kolor ma obłędny, a jak pośród tylu piękności to ona zdobyła Twoje uznanie, to musi coś w tym być


Asia, Crocus, to róża, która od początku po prostu rośnie i kwitnie, czyli robi co do niej należy. Zdarza jej się mączniak na nowych pędach, ale bez wpływu na odbiór całości. Nie marudzi, rozrasta się, co roku ma dużo kwiatów, z przyjemnością patrzysz na wolę życia, jaką ma ta odmiana. A kwiaty zawsze rozpoznam, mają w sobie coś takiego, że wiem, że to ona
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:20, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)


Niektórzy to mają gumowe ogrody


Gdyby popatrzeć na mój ogród świeżym okiem, to właściwie bardzo dużo miejsc mam niezagospodarowanych, tyle, że tam nie ma czegoś, co można nazwać glebą. Jest twarda glina i kamienie. Terenu uprawnego mam więc zdecydowanie za mało! A trochę dzikiego musi być
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:21, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Muszę tu jeszcze zajrzeć przez większy ekran niż telefoniczny, ale nawet on nie przeszkadza podziwiać różane portrety. Powtórzę się po raz enty...bardzo lubię Twoje spojrzenie na ogród, a róże w szczególności


Zuza,
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:30, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Grossherzogin Luise w towarzystwie maczków, zestawienie zapiera dech w piersiach. Czule się przyjrzałaś tym Twoim różom, a my możemy podziwiać. Najbardziej "rozczarowała" mnie Artemis, może nie dbałam o nią należycie? Nie poczułam "tego czegoś".
Crocus jest przepiękna, nie znałam, a to piękność, zatem czekam, aż coś wypadnie i zwolni miejsce Jak duży krzak tworzy docelowo?
Dozuj, tak, duże dawki wymagają zdrowego serca


Crocus tnę dość wysoko, żeby miała więcej słońca, więc ma u mnie ok. 1,20 m. To nie jest wielka róża, taka w sam raz

Martko, czy wsadziłaś nos w Artemis? Ona ma piękny, piżmowy zapach, delikatny i nieujawniający się na co dzień, ale kiedyś Cię zaskoczy Mam dwie sztuki - jedna bardzo długa była zegarem słonecznym, tj. pojedynczym badylem, po paru latach mocnego cięcia wreszcie się nieco rozkrzewiła. Druga ma miejscówkę dość blisko sosen, chyba ma trochę za sucho. Żadna nie rośnie więc tak, jak widuję w innych ogrodach, a mimo tego ale nie oddałabym jej. Parę lat do niej podchodziłam, oglądałam na forum, wydawała mi się za biała A teraz wiem, że jest piękna, nie biała a śmietankowa, bardzo mocna i ogólnie do lubienia Może poczekaj jeszcze trochę, na razie potraktuj jako różę do bukietów
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:33, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)
O mamuńciu... Wiedziałam, że wieczorne wejście na forum spowoduje u mnie problemy z zaśnięciem, ale stawiałam na obwinienie o to Martki i Jej szklarenki (jeszcze tam nie dotarłam A tu proszę...
Magda, obłędne masz te róże... Też nie mam pojęcia gdzie je mieścisz??? Zaczynam dochodzić do wniosku, że nie umiem gospodarować przestrzenią posiadaną Prawie 1.300 metrów działki, domek 50 metrowy, niech będzie że dodatkowe 20 zajmuje wiata, parę rabatów-dramatów-niewielkich w sumie, a efekty mizerne


Marudo Pamiętaj, że pokazuję zdjęcia zrobione na przestrzeni miesiąca, a w ogrodzie róże nie kwitną jednocześnie, więc nie robią takiego wrażenia.
A z drugiej strony, co ja Ci mogę powiedzieć - róże to jednak róże
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:34, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ale widoki

____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 19:39, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)
Piękne masz różyczki! Mnie urzekła Grossherzogin Luise! A na Queen of Sweden mam chrapkę nie od dziś
Bukiecik uroczy...ale zatęskniłam za bukietem z kwiatów w domu, aż sobie jakiś na niedzielę sprawię, niech tylko pochowam resztki świątecznych świecidełek


Dziękuję Gross... mam krótko, niewiele mogę o niej powiedzieć, ale Queen mogę polecić. Nietypowo na angielkę stoi prościutko, więc produkuje kwiaty gotowe do bukietów Ja to w niej lubię, można kwiaty podziwiać bez chodzenia na czworaka Poza tym jest zdrowa i niezawodna, taki cukierek
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies