Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Anda 21:26, 11 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Helen napisał(a)
Dziewczyny, mam dylemat z czym połączyć ML i turzyce CF (obie trawki mam). Stanowisko słoeczne, ziemia niezbyt żyzna, rośliny nie mogą być bardzo wymagające; Wymyśliłam 3 opcje, ale może są lepsze:
- ML, biała zwykła jeżówka, perowskia, kosmos czekoladowy?, lawenda, turzyca CF,
- ML, firletka kwiecista, Gipsówka wiechowata 'Pink Festival'?, turzyca CF,
- ML, żeleźniak bulwiasty amazone, jeżówka, szałwia caradonna, turzyca CF...


Mi sie widzi najbardziej ta pierwsza kompozycja, ale chyba bez lawendy. Podoba mi sie polaczenie szarosci, bialego z niebieskim i mocniejszy akcent czekoladowy Kosmos czekoladowy musialabys raczej co roku dosadzac.

Jeszcze sie upewnie - Carex CF to Frosted Curls?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kim 21:29, 11 lut 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Helen napisał(a)
Kupiłam kosze z wikliny kubu. Nie są dokładnie takie jak chciałam, ale cena znacząco zweryfikowała zdroworozsądkowe podejście do tematu

Teraz szukam małych drzewek, które mogą rosnąć w donicy na dworze

Jak dla mnie to koszyki superowe

Myślałaś już o jakiś konkretnych drzewkach?
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Anda 21:31, 11 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Swietne kosze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 21:38, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja też bym wybrala 1 zestaw tylko zamiast lawendy dałabym coś bardziej strukturalnego, mięsistego np. rozchodnik Brillant lub/i biały lub jasnoróżowy wyższy floks. Zależy ile tam jest miejsca. To jest kompozycja późnego raczej lata. Do czerwca tam niewiele będzie się działo. Brakuje mi też średniego piętra. Ten miskant ma ok. 150 cm a potem dużo delikatnych i niższych roślin. Stąd może często dziewczyny dodają hortensje do niego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:41, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Kosze super - jaka średnica i wysokość? Pasują mi do róży na pniu lub palibina, hortensji na pniu. Coś niskiego i niedużego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 21:42, 11 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33386
Inko, perowskia ma ok. 1m. Zostalabym tam w szarosciach, wiec raczej nie sedum, a moze aster jakis...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 21:49, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)


Mi sie widzi najbardziej ta pierwsza kompozycja, ale chyba bez lawendy. Podoba mi sie polaczenie szarosci, bialego z niebieskim i mocniejszy akcent czekoladowy Kosmos czekoladowy musialabys raczej co roku dosadzac.

Jeszcze sie upewnie - Carex CF to Frosted Curls?

Ewa, tak CF to Frosted Curls - rosną u mnie jak szalone.
Jaką nazwę ma kosmos czekoladowy w sklepach? Mam siać do gruntu, tak?
Dziękuję za podpowiedź
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:52, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kim napisał(a)

Jak dla mnie to koszyki superowe

Myślałaś już o jakiś konkretnych drzewkach?

Bożenka, bardzo dziękuję
Zastanawiałam się nad cisami na pniu, a w nóżkach bratki, ale to jeszcze nic konkretnego. Cisy są ładne, ale nie jestem pewna czy pójdę w taki formalny wystrój...
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:52, 11 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Można może ciemnolistny Prince, ma ładne ciemne listki
Ja bardziej takie klimaty lubię
https://pin.it/wU65baT

Ale też takie z perovskią klimaty są fajne
https://pin.it/SRNErgY
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:52, 11 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Anda napisał(a)
Swietne kosze

Ewa, dziękuję
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies