Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 15:17, 08 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Helen napisał(a)

Ewa, bardzo dziękuję.
Mam tylko nadzieję, że stokrotki nie zmarzną. Oczywiście kusi mnie jeszcze jedna donica - największa lub średnia, ale nie wiem czy to już nie będzie przesada?

Jeszcze mam pytanie do Ciebie, Ewa. Czy można już przycinać derenie białe?


Wg mnie trzecia donica koniecznie potrzebna W takiej wielkiej mogłabyś zrobić piękną kompozycję i nie wysychającym tak szybko jak mała

Derenie przycinamy zimą, ale nie w czasie mrozów. Jaka jest u Ciebie temperatura?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 18:41, 08 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Wiolka5_7 napisał(a)


Też bym sobie nie odmówiła

To jeszcze bardziej mi sie te nigra podobają
Ja coś czuję,że to są moje pierwsze ciemierniki,ale nie ostatnie

Prawie czarne,wow !
Liście też są śliczne to prawda

Wiolka, tylko przesadzania nie lubią. Tetrisowałam z nimi jak ze wszystkim, no i teraz te w gruncie nie kwitną. Myślę, że muszą się ukorzenić. Mam nadzieję, że się wezmą w przyszłym roku.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:43, 08 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Anda napisał(a)


Wg mnie trzecia donica koniecznie potrzebna W takiej wielkiej mogłabyś zrobić piękną kompozycję i nie wysychającym tak szybko jak mała

Derenie przycinamy zimą, ale nie w czasie mrozów. Jaka jest u Ciebie temperatura?

Ewa, myślę że trzecia będzie fajnie dopełniała całość.

Ok, u mnie w dzień jest około +5 st. C, w nocy potrafi przymrozić do -2 st.C.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 18:49, 08 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Dzisiaj był cudny, słoneczny dzień. Powycinałam seslerie jesienne, molinie moorhexe, pozbierałam śmieci. Teraz czekam na trochę cieplejsze dni, żeby przesadzić hortensje, miskanty i inne trawy.

Faktycznie cebulowe są na wierzchu. Może jutro uda mi się zrobić kilka zdjęć.

No i za radą Asi, posiałam paprykę w doniczce (w domu). Zobaczę czy się uda w gruncie.

P.S. Czuję, ze dawno nie pracowałam w ogrodzie,
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 18:50, 08 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Helen napisał(a)

Wiolka, tylko przesadzania nie lubią. Tetrisowałam z nimi jak ze wszystkim, no i teraz te w gruncie nie kwitną. Myślę, że muszą się ukorzenić. Mam nadzieję, że się wezmą w przyszłym roku.

Właśnie pamiętam o tym jak Toszka trąbiła
Spoko miejscówka będzie stała
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 19:02, 08 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)
Dzisiaj był cudny, słoneczny dzień. Powycinałam seslerie jesienne, molinie moorhexe, pozbierałam śmieci. Teraz czekam na trochę cieplejsze dni, żeby przesadzić hortensje, miskanty i inne trawy.

Faktycznie cebulowe są na wierzchu. Może jutro uda mi się zrobić kilka zdjęć.

No i za radą Asi, posiałam paprykę w doniczce (w domu). Zobaczę czy się uda w gruncie.

P.S. Czuję, ze dawno nie pracowałam w ogrodzie,

O tak, dzień był naprawdę cudowny Może jutro też będzie ładnie, to uda mi się choć troszkę podziałać. Trzymam kciuki za paprykę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:03, 08 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Wiolka5_7 napisał(a)

Właśnie pamiętam o tym jak Toszka trąbiła
Spoko miejscówka będzie stała

Fajnie, że najpierw czytasz, później robisz. U mnie czasami trochę na wariackich papierach.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:04, 08 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
galgAsia napisał(a)

O tak, dzień był naprawdę cudowny Może jutro też będzie ładnie, to uda mi się choć troszkę podziałać. Trzymam kciuki za paprykę

Asia, jakie masz zaplanowane prace ogrodowe?
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 19:06, 08 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Helen napisał(a)

Fajnie, że najpierw czytasz, później robisz. U mnie czasami trochę na wariackich papierach.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
galgAsia 19:07, 08 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Trochę pociąć, trochę odchwaścić - ziemia taka pulchna, że chwasty wychodzą jak z masła A trochę ich przez tę "zimę" urosło, niestety...
Z cięciem jeszcze się wstrzymuję, bo jednak trochę się bojam, trochę za wcześnie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies