Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:27, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)


Pędraki to raczej w ziemi siedzą. Mogą być po prostu jakieś gąsiennice. Musiałabyś sie kiedyś na nie zasadzić.

Czytałam gdzieś, że trzmielina zazwyczaj jest pogryziona, gdy są pędraki. Ale myślę, że może to być też coś innego. Muszę poobserwować.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:30, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kokesz napisał(a)
Nie wiem jaką mam odmianę ciemierników ale moje kwitną od listopada do wiosny mnóstwem kwiatów Kupiłam rok temu w Bied. Są białe więc pewnie niger. I rosną sobie zadołowane w sporych doniczkach, co w razie tetrisów się sprawdza bo podobno nie lubią przesadzania.

Tak, bardzo nie lubią przesadzania, muszą się od nowa odbudować.
Gdy przesadzałam ciemierniki z donicy do gruntu a rosły w donicy około 0,5 roku, naprawdę bardzo się natrudziłam, żeby je wyciągnąć i przesadzić. Na pewno uszkodziłam im część korzeni, więc teraz stoją...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:32, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
violaskom napisał(a)


To dzisiejsze zdjęcia z TK Maxx. Ceny: 134; 169; 134. Daj znać, czy usunąć zdjęcia, żeby nie zaśmiecać wątku.


Violka, dziękuję Ci bardzo. Nie musisz usuwać, są fajne. Tylko tak mi nie po drodze do Malty... Może będą także bliżej dworca
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:33, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
galgAsia napisał(a)
Eee, bardzo porządne kosze Ja bym brała
Chyba zacznę jeździć na Maltę na zakupy. I ciemierniki, i wiklina... Ech, stary dobry Poznań. Niby z niego uciekłam, ale on do mnie cały czas wraca...

Też mi się podobają. Do Poznania przyjeżdżaj, może uda nam się umówić
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 22:34, 18 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Zana napisał(a)


Przepiękny. Muszę się w tym roku skusić na zakup. Do wiosny przetrzymam na balkonie a potem wysadzę do ogrodu. Już mam plan gdzie
Buziaczki i wszystkiego najlepszego w nowym roku!

Anulka, fajnie że jesteś
Ciemierniki koniecznie kupuj, są piękne.

Dziękuję i nawzajem
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 09:44, 19 sty 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11637
Fajne te kosze. Koło Malty często przejeżdżam, mus wpaść zobaczyć na żywo. Mam u siebie 2 kosze w ogrodzie i zaczynają się już trochę kruszyć. W Kórniku jest taki mały sklep ogrodniczy i mają takie duże wiklinowe kosze na ziemniaki. W zeszłym roku jak tylko tam zachodziłam to uśmiechały się do mnie Tylko one są takie bardzo w rustykalny stylu, mogę im fotę zrobić nastepnym razem.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 10:02, 19 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Śliczne ciemierniki. Kosze niestety najtańsze nie są, szczególnie te barwione i z grubej wikliny. U mnie na rynku się często pojawiają
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 10:21, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
antracyt napisał(a)
Fajne te kosze. Koło Malty często przejeżdżam, mus wpaść zobaczyć na żywo. Mam u siebie 2 kosze w ogrodzie i zaczynają się już trochę kruszyć. W Kórniku jest taki mały sklep ogrodniczy i mają takie duże wiklinowe kosze na ziemniaki. W zeszłym roku jak tylko tam zachodziłam to uśmiechały się do mnie Tylko one są takie bardzo w rustykalny stylu, mogę im fotę zrobić nastepnym razem.

Zuza, jak będziesz w pobliżu "swojego" sklepiku, to zrób, proszę, zdjęcia. Tych koszy chciałabym 3-5 szt., więc cena istotna
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 10:22, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
inka74 napisał(a)
Śliczne ciemierniki. Kosze niestety najtańsze nie są, szczególnie te barwione i z grubej wikliny. U mnie na rynku się często pojawiają

Ciemierniki też bardzo lubię. A kosze faktycznie nietanie, ale może się uda wybrać "najlepszy stosunek jakości do ceny"
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:48, 19 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Takie piękności dzisiaj widziałam w ogrodniczym


____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies