Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 20:05, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8263
Zupełnie jest to niezrozumiałe, żeby producenci zakładali, że zimy nie będzie.
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 20:14, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20432
Helen napisał(a)
Zupełnie jest to niezrozumiałe, żeby producenci zakładali, że zimy nie będzie.

Co nie...? ale co się dziwić szkółki też wysyłają już rośliny...
a zima to już niech nie przychodzi...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 20:17, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
To aż strach zamawiać bo wyślą w styczniu i co z tym zrobić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:26, 19 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20432
Nowa12 napisał(a)
To aż strach zamawiać bo wyślą w styczniu i co z tym zrobić .

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Helen 21:17, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8263
Wiolka5_7 napisał(a)

Co nie...? ale co się dziwić szkółki też wysyłają już rośliny...
a zima to już niech nie przychodzi...

Też tak mam, że jakoś zimy nie lubię...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:17, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8263
Nowa12 napisał(a)
To aż strach zamawiać bo wyślą w styczniu i co z tym zrobić .

Tylko dołować, o ile się da
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 13:18, 22 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne kosze i ciemierniki. Bardzo pasują do Ciebie.

Wiklina (wyroby z wikliny) ta nasza lubi być moczona, mam wypraktykowane. Czasami moczę je w lecie w strumieniu. Wtedy zachowuje jędrność i się tak nie łamie. Mam koszyki do sadzenia cebulowych, na ziemniaki, takie wielkie do grabienia liści i na drewno opałowe do pieca.

Ciemiernik biały (niger) jak przekwita to właśnie tak różowieje. Wschodni (ma te listki takie lekko ząbkowane) (koloru białego) jak przekwita, to też różowieje. Ciekawa cecha u roślin o kwiatach białych.


Gdzie "rzucili" ciemierniki? Marzę już o donicach przedwiosennych.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 21:17, 22 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8263
Pszczelarnia napisał(a)
Piękne kosze i ciemierniki. Bardzo pasują do Ciebie.

Wiklina (wyroby z wikliny) ta nasza lubi być moczona, mam wypraktykowane. Czasami moczę je w lecie w strumieniu. Wtedy zachowuje jędrność i się tak nie łamie. Mam koszyki do sadzenia cebulowych, na ziemniaki, takie wielkie do grabienia liści i na drewno opałowe do pieca.

Ciemiernik biały (niger) jak przekwita to właśnie tak różowieje. Wschodni (ma te listki takie lekko ząbkowane) (koloru białego) jak przekwita, to też różowieje. Ciekawa cecha u roślin o kwiatach białych.


Gdzie "rzucili" ciemierniki? Marzę już o donicach przedwiosennych.




Ewa, dziękuję. Kosze są na razie w planach, mam kilka upatrzonych, ale muszę je obejrzeć "na żywo". Kilka koszty ma dobre ceny, ale nie wiem czy kształt będzie mi tak do końca odpowiadał.

Też lubię wiklinę, mam jeden kwietnik na tarasie

a drugi na razie w garażu, bo mi kompozycyjnie "nie styka". Tu jest taki pokazany (tylko częściowo go widać, ale nie znalazłam innego zdjęcia).

Ciemierniki każde lubię i w każdym kolorze. Tylko muszę się nauczyć porządnie o nie dbać, żeby się rozrastały i pięknie kwitły. No i nie mogę ich przesadzać.

Ładne ciemierniki były w LM przed świętami, ale tylko niger. A te zdjęcia, które pokazałam, są z lokalnego sklepu ogrodniczego w Tarnowie Podgórnym (niedaleko Poznania). Jednak największy ich wybór będzie na Gardenii w połowie lutego. Niestety chyba nie można ich zakupić (tak było w poprzednich latach, szkoda).



____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 21:33, 22 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen, ja sobie zamówiłam ciemierniki w szkółce internetowej, takiej sprawdzonej, od kilku lat. Mam zamiar zrobić z nich gwiazdę nowej cienistej rabaty, szukam dla nich towarzystwa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 21:49, 22 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8263
galgAsia napisał(a)
Helen, ja sobie zamówiłam ciemierniki w szkółce internetowej, takiej sprawdzonej, od kilku lat. Mam zamiar zrobić z nich gwiazdę nowej cienistej rabaty, szukam dla nich towarzystwa

Podeślesz gdzie? Zawsze warto mieć sprawdzone sklepy internetowe
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies