Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 18:32, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Wam.
Fajnie że jesteście. Postaram się zjawić u Danusi, pokojarzę nowe twarze z loginami tutaj.

Mieszka się fajnie. Sąsiedzi emeryci mogliby zająć się własnymi sprawami, ale ponieważ mają ich niewiele na to wygląda a czasu aż nadto, spacerują, zaglądają, zagadują mnie i robotników...

Czasem ok,zwykle chcę być niewidoczna ...

Wczoraj dzień u Rodziców. Robotnicy się nie zjawili, bez informacji żadnej, już mi się nie chce ich nawet ścigać. Mam nadzieję że zjawią się jutro j skończą robotę.

Została mi paleta kostki na wjeździe do wiaty, za transport firma chce 300 zł żeby tak odebrać i zwrócić... Oczywiście ja źle zamówiłam a nie oni źle policzyli. To 13m2. Jak mi to nie zniknie w dzień dwa to nie skończą podjazdu i sobie pójdą i tyle będzie z tego...

Przywiozłam wczoraj znów trochę roślin z na szczęście widać koniec. Bez sensu wozić w sumie ziemię, sadzonki ze złota, trzy lata podlewania a teraz wożenie... No ale....



Ciągle sprzątanie w środku nie ma jak robić zdjęć, bałagan bo przerzucanie wieczne... Kartony, folie, odpady z paneli.
Dziś rano wyjęłam wszystko pochowane z szafek kuchennych i pół dnia rozkładałam na swoje miejsca.

Na rabacie z bukszpanami posadziłam ciemierniki. Będzie jeszcze hakone i jakieś cebule (czosnki?? Czy wiosenne coś?)
Kupię kory parę worków i gotowe...


Wczoraj na zakupach zdobyłam skrzynki plastikowe, akurat na wożenie gratów



Pozdrawiam Was
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 18:51, 01 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
300zł za zabranie? To może schowaj to gdzieś (jakiś placyk w dalszych planach) albo wystaw na lokalnych.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
nyna76 20:20, 01 mar 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1685
Jeżeli to wchodzi w rachubę to możesz wykorzystać kostkę w przyszłości na jakiś mały placyk wśród roślin jak podrosną, takie mejsce z dala od domu w cieniu drzewek. Albo jak wpadniesz w szał rabatowy to posłuży jako obrzeże.
Tak myślałam też czy w te wolne przestrzenie pod płotem na spadku nie możesz upchnąć kamieni na suchy beton? To łatwa robota ale dłubaninka.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
popcorn 20:36, 01 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zobaczymy co powiedzą jutro ludzie... No nic zobaczymy.
Padam na twarz, ciężka robota w tej glinie cokolwiek sadzić.

Chcę przekopać kawałek warzywnika i posiać Bób i groszek. Już można jupi
____________________
Mój nowy ogródek
pawel_snopek 20:41, 01 mar 2020


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Tak to jest jak się ma sąsiadów i z nimi też trzeba dobrze żyć
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Dorii 21:11, 01 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No tak, bób już można siać a ja chora, heh.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 09:00, 02 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kuruj się, zdrówka życzę!

U nas leje, póki co chyba w doniczki coś będę siała bo warzywnik do przekopania najpierw, a w błocie średnia ta zabawa... zobaczymy!

Chłopaki się dziś zjawili, zrobilam im kawę, pod oknami wykończenia z kostki docinają, zobaczymy jak im pójdzie.

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
nicol21 17:16, 02 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Karola, rozumiem burdello przeprowadzkowo-wykonczeniowe, poczekam jeszcze chwile.
Kuchnia już w pełni zamontowana czy szafki górne czekają na lepsze czasy?

co do tej rabaty to bym nasadziła wielkokwiatowych krokusów, bo nic wiosną tak nie cieszy jak one. Potem trochę żonkili. No i czosnki. a później liście hakone wszystko zakryją i liście cebulowych będą mogły sobie konczyć żywota. proponuję te cebulowe, które się namnażają bez wykopywania i kwitną co roku bezproblemowo. Chwilowo na hiacynty i tulipany jestem obrażona właśnie za to słabe albo nieobecne kwitnienie od 2go sezonu.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 18:03, 02 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Myślałam o Tobie i zdjęciach. Robotnicy zabrali swoje graty z przedpokoju, więc sprzątam.
Jak położę jeszcze trochę listew to cyknę zdjęcia

Też mam tę samą opinię o cebulowych, żonkile mam, krokusy kupię na jesień.

Kuchnia zamontowana w całości, brak dwóch drzwiczek. Blat będzie wymieniony bo zamawiałam cały a zrobili mi składankę.

Dzięki za pomysły

Buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:51, 02 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wyschły mi siewki papryki, bo nie zabrałam od razu. Buu. Kalafior kiełkuje. Ładnie tu mi rosną kapustne, nie mogę się doczekać warzywnika. Powoli powinnam działać i go przekopywać. Bób i groszek można siać.

Na zewnątrz na palecie cebulki się zielenią, sprzedają po 25 deko żeby cena ludzi nie zmroziła. Na parapecie wysiane pory, brokuły i miechunka. Za niedługo pomidory jupi wiosnę chcę!

Potrzebuję gościa z koparką żeby mi przestawił paletę kostki, choć może dogadam się jutro z gościem który woził mi żwir. Ma auto z HDS może będzie taniej niż 300 zł.

Napisałam do dwóch gości z mini koparkami, do zasypania dziur pod płotem na skarpie. Sarny nie przejdą już ale zające jak najbardziej. Pies jak go przywieziemy. Lisy jeśli będziemy mieć kury...

Nie mogę sadzić póki to nie jest zrobione a wzdłuż ogrodzenia mogłabym już powoli.

Ogarnęłam dziś przedpokój, zdrapałam folię która oklejała ramę drzwi. Jeszcze raz wymaga to wszystko wytarcia. Albo milion razy żeby pozbyć się całości kurzu...
Listwy może jutro.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies