Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 19:36, 06 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Niestety nie wiem jaka, ale na pewno coś grubszego i mniej łamliwego od tej zwykłej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 19:42, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Asia, boję się, że po jakimś czasie farba się zmyje/zedrze/odrapie itp. Wolałabym takie od razu gotowe.

Helen, to masz jak w banku, ale jeśli myślisz, że kupowane kolorowe są inaczej barwione, to muszę Cię zmartwić - nie są. Miałam kilka kolorowych koszy i koszyków. Jak się dobrze przyjrzeć, to widać, że w miejscu styku wikliny ma ona naturalny kolor. Te witki nie są raczej barwione przed pleceniem, ale dopiero po. I też się wycierają i płowieją, zresztą wiklina nie jest specjalnie trwała...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:35, 06 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Anda napisał(a)
Niestety nie wiem jaka, ale na pewno coś grubszego i mniej łamliwego od tej zwykłej.

Tylko ta cena...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:37, 06 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
galgAsia napisał(a)

Helen, to masz jak w banku, ale jeśli myślisz, że kupowane kolorowe są inaczej barwione, to muszę Cię zmartwić - nie są. Miałam kilka kolorowych koszy i koszyków. Jak się dobrze przyjrzeć, to widać, że w miejscu styku wikliny ma ona naturalny kolor. Te witki nie są raczej barwione przed pleceniem, ale dopiero po. I też się wycierają i płowieją, zresztą wiklina nie jest specjalnie trwała...

Jak tak piszesz, to przypomniałam sobie, że w dalszej rodzinie, tzw. "piąta woda po...", jest ktoś kto wyplata z wikliny. Muszę zapytać ile by wziął za coś takiego i czy zna to barwienie.
Jednak warto się napisać, żeby pomyśleć.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:59, 06 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Wiem już, że materiał to kubu.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kokesz 21:18, 06 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Mam już od ok 10 lat kosze wiklinowe na balkonie przez cały rok i nic się nie dzieje.
Ale jest to wiklina niekorowana, czyli ta "surowa", ciemno brązowa. Nie każdemu się podoba.
Miałam kiedyś takie kosze oryginalnie przecierane na biało, jak się przybrudziły to sama je delikatnie pociągnęłam rozwodnioną białą farbą dla odświeżenia. Niestety ukradli mi je z piwnicy miałam je tam schowane na zimę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Helen 21:22, 06 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Kokesz napisał(a)
Mam już od ok 10 lat kosze wiklinowe na balkonie przez cały rok i nic się nie dzieje.
Ale jest to wiklina niekorowana, czyli ta "surowa", ciemno brązowa. Nie każdemu się podoba.
Miałam kiedyś takie kosze oryginalnie przecierane na biało, jak się przybrudziły to sama je delikatnie pociągnęłam rozwodnioną białą farbą dla odświeżenia. Niestety ukradli mi je z piwnicy miałam je tam schowane na zimę.

Renia, dziękuję za wszystkie informacje
Znalazłam jeszcze sklep po drodze do domu, gdzie jutro lub pojutrze zajrzę. Mam nadzieję, że będzie wybór.
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 07:35, 07 sty 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2204
Piękne te kosze! Trzymam kciuki za udane zakupy!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 21:18, 07 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
MartaCho napisał(a)
Piękne te kosze! Trzymam kciuki za udane zakupy!


Hej Marta, no piękne są, ale ceny powalają. Jak kupię, to się pochwalę
____________________
Helen - Hortensjowo
anabuko1 20:47, 09 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Helen napisał(a)
Czy ktoś ma namiary gdzie w dobrej cenie można kupić takie kosze/osłony wiklinowe?
https://pl.pinterest.com/pin/159455643033970504/

No brawo, piękne kosze wybrałaś .
A co w nich chcesz posadzić ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies