Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na tle lasu malowany

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na tle lasu malowany

Agania 08:59, 27 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madia napisał(a)
Niebieskości to Wydmuchrzyca piaskowa. Z bliska wygląda o wiele gorzej, pokłada się i ogólnie nie trzyma fasonu Gliniaste podłoże to nie jest jej środowisko. Dlatego chciałam ją w przyszłości zastąpić czymś innym.

A widzisz to dlatego nie zapadła mi w pamięci, a owies wiecznie zielony jest właśnie niebieski i super wygląda jest dość wysoki podobny wysokością do wydmuchrzycy, a ma cieńsze źdźbła
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Madia 09:17, 27 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Róża Cuba Dance


Lawendy zadomowiły się, chyba powinnam je niedługo przyciąć


Na skarpie kwitną goździki i kocimiętka
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Madia 09:25, 27 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
W temacie traw nie mogę pominąć tej, która była u mnie pierwsza czyli Miskant Giganteus

Kępa z prawej strony po rozsadzeniu dała kępę z lewej i tak powstało przejście do ogrodu



A tutaj trochę dziki zakątek. Nie jestem pewna, ale to chyba Mozga trzcinowata

____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
KasiaLangier 09:33, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Madia napisał(a)
Od kwietnia do sierpnia tylko ławka się nie zmienia





Aaaaaale masz śliczny zakątek z ławką, jak z żurnala Baardzo mi się podoba, szczególnie wersja latem, wiosną brakuje łanu krokusów lub innych cebulowych
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Madia 17:00, 27 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Masz rację Kasiu, dosadzę tulipany. Mało mam cebulowych, bo mi nornice zżerają i trochę mnie to zniechęca, ale w tamtym miejscu dziur nie widziałam więc może wyjdzie łączka tulipanowa.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
anabuko1 17:57, 27 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Madia napisał(a)
Róża Cuba Dance


Lawendy zadomowiły się, chyba powinnam je niedługo przyciąć


Na skarpie kwitną goździki i kocimiętka

Ślicznie ci rosną lawendy.
Bardzo ładna i ciekawa róża.
Czy długo ona kwitnie ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Madia 21:17, 28 sie 2019


Dołączył: 28 sty 2019
Posty: 143
Aniu róża kwitnie nieprzerwanie od czerwca. Tylko te kwiaty, które przekwitają robią się blado różowe i wyglądają mniej atrakcyjnie. Jutro postaram się zrobić zdjęcie żeby lepiej było widać o co mi chodzi.
____________________
Magda Ogród na tle lasu malowany
Nowa12 21:54, 28 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Agania napisał(a)

A widzisz to dlatego nie zapadła mi w pamięci, a owies wiecznie zielony jest właśnie niebieski i super wygląda jest dość wysoki podobny wysokością do wydmuchrzycy, a ma cieńsze źdźbła


Też się zastanawiałam żeby wymienić kostrzewę siną na coś innego sino-niebieskiego .
Jeszcze jest coś takiego jak strzęplica sina?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agania 08:53, 29 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Madia napisał(a)
W temacie traw nie mogę pominąć tej, która była u mnie pierwsza czyli Miskant Giganteus

Kępa z prawej strony po rozsadzeniu dała kępę z lewej i tak powstało przejście do ogrodu



A tutaj trochę dziki zakątek. Nie jestem pewna, ale to chyba Mozga trzcinowata


Brama z Giganteusa ogromna, wiesz ja się trochę boję tych miskantów, jeden mi rośnie gdzieś na dole ogrodu i tak sobie króluje swoim majestatem
Mozga tworzy duże połacie, ładna ta twoja mozga

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 08:56, 29 sie 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa12 napisał(a)


Też się zastanawiałam żeby wymienić kostrzewę siną na coś innego sino-niebieskiego .
Jeszcze jest coś takiego jak strzęplica sina?

Każdą trawkę warto testować u siebie z niebieskich miałam jeszcze seslerię skalną, ładna jest, ale nie jest długowieczna tak jak kostrzewa.
Strzęplicy jeszcze nie miałam, ale ona chyba na piaski?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies