Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 21:43, 12 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Dorii napisał(a)
Figus łysieje bo go wystawiasz na dwór latem. Czytałam gdzieś że tak właśnie reagują na drastyczną zmianę i tu już nie pamiętam czy oświetlenia czy wilgotności. Moje co prawda gubią liście dość mocno ale to moja wina. Mają bardzo mało ziemi w doniczkach i już chyba ze trzy lata zbieram się żeby przesadzić i jakoś mi nie wychodzi. Mało ziemi czyli łatwo przesuszyć a jak przesuszę to liście żółkną i opadają. Jak pamiętam o podlewaniu to opadłych liści jest znacznie mniej.


To ciekawe co piszesz, że jak pamiętasz o podlewaniu to opadłych liści jest mniej.

Liście u mojego fikusa bardziej przypominają liście drzew z Wielkiej Wody (film), gdzie była mowa o żółknięciu liści gdy drzewo miało za mokro.

Jutro zrobię zdjęcia mojego fikusa
____________________
Helen - Hortensjowo
LIDKA 21:53, 12 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Dorii napisał(a)
Figus łysieje bo go wystawiasz na dwór latem. Czytałam gdzieś że tak właśnie reagują na drastyczną zmianę i tu już nie pamiętam czy oświetlenia czy wilgotności. Moje co prawda gubią liście dość mocno ale to moja wina. Mają bardzo mało ziemi w doniczkach i już chyba ze trzy lata zbieram się żeby przesadzić i jakoś mi nie wychodzi. Mało ziemi czyli łatwo przesuszyć a jak przesuszę to liście żółkną i opadają. Jak pamiętam o podlewaniu to opadłych liści jest znacznie mniej.


To że go wystawiam to mu dobrze robi. Bo w chacie łysieje a na dworze odżywa. Kiedys podczas remontu wystawilam go na balkon i zgęstniał. W bloku mialam salon i balkon od zachodu.
Tu mam wschód i mi łysieje bo światła ma za mało.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:55, 12 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
Helen napisał(a)

Takich przetasowań też sama nie robię, ale ile przy okazji się nasłucham, że co tak długo, czemu się tak zastanawiam, co tu jest do myślenia, trzeba robić a nie myśleć, ehhh...

Taki duży serb musi być piękny


Normalnie... jakbym.mojego słyszała. A jeszcze mówi że on czasu nie ma a ja stoje o myśle.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Mgduska 22:00, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Helen napisał(a)



Taki duży serb musi być piękny


Kawał przystojnego chłopa Zaraz go wrzucę u siebie, specjalnie dla Ciebie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Kordina 22:03, 12 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Szukając o beniaminie informacji, dlaczego mój zrzuca liście, znalazłam informację z której zacytuję jedno zdanie:

"Jest łatwy w pielęgnacji choć równocześnie znany jest z tego, że łatwo zrzuca liście"

więc już się nie martwię to mój nowy nabytek, wiec daję mu czas na zaaklimatyzowanie się.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kordina 22:04, 12 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Mgduska napisał(a)


Kawał przystojnego chłopa Zaraz go wrzucę u siebie, specjalnie dla Ciebie


Już się ucieszyłam, bo myślałam, że swojego męża
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Dorii 22:14, 12 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Helen napisał(a)


To ciekawe co piszesz, że jak pamiętasz o podlewaniu to opadłych liści jest mniej.

Liście u mojego fikusa bardziej przypominają liście drzew z Wielkiej Wody (film), gdzie była mowa o żółknięciu liści gdy drzewo miało za mokro.

Jutro zrobię zdjęcia mojego fikusa

Przelanie na pewno też nie służy a na pewno łatwiej ubić tak roślinki. Stojącej w wodzie roślinie gniją korzenie więc efekt jest jak przy przesuszeniu bo nie ma jak pobierać wody. Przesuszona często jest do odratowania ale jak korzenie zgniją to slabo. Właśnie w ten sposób ukatrupiłam drzewko szczęścia, nie pamiętam nazwy właściwej.
Fikus jak pewnie wiele roślin pozbywa się najstarszych liści gdy ma za sucho.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 22:20, 12 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
LIDKA napisał(a)


To że go wystawiam to mu dobrze robi. Bo w chacie łysieje a na dworze odżywa. Kiedys podczas remontu wystawilam go na balkon i zgęstniał. W bloku mialam salon i balkon od zachodu.
Tu mam wschód i mi łysieje bo światła ma za mało.

A tego nie neguję że mu dobrze robi. Właśnie czytałam że lubi wystawienie na zewnątrz. Za to nie lubi wracać do pomieszczenia i dlatego zrzuca liście.

Swoich nie wystawiam między innymi dlatego że wkurzały by mnie takie łyse. Pomijam że pewnie bym je ususzyła na zewnątrz. Mam cztery dość duże i jeden mały ala bonsai wszystkie to chyba jakieś odmiany Benjamina, każdy trochę inny.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kokesz 22:36, 12 gru 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Strelicje lubią słońce, póki nie są za duże można je trzymać na parapecie. Mam dwie odmiany Nicolai i królewską, latem stoją na zewnątrz.
Masz faktycznie tak mocno nasłoneczniony parapet?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 22:39, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kordina napisał(a)


Już się ucieszyłam, bo myślałam, że swojego męża


Taki Temat wymaga specjalnej sesji
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies