Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:39, 03 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Kokesz napisał(a)


Ja zrobiłam zobaczymy czy mi się uda, bo z tym różnie bywa

____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:42, 03 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Kokesz napisał(a)


Czekałam na te ogromne przeceny w tym roku w B. i nic. Trochę przecenili i cena wróciła do normalnej. A cebule leżą, wysychają i w końcu się zmarnują
Gdyby tak przecenili do 0,99 jak w ubiegłych latach to jeszcze bym kupiła

Ja kupiłam bardzo tanio w J. w Tarnowie Podgórnym. Nie wiem czy w tym roku też są tak przecenione. Interesują Ciebie jakieś konkretne odmiany czy jakiekolwiek? Jak będę mogę zerknąć i dam Ci znać.
____________________
Helen - Hortensjowo
anka_ 00:33, 04 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Helen napisał(a)
P. S. Jeszcze a propos zmian w ogrodzie i ciągłego tetrisowania. eM mówi, że nasz ogródek zaczyna wyglądać jak kobieta, która zrobiła sobie kilka operacji plastycznych i po każdej zaczyna wyglądać gorzej, chociaż jej się wydaje, że jest coraz lepiej.
No przesadził... Zmiany zdecydowanie na plus- taki szlif ogrodu. No i rozumiem chęć posiadania większego areału- 200m to mało na chciejstwa.


Helen napisał(a)
...Ale wiem, że muszę niektóre rośliny przesadzić dosłownie o 10 cm i to mnie trochę wkurza.....
Kurczę, muszę dać mojemu eMowi do przeczytania... może spokojniej będzie przyjmował moje przesadzanie o centymetry...

Wszystkiego dobrego Helen w nowym roku.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Helen 14:30, 04 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Aniu, również Tobie życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a zwłaszcza dużo siły i zapału w ogrodniczkowaniu
No z eMem nie jest łatwo. Uparł się na ten trawnik, założyliśmy tam nawadnianie (niemożliwe zmniejszenie trawnika) a teraz widzę tyle lepszych rozwiązań niż duży trawnik, że aż mnie skręca ze złości. Mogłabym zrobić takie przejścia trawiaste i różne zakątki z większą ilością drzew, nawet owocowych, oraz dużą ilością bylin i krzewów. A teraz chciejstw dużo a miejsca mało. Może sąsiad będzie kiedyś chciał sprzedać swoje 200 m2 nieużytków, to się temat trochę rozluźni.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 15:26, 04 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, to już szykuj sobie świnkę - skarbonkę . Lepiej być przygotowanym
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 15:54, 04 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Asia, styczeń po tych wszystkich świętach, prezentach i zaplanowanych imprezach - a jest ich aż 3 - nie wygląda bogato. No, ale mus teraz robić zakupy, póki jest okazja
____________________
Helen - Hortensjowo
anka_ 19:13, 04 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Dobrze Asia pisze- świnka skarbonka i snuć plany, bo nie wiadomo kiedy sąsiad się namyśli.
A wiesz co do eMa... to chciałabym ze swoim toczyć boje o trawnik... bo to by znaczyło, że mam trawnik. A do tego daleka droga. A pomyśleć, że kiedyś był i to piękny. Ale jeszcze będzie... kiedyś...
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Helen 20:42, 04 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Świnka skarbonka to by się jeszcze przydała na remont w domu. Tyle jest tych potrzeb, no ale trzeba powoli do przodu. Byle było zdrowie i chęć pracy. Wszystko inne jakoś się ułoży

Trawnik będzie i u Ciebie, czego Ci bardzo życzę. Taki jak w Nowej Anglii, u Danusi. Puszysty jak dywan i świeżo zielony jak na wiosnę.
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 12:36, 05 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11723
Przyszłam z rewizytą Przejrzałam Twój wątek i muszę przyznać, że w ciągu roku ogród zmienił się nie do poznania Teraz tylko czekać aż wszystko się rozrośnie.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 13:06, 05 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8346
Zuzia, tak trochę się zmienił, ale mam jeszcze pomysły na zmiany na rabatach. Dopiero jak coś ze sobą rośnie to widzę czy pasuje czy nie i czy warunki ma sprzyjające do rozrostu. Poza tym to ogromna przyjemność dopieszczać rabaty.
Wpadaj częściej
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies