Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:12, 11 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Basieksp napisał(a)
Też mam kliwię i też mi nie kwitnie, ale gdzieś wyczytałam, że trzeba ją przenieść w chłodniejsze miejsce, taki stan spoczynku, na wiosnę powinna wrócic na swoje miejsce i zakwitnąć, jakoś tak, przymierzam się by moją przenieść, ale ciągle o tym zapominam

Jednak taka specjalistyczna wiedza jest wielce w cenie

Dopiero niedawno wyczytałam, że np. skrzydłokwiaty lubią mieć zraszane liście. Teraz widzę drobne rezultaty, liście zrobiły się ciemnozielone.
Mam nadzieję, że skrzydłokwiat mi kiedyś zakwitnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Magara 23:39, 11 gru 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
Helen napisał(a)

Czasami trzeba, no nie, Daga?

Czuję się wywołana do odpowiedzi
Mój Małżonek jest wciągnięty w nasadzenia na maxa Podejrzewam, że "tamto" forum nawet sam założył, a nawet jak nie to z całą pewnością jest tam moderatorem
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mgduska 10:14, 12 gru 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No ja nie miałam wyjścia, drzewo ważyło kilkadziesiąt kilogramów. Dałam radę przeciągnąć je razem z donicą w tę i z powrotem, w ramach przymiarek, ale sama nie wyjęłabym go z donicy. To był dwumetrowy serb
____________________
Sałatka pokrzywowa
LIDKA 20:09, 12 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Helen napisał(a)


Lidka, strasznie dużo masz nieznanych dla mnie roślin
Mam fikusa, zapomniałam jaka to odmiana, jest u mnie około 1 m-c i teraz zaczął gubić liście. Tzn. robią mu się żółte liście, które po 2 dniach opadają. Stoi w przewiewie czy źle go podlewam? Jak często podlewasz swojego fikusa i czy zawsze biohumusem?


Mój benjamin do marca prawie wyłysieje z liści.
W tym domu tak po prostu ma. Potem go wywale na dwór. Biohumus daje czesto bardzo, prawie zawsze. Jego sie ponoc nie da przedawkować.

Ja nie wiem czy fikusy w naturze gubią liście. Były na Cyprze. Jako drzwa i były zielone. Byłam tam w październiku.

Co do przelewania i przeciągów to nie wiem. Fikusy na pewno nie lubia też suchego powietrza. Trzeba nawilżać z rozpylacza. Taka moja obserwacja.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:15, 12 gru 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7330
Helen napisał(a)

Jednak taka specjalistyczna wiedza jest wielce w cenie

Dopiero niedawno wyczytałam, że np. skrzydłokwiaty lubią mieć zraszane liście. Teraz widzę drobne rezultaty, liście zrobiły się ciemnozielone.
Mam nadzieję, że skrzydłokwiat mi kiedyś zakwitnie


Zakwitnie i bedzie sypał zarodniki. Taki pył w kolo doniczki.
Teraz nie mam z braku miejsca na ustawianie ale one mi tez dość rosły. Nie lubią przesuszania podłoża bo robia się omdlałe.

Juk nigdy nie miałam ale przyjaciółka ma. Jak rosną daleko od okna to gubią dolne liście, robią się wybujałe, krzywe i słabe i łapią wełnowca.
Twoje południowe okno bedzie dla nich super. To takie większe raczej rośliny

Dracenki mam 3 gat. To wdzięczne rośliny.
Mam tez bluszczyk, kaktusy i storczyki oraz grudniki
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Dorii 20:26, 12 gru 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Figus łysieje bo go wystawiasz na dwór latem. Czytałam gdzieś że tak właśnie reagują na drastyczną zmianę i tu już nie pamiętam czy oświetlenia czy wilgotności. Moje co prawda gubią liście dość mocno ale to moja wina. Mają bardzo mało ziemi w doniczkach i już chyba ze trzy lata zbieram się żeby przesadzić i jakoś mi nie wychodzi. Mało ziemi czyli łatwo przesuszyć a jak przesuszę to liście żółkną i opadają. Jak pamiętam o podlewaniu to opadłych liści jest znacznie mniej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 21:36, 12 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Magara napisał(a)

Czuję się wywołana do odpowiedzi
Mój Małżonek jest wciągnięty w nasadzenia na maxa Podejrzewam, że "tamto" forum nawet sam założył, a nawet jak nie to z całą pewnością jest tam moderatorem

Daga, ciekawe czy Twój eM śledzi Twoje wpisy
Zdecydowanie powinnaś książkę sensacyjną napisać, masz lekkość pióra i świetny dowcip
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:38, 12 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
Mgduska napisał(a)
No ja nie miałam wyjścia, drzewo ważyło kilkadziesiąt kilogramów. Dałam radę przeciągnąć je razem z donicą w tę i z powrotem, w ramach przymiarek, ale sama nie wyjęłabym go z donicy. To był dwumetrowy serb

Takich przetasowań też sama nie robię, ale ile przy okazji się nasłucham, że co tak długo, czemu się tak zastanawiam, co tu jest do myślenia, trzeba robić a nie myśleć, ehhh...

Taki duży serb musi być piękny
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:39, 12 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
LIDKA napisał(a)


Mój benjamin do marca prawie wyłysieje z liści.
W tym domu tak po prostu ma. Potem go wywale na dwór. Biohumus daje czesto bardzo, prawie zawsze. Jego sie ponoc nie da przedawkować.

Ja nie wiem czy fikusy w naturze gubią liście. Były na Cyprze. Jako drzwa i były zielone. Byłam tam w październiku.

Co do przelewania i przeciągów to nie wiem. Fikusy na pewno nie lubia też suchego powietrza. Trzeba nawilżać z rozpylacza. Taka moja obserwacja.

Lidka, a jak często podlewasz fikusa?
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:40, 12 gru 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8356
LIDKA napisał(a)


Zakwitnie i bedzie sypał zarodniki. Taki pył w kolo doniczki.
Teraz nie mam z braku miejsca na ustawianie ale one mi tez dość rosły. Nie lubią przesuszania podłoża bo robia się omdlałe.

Juk nigdy nie miałam ale przyjaciółka ma. Jak rosną daleko od okna to gubią dolne liście, robią się wybujałe, krzywe i słabe i łapią wełnowca.
Twoje południowe okno bedzie dla nich super. To takie większe raczej rośliny

Dracenki mam 3 gat. To wdzięczne rośliny.
Mam tez bluszczyk, kaktusy i storczyki oraz grudniki

Sporo tego masz, też muszę przetestować co się u mnie dobrze czuje i hodować ile się da
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies