Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 13:07, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Piękne Ten w gruncie jest podwójny?

Ewa, dziękuję.
Niestety taką znawczynią nie jestem, ale ma inne liście niż Helleborus niger.
Fotki sprzed chwili

i jeszcze taki
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 13:07, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
violaskom napisał(a)


Widziałam takie same w TK Maxx na Malcie w Poznaniu. ( 2 dni temu)

Violu, dzięki za info.
A cenę widziałaś może?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 13:09, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wszystkie późnozimowe lub wczesnowiosenne kwiatuchy wychodzą
przebiśniegi

krokusy

tulipany

____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 13:29, 18 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Znowu kusicie ciemiernikami... nie mam bardzo miejsca na nie a chciałabym posadzić...

Cebulowe u ciebie się pchają,u mnie śpią....myślę,że blizej lutego się pokażą jak rok temu a wtedy mam zamiar coś pociachać w ogrodzie....mam nadzieję na ciepły luty
Macham
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 13:32, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wiolka5_7 napisał(a)
Znowu kusicie ciemiernikami... nie mam bardzo miejsca na nie a chciałabym posadzić...

Cebulowe u ciebie się pchają,u mnie śpią....myślę,że blizej lutego się pokażą jak rok temu a wtedy mam zamiar coś pociachać w ogrodzie....mam nadzieję na ciepły luty
Macham

Wiolka, upychaj kolanem ciemierniki, gdzie się tylko da. Są cudne, no i liście cały rok zielone

A cebulowe mnie trochę martwią, że tak wcześnie, no ale co począć, jak jest cały czas na plusie
Macham także
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 13:51, 18 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Helen napisał(a)

Wiolka, upychaj kolanem ciemierniki, gdzie się tylko da. Są cudne, no i liście cały rok zielone

A cebulowe mnie trochę martwią, że tak wcześnie, no ale co począć, jak jest cały czas na plusie
Macham także



Będę chciała... chyba kupię ze 3 szt.a potem będę latać z nimi po ogrodzie i szukać miejsca
Masz rację piękne mają kwiaty i liście

Cebulowym nic nie będzie, gorzej jakby kwitły i przyszedł by mróz
U Ciebie cały czas ciepło to nie dziwne....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 13:58, 18 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, u mnie też chyba wszystkie wczesnowiosenne cebulowe na wierzchu. Chyba tylko narcyzy i hiacynty zachowują się - póki co - normalnie...
Ciemierniki cudne, też się nimi zachwyciłam. U mnie stacjonarnie niestety nie ma, ale mam zamówione w necie.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 14:07, 18 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Bardzo ladne te ciemierniki. Jak sie otworza to zobaczymy, ale chyba nie sa podwojne. Iwonka pisala, ze w korze nie za bardzo rosna. Jak rosna u Ciebie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 14:30, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wiolka5_7 napisał(a)



Będę chciała... chyba kupię ze 3 szt.a potem będę latać z nimi po ogrodzie i szukać miejsca
Masz rację piękne mają kwiaty i liście

Cebulowym nic nie będzie, gorzej jakby kwitły i przyszedł by mróz
U Ciebie cały czas ciepło to nie dziwne....

To latanie po ogrodzie, to jest to. Chyba każdy na to już czeka
Kupuj i lataj

Też tak myślę, że cebulowe dadzą radę. A co je nie zabije, to je tylko wzmocni
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 14:37, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Helen, u mnie też chyba wszystkie wczesnowiosenne cebulowe na wierzchu. Chyba tylko narcyzy i hiacynty zachowują się - póki co - normalnie...
Ciemierniki cudne, też się nimi zachwyciłam. U mnie stacjonarnie niestety nie ma, ale mam zamówione w necie.

No, powiem Ci Asia, że jak podajesz pogodę u siebie, to na drugi dzień na 95% taka jest u mnie. Więc się nie dziwuję, że też na wierzchu

Też zamawiałam 1 szt. ciemiernika w necie, przy okazji innych zakupów, ale jeszcze nie kwitnie. Nawet nie wiem, czy będzie biały czu raczej w odcieniach bordo-różu
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies