Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Madia 12:32, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Agania napisał(a)

Każdą trawkę warto testować u siebie z niebieskich miałam jeszcze seslerię skalną, ładna jest, ale nie jest długowieczna tak jak kostrzewa.
Strzęplicy jeszcze nie miałam, ale ona chyba na piaski?


U mnie strzęplica rośnie od wiosny, ale na naszej glince sprawdzianem jest zawsze zima, więc zobaczymy jak sobie poradzi.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:47, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Róża Cuba dance przekwita w niezbyt ładny sposób, więc jednak jej nie polecam. W tej chwili już jest cała ogołocona z liści.



Pink fairy wciąż zachwyca


Lawenda z trawami


I mój mały perukowiec Golden Spirit bije po oczach jak jarzeniówka

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 10:06, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
W tle widać mój nowy zakup - Morwa biała. Zobaczyłam w szkółce i nie mogłam przejść obojętnie obok takich pięknych liści, nic jeszcze nie wiem o jej uprawie, mam nadzieję, że da sobie u mnie radę.



Obecny stan skarpy jest średnio zadowalający, podziałam tam jeszcze wiosną i może kolejny sezon będzie lepszy




Na koniec Barbula w pełni kwitnienia.


____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 14:37, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Zawsze odciągamy w czasie składanie basenu, bo to oznacza początek tej parszywej pory roku, którą najchętniej przewinęłabym jednym przyciskiem gdyby taki był. Ale dni basenu są już policzone więc niech chociaż tutaj trwa

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 15:06, 19 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ach te nasze ulubione skarpy. Ty też chyba ją lubisz tak jak ja moją . Ale masz sto razy ładniejszą.
Trzepie mnie jak patrzę na swoją. Wsadzam rozchodniki i trawy i nie chcę już patrzeć na to łyse miejsce. Rozchodniki za sto lat się rozrosną to może będzie jakoś wyglądała .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Madia 15:18, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Rozchodniki szybko pójdą, one się dobrze mają na tych nieszczęsnych skarpach Trawy też sobie poradzą, będzie ładnie
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 20:22, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Całkiem nieźle skarpa już wygląda, trzeba dać czas roślinom, żeby się rozrosły.
Myślałaś o wrzosowisku na tej skarpie ? Mogłoby fajnie to wyglądać w połączeniu z trawami, a wiosną łan cebulowych Mówię o tym, bo mam mini skarpę, która tak zagospodarowałam, niestety u mnie jest za dużo cienia, żeby wrzosy mogły rozwinąć skrzydła. Wymieniam powoli na wrzośce, które są mniej wybredne
Masz już wiele ślicznie dopracowanych rabatek, ja dalej jestem z tym w lesie
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 21:06, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Ta skarpa jest sucha jak skała z palącym południowym słońcem więc wrzosy tego nie wytrzymają. Cebulowe posadzę dopiero za rok, bo w tej chwili już wyczerpałam i przekroczyłam budżet ogrodowy na ten rok Kiedyś miałam tam trochę tulipanów, ale szybko zostały zjedzone, muszę sadzić w doniczkach żeby miały jakąkolwiek szansę.

Działasz ostro w ogrodzie więc efekty też już u Ciebie widać. W takiej działce przyleśnej możesz poszaleć z różanecznikami
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 21:17, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Mam różaneczniki, ale.. subtelne, to one raczej nie są Na co dzień jakieś takie ponure, a gdy kwitną, to strasznie "żarówiasto" Mimo wszytko je lubię Wrzosy lubią słońce i kwaśny piasek w naturze rosną na leśnych polanach. Nie lubią wilgoci, jeżeli na skarpie nie masz gliny to są dla nich sprzyjające warunki
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
anabuko1 21:22, 19 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Madia napisał(a)
W tle widać mój nowy zakup - Morwa biała. Zobaczyłam w szkółce i nie mogłam przejść obojętnie obok takich pięknych liści, nic jeszcze nie wiem o jej uprawie, mam nadzieję, że da sobie u mnie radę.



Obecny stan skarpy jest średnio zadowalający, podziałam tam jeszcze wiosną i może kolejny sezon będzie lepszy




Na koniec Barbula w pełni kwitnienia.



Piękne kwitnienia.
a ta barbula to jest 1 ?
bo ja ostatnio ja posadziłam.ale chyba źle.Za mało jej miejsca przeznaczyłam .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies