Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sałatka pokrzywowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Sałatka pokrzywowa

antracyt 21:04, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
Jak tniesz Alden? Zerkałam dzisiaj na moją, chaotycznie rozłazi się na boki. Dumam czy pozwolić jej na to, czy jakoś pokierować.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Mgduska 21:05, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
anpi napisał(a)

To cukierki już zamówiłam- dwa, dla większej słodyczy!
Jeszcze nie wiem gdzie je wcisnę ( znaczy jakim miejscem uchonoruję, bo jednak to królowe!),ale najwyżej będzie jakaś detronizacja
A wracając do twoich ogrodowych zachcianek,to ja mam dość podobnie. Chciałabym mieć rośliny gęsto, bo tak chwasty nie rosną, jednocześnie chciałabym rzadko by roślina się ładnie eksponowała i miała swobodne miejsce na rozrost, ale jak tylko widzę lukę to wydaje mi się pusto i coś tam sadzę: P
Na jeden styl też nie mogę się zdecydować, bo u mnie wydaje się to za nudne, choć u innych mnie zachwyca Chciałabym mieć ogród w kolorach róż, fiolet, biel i ich odcienie, ale uwielbiam wszystkie inne kolory i nie potrafię się bez nich obejść
Najlepiej byłoby gdybym miała kilka ogrodów, koło siebie, każdy w innym stylu i żebym mogła je sama dopieścić do należytej im perfekcji! A ledwo ogarniam mój mały ogród kwiatowy i nie za wielki warzywny! I ciągle muszę sama z sobą iśc na kompromisy( z rodziną też!), zadowalać się namiastkami i bić się dodatkowo z czasem i kasą na ogród! Ale to zrozumieć może ...kto!???


Będzie Pani zadowolona Traktuj ją jak wielkokwiatową, ona lubi mocne cięcie.
W Sopocie na różance jest ich sporo i widzę, jak sobie dobrze radzą. Mają co prawda podlewanie, ale na co dzień nikt wokół nich nie skacze, a rosną piękne.

Moim zdaniem Twój ogród ma już swój styl Co do kolorów, ja też jestem sroka i za nic nie zrezygnowałabym z tej wielości Masz rację - u kogoś to może fajne, u siebie - nuda
____________________
Sałatka pokrzywowa
vita 21:06, 01 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4029
Ojej, Ballerinę zawsze chciałam mieć, ale drugą Constance? Z jedną nie wiem co poradzić, potwór. Masz te róże
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Mgduska 21:11, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
Jak tniesz Alden? Zerkałam dzisiaj na moją, chaotycznie rozłazi się na boki. Dumam czy pozwolić jej na to, czy jakoś pokierować.


Moim zdaniem najlepiej ciąć ją tylko kosmetycznie, tzn usuwać pozostałości po kwiatach i pozwolić jej rosnąć swobodnie. U mnie ta róża ma trochę mało słońca, może więc bardziej ciągnąć w górę, ale też staram się upchnąć ją w ten obelisk. W każdym razie na pewno ma pędy dłuższe od Balleriny, która rośnie bardziej na szerokość, więc tendencje pnącej ma.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:13, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
vita napisał(a)
Ojej, Ballerinę zawsze chciałam mieć, ale drugą Constance? Z jedną nie wiem co poradzić, potwór. Masz te róże


Potwór, jak jej się na to pozwoli, to prawda. U mnie ma już pędy o długości 4 metrów, ale gdyby ją utrzymać cięciem niżej? Takie pachnidło na wysokości nosa.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 21:17, 01 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11582
No właśnie, rzadko ją widać na zdjęciach w całości, za to fragmentarycznie często w towarzystwie obelisku. Chyba sprawdzę co pokaże puszczona sanopas.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Szymka 21:21, 01 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mgduska napisał(a)
Pora na największe pachnidło - Constance Spry:



Hmmm...Moja nie pachnie. Muszę ją w tym roku dokładnie obwąchać.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Mgduska 21:23, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kolejny potwór to Stadt Rome - nie pamiętam, co mną kierowało przy wyborze koloru, to całkiem inna epoka, ale poza tym nie mam uwag Kwitnie baardzo długo, zaczyna czasem tak późno, że jest to jedno, całosezonowe kwitnienie. Zdjęcia z pączkami są z lipca.













Następny odcinek jutro, jeszcze troszkę róż zostało
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:29, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szymka napisał(a)


Hmmm...Moja nie pachnie. Muszę ją w tym roku dokładnie obwąchać.


Obwąchaj. To zapach był źródłem zachwytu mojego nad tą różą. Przechodziłam, powąchałam, pochwaliłam, dostałam. Tak jest jej historia u mnie. W opisach czytam, że to nie piżmo, a mirra
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 21:33, 01 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
antracyt napisał(a)
No właśnie, rzadko ją widać na zdjęciach w całości, za to fragmentarycznie często w towarzystwie obelisku. Chyba sprawdzę co pokaże puszczona sanopas.


Albo znajdź dla niej obelisk. Moja siostra też ma tą różę, kiedyś jej sprezentowałam, potem dostała obelisk, więc nie wiedziałam nigdy tej róży prowadzonej inaczej.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies