Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

galgAsia 19:07, 09 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pięknie, psze pani , pięknie... Normalnie wiosna za chwilę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 19:21, 09 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
galgAsia napisał(a)
Pięknie, psze pani , pięknie... Normalnie wiosna za chwilę


Dzięki Powiem Ci, Asia że nie sądziłam, że u Ciebie o tyle wcześniej jest wiosna. Muszę zaobserwować kiedy rozkwitną przebiśniegi, żeby wiedzieć jakie mamy opóźnienie.
____________________
Helen - Hortensjowo
DorKa 08:38, 10 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Helen napisał(a)

Megi, tak wszystko zaczyna się budzić i to jest bardzo fajne.
Jakoś tak łatwiej mi się chodzi do pracy, gdy mam możliwość już coś zrobić wkoło domu.


jak ja Cię rozumiem U mnie póki co cisza, żadnych wiosennych przebłysków. W tym oku ominęłam tematykę walentynkową i przeszłam od razu o wiosny Zrobiłam wianek na drzwi bardzo wiosenny, który ma na celu przyspieszyć nadejście wiosny
Ciemierniki boskie!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 11:42, 10 lut 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Helen napisał(a)
Pisałam, że będę sadzić bratki, ale jakoś mi się tak przykleiły stokrotki, bo ładniejszy odcień białego miały. I teraz tak wyglądają obok ciemiernika


Ja też tak chcę!. Jak zobaczyłam te twoje donice to ruszyłam cztery litery do marketów a tam.... wielkie nic. Ani ciemierników ani tym bardziej stokrotek. Wróciłam z jednym żółtym pierwiosnkiem na pocieszenie. A tak się napaliłam na ciemierniki. Twoje pięknie kwitną a donice cudowne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Helen 19:11, 10 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
DorKa napisał(a)


jak ja Cię rozumiem U mnie póki co cisza, żadnych wiosennych przebłysków. W tym oku ominęłam tematykę walentynkową i przeszłam od razu o wiosny Zrobiłam wianek na drzwi bardzo wiosenny, który ma na celu przyspieszyć nadejście wiosny
Ciemierniki boskie!

Dorka, ciemierniki dziękują.
Byłam u Ciebie, widzę planowanie na rabacie, w zasadzie tetrisowanie, ale wianka nie widzę. Dawałaś zdjęcie?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 19:14, 10 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Zana napisał(a)


Ja też tak chcę!. Jak zobaczyłam te twoje donice to ruszyłam cztery litery do marketów a tam.... wielkie nic. Ani ciemierników ani tym bardziej stokrotek. Wróciłam z jednym żółtym pierwiosnkiem na pocieszenie. A tak się napaliłam na ciemierniki. Twoje pięknie kwitną a donice cudowne

Ania, dzięki wielkie za miłe słowa.
No ja nie rozumiem tej logistyki roślin. Markety takie same w całej Polsce. U nas po prostu zmarnowały się ciemierniki niger, mało kto kupował, nie były podlewane, a u Was ich nie ma. Po prostu żal tego marnotrawstwa...
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:16, 10 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Dziewczyny, mam dylemat z czym połączyć ML i turzyce CF (obie trawki mam). Stanowisko słoeczne, ziemia niezbyt żyzna, rośliny nie mogą być bardzo wymagające; Wymyśliłam 3 opcje, ale może są lepsze:
- ML, biała zwykła jeżówka, perowskia, kosmos czekoladowy?, lawenda, turzyca CF,
- ML, firletka kwiecista, Gipsówka wiechowata 'Pink Festival'?, turzyca CF,
- ML, żeleźniak bulwiasty amazone, jeżówka, szałwia caradonna, turzyca CF...
____________________
Helen - Hortensjowo
DorKa 11:02, 11 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Helen napisał(a)

Dorka, ciemierniki dziękują.
Byłam u Ciebie, widzę planowanie na rabacie, w zasadzie tetrisowanie, ale wianka nie widzę. Dawałaś zdjęcie?


Nie bo Emuś ściągnął pierwszego dnia jak tylko zaczęło wiać
Jak tylko przestanie to powieszę ponownie i obfocę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Helen 20:27, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
DorKa napisał(a)


Nie bo Emuś ściągnął pierwszego dnia jak tylko zaczęło wiać
Jak tylko przestanie to powieszę ponownie i obfocę

Dorka, koniecznie zrób zdjęcia. Bardzo lubię wianki, zwłaszcza plecione samodzielnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:21, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Kupiłam kosze z wikliny kubu. Nie są dokładnie takie jak chciałam, ale cena znacząco zweryfikowała zdroworozsądkowe podejście do tematu

Teraz szukam małych drzewek, które mogą rosnąć w donicy na dworze
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies