Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Basieksp 22:55, 12 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Helen napisał(a)

Jednak taka specjalistyczna wiedza jest wielce w cenie

Dopiero niedawno wyczytałam, że np. skrzydłokwiaty lubią mieć zraszane liście. Teraz widzę drobne rezultaty, liście zrobiły się ciemnozielone.
Mam nadzieję, że skrzydłokwiat mi kiedyś zakwitnie

Ja do skrzydłokwiata nie mam ręki, chyba dlatego, że czasami te doniczkowe rzadko podlewam, a on chyba nie lubi przesuszania. A kliwie własne przeniosłam do chłodnego pokoju, chociaż wyczytałam, że ona nie lubi przestawiania, no zobaczę co mi z tego wyjdzie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 23:05, 12 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10340
Beniaminka też mam , mój gubi pojedyńcze liście jak zaczynamy palić w kozie, jest mu za ciepło i za sucho trochę moja wina. On też nie lubi przestawiania, jak dawno temu przeprowadziliśmy się z bloku do domu, to on zgubił wszystkie liście ale odbił, ma już ponad 20 lat, ale trochę go przycinam.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magara 23:56, 12 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Helen napisał(a)

Daga, ciekawe czy Twój eM śledzi Twoje wpisy
Zdecydowanie powinnaś książkę sensacyjną napisać, masz lekkość pióra i świetny dowcip

Helen, on nie śledzi, on bezczelnie podczytuje stojąc mi za plecami
Nad sensacją pracuję, aż furczy Żeby było ogrodowo zwłoki w rabaty muszę wkomponować
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Magara 00:00, 13 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Helen napisał(a)

Takich przetasowań też sama nie robię, ale ile przy okazji się nasłucham, że co tak długo, czemu się tak zastanawiam, co tu jest do myślenia, trzeba robić a nie myśleć, ehhh...

Taki duży serb musi być piękny

Helen, nie wiem jak to zrobisz, ale musisz Małżonka na to ich "tajne" forum nakierować Zmądrzeje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 21:43, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
LIDKA napisał(a)


To że go wystawiam to mu dobrze robi. Bo w chacie łysieje a na dworze odżywa. Kiedys podczas remontu wystawilam go na balkon i zgęstniał. W bloku mialam salon i balkon od zachodu.
Tu mam wschód i mi łysieje bo światła ma za mało.

Też wystawiam na dwór jakiegoś wyfikanego storczyka, odmiany nie pamiętam. Powinien po nocnych spadkach temperatur poniżej 14 st., zakwitnąć, ale jeszcze tego ani razu nie zrobił. Za to ma ładne liście
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:44, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
LIDKA napisał(a)


Normalnie... jakbym.mojego słyszała. A jeszcze mówi że on czasu nie ma a ja stoje o myśle.

Lidka, Twój jest taki grzeczny, że nie chce mi się w to wierzyć
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:45, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Mgduska napisał(a)


Kawał przystojnego chłopa Zaraz go wrzucę u siebie, specjalnie dla Ciebie

Byłam, widziałam, rasowy przystojniak, takich lubię
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:53, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Kordina napisał(a)
Szukając o beniaminie informacji, dlaczego mój zrzuca liście, znalazłam informację z której zacytuję jedno zdanie:

"Jest łatwy w pielęgnacji choć równocześnie znany jest z tego, że łatwo zrzuca liście"

więc już się nie martwię to mój nowy nabytek, wiec daję mu czas na zaaklimatyzowanie się.

Mój ficus to moclame. Wyczytałam, że zimą nie lubi zbyt dużo podlewania, ale lubi wilgotność, której pewnie u mnie nie ma.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:55, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Dorii napisał(a)

Przelanie na pewno też nie służy a na pewno łatwiej ubić tak roślinki. Stojącej w wodzie roślinie gniją korzenie więc efekt jest jak przy przesuszeniu bo nie ma jak pobierać wody. Przesuszona często jest do odratowania ale jak korzenie zgniją to slabo. Właśnie w ten sposób ukatrupiłam drzewko szczęścia, nie pamiętam nazwy właściwej.
Fikus jak pewnie wiele roślin pozbywa się najstarszych liści gdy ma za sucho.

Zgadzam się, że przelanie dużo gorsze.
Ale i tak myślałam, że będzie łatwiej z hodowlą roślin, tak intuicyjnie, a tu klops.
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:56, 13 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Dorii napisał(a)

A tego nie neguję że mu dobrze robi. Właśnie czytałam że lubi wystawienie na zewnątrz. Za to nie lubi wracać do pomieszczenia i dlatego zrzuca liście.

Swoich nie wystawiam między innymi dlatego że wkurzały by mnie takie łyse. Pomijam że pewnie bym je ususzyła na zewnątrz. Mam cztery dość duże i jeden mały ala bonsai wszystkie to chyba jakieś odmiany Benjamina, każdy trochę inny.

Na dworze wiele roślin domowych dobrze się czuje, zwłaszcza gdy je umyje wiosenny deszcz.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies