Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

Kordina 20:20, 22 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4590
Mgduska napisał(a)
... ja chcę las i róże. I warzywnik. I może jeszcze ogród żwirowy? I trochę po angielsku. Ale i malwy. I trochę prerii. Kawałek trawnika też. Widok nieskończony. I kokon wokół siebie. Wielki ogród, sad i kury. Ale do ogarnięcia i to tak, żeby można było wyjechać na dwa tygodnie. Pachnącą różankę i dziką łąkę. Płasko, ale z górką. I stawem. I basen.
Niepotrzebne skreślić...


Przejrzałaś mnie, skąd wiedziałaś co chcę?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 15:22, 29 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Mgduska napisał(a)
Można mieć las albo róże, a ja chcę las i róże. I warzywnik. I może jeszcze ogród żwirowy? I trochę po angielsku. Ale i malwy. I trochę prerii. Kawałek trawnika też. Widok nieskończony. I kokon wokół siebie. Wielki ogród, sad i kury. Ale do ogarnięcia i to tak, żeby można było wyjechać na dwa tygodnie. Pachnącą różankę i dziką łąkę. Płasko, ale z górką. I stawem. I basen.
Niepotrzebne skreślić


Oj, jaka fajna dyskusja o szkodliwości zdrowego rozsądku w ogrodzie i jego działaniach ograniczających
działania ogrodowe.
W ogóle to jakbyś czytała w moich myślach, mam tak samo, chciałabym wszystkiego po trochu.
Róże w doniczkach, dzięki za podpowiedź, bo u mnie strasznie ciasno, myślałam, gdzie by trochę przesadzić,
a zamówiłam 6 nowych (zdrowego rozsądku brak).
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 20:06, 29 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Alija napisał(a)

Oj, jaka fajna dyskusja o szkodliwości zdrowego rozsądku w ogrodzie i jego działaniach ograniczających
działania ogrodowe.
W ogóle to jakbyś czytała w moich myślach, mam tak samo, chciałabym wszystkiego po trochu.
Róże w doniczkach, dzięki za podpowiedź, bo u mnie strasznie ciasno, myślałam, gdzie by trochę przesadzić,
a zamówiłam 6 nowych (zdrowego rozsądku brak).


Traktat o szkodliwości zdrowego rozsądku - można by rozwinąć temat
Ciekawa jestem, jakie ostatecznie skutki przyniesie ten brak rozsądku oraz próby zmieszczenia wszystkiego na ograniczonej powierzchni. I czy to się w ogóle może dobrze skończyć?

Póki co wróciłam z gór z naładowanym akumulatorem. Zmiana klimatu, trening kondycyjny, luz, wszystko pomaga wrócić do pionu Czuję, że za moment chwyci mnie tęsknota za wiosną. Może nawet uda mi się zrobić jakeś podsumowanie sezonu, chociaż tego nie lubię, bo lubię patrzeć przed siebie, ale dla dobra nauki chociaż róże opiszę (?).
A na południu ZIMA. Taką zimę lubię











____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 20:09, 29 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
i Wysokie:








____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 20:39, 29 sty 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no nie lubię zimy i zła jestem na nią ale nie mogę być aż tak niesprawiedliwa i Twojej nie pochwalić
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
ewsyg 21:03, 29 sty 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Mgduska napisał(a)
Aprilu, mam podobnie. Można mieć las albo róże, a ja chcę las i róże. I warzywnik. I może jeszcze ogród żwirowy? I trochę po angielsku. Ale i malwy. I trochę prerii. Kawałek trawnika też. Widok nieskończony. I kokon wokół siebie. Wielki ogród, sad i kury. Ale do ogarnięcia i to tak, żeby można było wyjechać na dwa tygodnie. Pachnącą różankę i dziką łąkę. Płasko, ale z górką. I stawem. I basen.
Niepotrzebne skreślić

To mamy podobne marzenia
Na szczęście mam mały ogród
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Pszczelarnia 21:36, 30 sty 2023


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja jestem na takim etapie ogrodowania, że nie wiem, co chcę. A to już gorzej.

Chociaż różom daj wspomnienia, proszę.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kordina 00:54, 31 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4590
Zima w górach pod warunkiem słońca - przepiękna. Takie zimy pamiętam z dzieciństwa i zaspy przez które chodziło się jak w śnieżnych tunelach wysokości 6-letniej dziewczynki
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Mgduska 09:04, 31 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Pszczelarnia napisał(a)
Ja jestem na takim etapie ogrodowania, że nie wiem, co chcę. A to już gorzej.

Chociaż różom daj wspomnienia, proszę.



Ewa, ja bym chciała taki ogród jak Twój Plus kawałek leśnego. Rób swoje, jest dobrze

Do róż usiądę, trochę to wymaga czasu, chociaż szału w tym roku nie pamiętam.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 09:06, 31 sty 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)
Zima w górach pod warunkiem słońca - przepiękna. Takie zimy pamiętam z dzieciństwa i zaspy przez które chodziło się jak w śnieżnych tunelach wysokości 6-letniej dziewczynki


Pół metra i więcej śniegu jest teraz w górach i żałuję tylko, że sobie na nim nie poleżałam
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies