Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje marzenie, zmęczenie i spokój

Jola_M 22:04, 20 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Rudbekie przed wejściem


Hortensje w pełnej krasie teraz


Fajnie jest zerwać poziomkę - dzieciaki mają radochę

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 22:12, 20 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Ogródek warzywny - bez warzyw - tylko zioła, truskawki, poziomki i szczaw


Koło tarasu zapalamy wieczorem pochodnie jeśli chcemy posiedzieć. Mają odstraszyć komary- nawet pomaga


Na bylinowej pod płotem zimne barwy - całkiem inaczej niż pomarańczowe aksamitki przy tarasie - czosnki skalne też mają swój urok


No i 100 strona stuknęła.
Pozdrawiam !
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Kim 23:39, 22 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Jolu to na tą seteczkę przesyłam życzonka następnych seteczek

Piękne fotki rudbekia jak żarówka ,hortki dorodne a czosnki skalne widziałam ostatnio w szkółce ,chyba się skuszę na nie tylko gdzie je posadzę hmmm.....
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
ElzbietaFranka 08:49, 23 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Jola_M napisał(a)
i zdarzył się cud...
wypatrzyłam białą gaurę, której chyba z rok nie mogłam dostać w okolicznych szkółkach. Wzięłam odrazu cztery jupi!!!




Witam Jolu

Już chyba kiedyś byłam u Ciebie przynajmniej kojarzę z początkowych fotek.
Bardzo ładnie masz wszędzie co mi się podoba te drobne aksamitki przepiękne kępy. Kiedyś też je miałam i zapomniałam po jakimś czasie o nich. Widząc u ciebie te piękne kolczyki muszę wrócić do nich.
Podoba mi się i to bardzo taras czy te skrzydła z deseczkami poziomymi są przesuwane?. W przyszłym roku już się nie dam EM wykiwac zrobię taras na swoją modłę.

Gaura moja ulubienica piekna, majestatyczna panna. Mam bardzo duży krzak już się rozsiewa. Nie wiem jak radzić czy posadzić 2 razem czy każda osobno.
Posadz na jakimś podwyższeniu aby woda szybko odpływała spod korzeni. Zima nie może stać woda w korzeniach. Teraz to nie zimy.
Jak będą mówili nadchodzących mrozach to wtedy dopiero odkryj. Miej przygotowane liście (ja przykrywam dębowymi sztywne aby dochodziło powietrze) i stroisz aby przykryć. W ten sposób ocaleje przez zimę
Moja ma już 4 lata i się rozsiewa młodymi siewkami się dzielę.

Miłej niedzieli

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agi2006 08:49, 23 sie 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Bardzo klimatycznie. Nowoczesność przełamania sielskoscią.Podoba mi się A werbena niesamowicie opanowała ogniskową!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Roocika 11:11, 23 sie 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Jolu, bardzo ładnie, te rudbekie kuszą i czosnek skalny ciekawy.
No i kolejnej 100 życzę
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Jola_M 12:18, 23 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Dzięki dziewczyny!
Elu dzięki za radę z gaurą, narazie posadzilam je oddzielnie, przykryje na zzime, boję się tylko zamokniecia korzeni, bo mam tam raczej mokro - zobaczymy.
Listewki poziome nie są ruchome - to prosta kontrukcja - mam ja gdzieś dokładnie pokazaną i opisaną, łącznie ze wszystkimi wadami i błędami, które zrobiliśmy. Poczytaj u mnie we wcześniejszych postach.

Miłej niedzieli wszystkim życzę!



____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Anda 12:38, 23 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Rudbekie jak słoneczniki

Sliczne widoki. Poziomki też mam. Muszę ich więcej dosadzić Hortki przepiękne. Czosnki skalne i u mnie muszą się pojawić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Jola_M 17:43, 24 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Anda napisał(a)
Rudbekie jak słoneczniki

Sliczne widoki. Poziomki też mam. Muszę ich więcej dosadzić Hortki przepiękne. Czosnki skalne i u mnie muszą się pojawić


Dzięki Ewcia , czosnki skalne polecam, niziutkie i zupełnie nieklopotliwe.
Buziaki
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Jola_M 17:56, 24 sie 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Najlepsze legowisko dla psa?.... macierzanka !!!

____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies