Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 14:48, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Bardzo ladne te ciemierniki. Jak sie otworza to zobaczymy, ale chyba nie sa podwojne. Iwonka pisala, ze w korze nie za bardzo rosna. Jak rosna u Ciebie?

Ewa, jak wiesz, ja dopiero uczę się ogrodnictwa.
Ciemierniki były przysypane korą, ale jesienią już dostały trochę dolomitu. Wiosną postaram się zdjąć całą korę i przysypać korą przekompostowaną. Zamierzam też na cały ogród sypnąć obornik, jak się nie uda dostać przekompostowanego, to sypnę granulki, tak jak pisała Iwonka.
Podsumowując, na razie żyją, rosną, ale nie dość spektakularnie. No i nie wiem co je podżera, w sensie ich liście. Wygląda to na ślimaki lub pędraki.
Wykopię też trzmieliny, które rosną bardzo blisko, i zobaczę co jest w ziemi.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 14:58, 18 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Helen napisał(a)

To latanie po ogrodzie, to jest to. Chyba każdy na to już czeka
Kupuj i lataj

Też tak myślę, że cebulowe dadzą radę. A co je nie zabije, to je tylko wzmocni


To do mnie nie podobne bo z reguły najpierw planuję miejsce a potem kupuję

Będzie dobrze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 15:09, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wiolka5_7 napisał(a)


To do mnie nie podobne bo z reguły najpierw planuję miejsce a potem kupuję

Będzie dobrze

A ja lubię jednak polatać. Oj, czekam już na to. I na tetriski
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 15:18, 18 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Helen napisał(a)

A ja lubię jednak polatać. Oj, czekam już na to. I na tetriski



Też mam w planie małe tetrisiki i inne prace,których też nie mogę się doczekać...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Anda 15:45, 18 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33375
Helen napisał(a)

Ewa, jak wiesz, ja dopiero uczę się ogrodnictwa.
Ciemierniki były przysypane korą, ale jesienią już dostały trochę dolomitu. Wiosną postaram się zdjąć całą korę i przysypać korą przekompostowaną. Zamierzam też na cały ogród sypnąć obornik, jak się nie uda dostać przekompostowanego, to sypnę granulki, tak jak pisała Iwonka.
Podsumowując, na razie żyją, rosną, ale nie dość spektakularnie. No i nie wiem co je podżera, w sensie ich liście. Wygląda to na ślimaki lub pędraki.
Wykopię też trzmieliny, które rosną bardzo blisko, i zobaczę co jest w ziemi.


Pędraki to raczej w ziemi siedzą. Mogą być po prostu jakieś gąsiennice. Musiałabyś sie kiedyś na nie zasadzić.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 15:56, 18 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Nie wiem jaką mam odmianę ciemierników ale moje kwitną od listopada do wiosny mnóstwem kwiatów Kupiłam rok temu w Bied. Są białe więc pewnie niger. I rosną sobie zadołowane w sporych doniczkach, co w razie tetrisów się sprawdza bo podobno nie lubią przesadzania.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 20:38, 18 sty 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Czy ktoś ma namiary gdzie w dobrej cenie można kupić takie kosze/osłony wiklinowe?
https://pl.pinterest.com/pin/159455643033970504/


To dzisiejsze zdjęcia z TK Maxx. Ceny: 134; 169; 134. Daj znać, czy usunąć zdjęcia, żeby nie zaśmiecać wątku.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
galgAsia 20:43, 18 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Eee, bardzo porządne kosze Ja bym brała
Chyba zacznę jeździć na Maltę na zakupy. I ciemierniki, i wiklina... Ech, stary dobry Poznań. Niby z niego uciekłam, ale on do mnie cały czas wraca...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Zana 21:04, 18 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Wrzucam fotki ciemierników, które mnie niezmiennie zachwycają i cieszą teraz

Przed domem - niedawny zakup


Przepiękny. Muszę się w tym roku skusić na zakup. Do wiosny przetrzymam na balkonie a potem wysadzę do ogrodu. Już mam plan gdzie
Buziaczki i wszystkiego najlepszego w nowym roku!
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 22:24, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Wiolka5_7 napisał(a)


Też mam w planie małe tetrisiki i inne prace,których też nie mogę się doczekać...

Oj, jak ciężko być cierpliwym.

Dziewczyny piszą, że miskanty już rosną, mus jutro sprawdzić co się dzieje...
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies