Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Biały domek pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Biały domek pod lasem

Monic 07:23, 03 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Dasia napisał(a)
I jeszcze duuuża skarbonka, by się przydała na realizację planów

ooo, tak Rośliny są naprawdę drogie, zwłaszcza, że przydałoby się kupować grupami po kilka, a to już wtedy robi się sumka...
____________________
mój ogród Monika
nl_kinia 10:22, 03 wrz 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
ojej! ile u Ciebie już kwiatków kwitnie!!! pięknie! w przyszłym roku będziesz miała już prawdziwy busz

a łubin uwielbiam! nazbierałam sobie nasionek ... ale wykiełkowały mi tylko trzy szt jak będę miała gdzie go wysadzić, to jadę na sadzoneczki pod szpital
a z resztą ... w sumie jak tylko będę miała czas, to podjadę, raz się żyje ;]
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 20:20, 08 wrz 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Monic napisał(a)

I jeszcze duuuża skarbonka, by się przydała na realizację planów

ooo, tak Rośliny są naprawdę drogie, zwłaszcza, że przydałoby się kupować grupami po kilka, a to już wtedy robi się sumka...

Kilka? Mnie to się marzy po kilkanaście sztuk jednego gatunku, takie łanowe nasadzenia coraz bardziej mnie pociągają. Przydała by się wygrana na loterii, inaczej bankructwo gotowe Choć nie, jest jeszcze trzeci pomysł - sadzonki z własnego siewu. Wymaga to czasu i cierpliwości, w tym kierunku będę zmierzać powoli. Chyba, że mi ktoś lepszy pomysł podrzuci
____________________
Biały domek pod lasem
nl_kinia 09:04, 10 wrz 2012


Dołączył: 04 cze 2012
Posty: 310
zależy co chcesz chodować z własnego siewu - ja nakupiłam sobie wiosną nasionka, łącznie kilkanaście gatunków krzewów i drzewek. Dwa jeszcze leżą w lodówce, resztę wysiałam. Efekt: rośnie kilka surmi, jeden złotokap i jedna glediczja trójcierniowa. Oprócz tego dwie sadzoneczki jagody goji "siedzą" - ani rosną, ani usychają.
Po reszcie ani widu ani słychu - albo wzeszły i zginęły, albo wcale nie powschodziły.
Więc osobiście nie polecam takiego eksperymentowania
____________________
Kingi ogrodowe początki
Dasia 23:00, 13 wrz 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Ja miałam na myśli raczej nasiona bylin, o sianiu drzewek nie myślałam, chyba nie jestem az tak cierpliwym ogrodnikiem
____________________
Biały domek pod lasem
Dasia 23:18, 20 wrz 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
U mnie od wczoraj nareszcie pada. Było już bardzo sucho. Tydzień temu przy próbie poszerzania rabaty szybko padłam, łopata nie dawała rady przebić suchej darnii, a ziemia tak sucha, że i tak nic bym nie podsadziła. Jutro lub pojutrze drugie podejście do rabaty
____________________
Biały domek pod lasem
vita 17:40, 07 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4144
U mnie też pada. Dasiu, Dasiu, niechby Ci chociaż już te brzózki trochę cienia dały, ale nie jest źle.
Zdjęcia sprzed roku i obecne to pokazują. To jutro drugie podejście, może przestanie padać?
Pozdrawiam.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Dasia 18:05, 07 paź 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Hej Vita,
nie zauważyłaś, że tamten wpis jest sprzed kilku tygodni, bo mi brak systeatyczności w pisaniu, niestety.
Rabata już poszerzona, powoli się zapełnia.
Ale dziś też pada, jak i wtedy. Cieszy mnie to bardzo, bo wczoraj przesadzałam trochę roślin. Sadziłam też cebulki i niestety tylko z nich mam dokumentację fotograficzną. Całości zapomniałam sfotografować, a dzis się nie bardzo dało w tym deszczu. Zakwitł jeden spóźniony liliowiec i on się wczoraj dał radę załapać na fotkę:
____________________
Biały domek pod lasem
AniaDS 20:44, 07 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Dasia napisał(a)

Mnie to się marzy po kilkanaście sztuk jednego gatunku, takie łanowe nasadzenia coraz bardziej mnie pociągają.

Po przejrzeniu tych wszystkich artykułów o ogrodach angielskich sama zaczynam marzyc o tak zwartych, dużych grupach roślin
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
monteverde 21:04, 07 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dasiu ładne trawki i liliowiec spóźnialski, jak w większości moje kwitły 4 tyg., temu to mnie nie było i nie miał kto zrobić zdjęć, to chociaż u Ciebie na niego popatrzę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies