Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Jola_M 06:44, 31 mar 2020


Dołączył: 05 kwi 2019
Posty: 971
Miło Cię widzieć jak sie uśmiechasz u mnie za aparat krzykneli ponad 5000zl i ponad pięć lat walki bez gwarancji, że zęby zostaną na swoim miejscu zrezygnowałam. ...
Ja mam wielkie zębiska i malutką szczękę, buahaha, i nie wiem po kim, bo rodzice tyle lat już noszą sztuczne szczęki, ze nie pamiętam jakie żeby mieli
Podglądam walkę ze skarpą i bardzo ciekawa jestem jak to będzie u ciebie jak juz się zazieleni
____________________
Jola ul. Zielona :-) i zaczynam życie od nowa poprzedni wątek Ogród-moje marzenie, zmęczenie i spokój
Milka 06:50, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
popcorn napisał(a)
1700 zł aparat i wizyty co 6 tygodni po 100 zł. Nie było tak źle. Warto!
Pozdrawiam i dziękuję

Oj warto, efekt wspaniały
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:51, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Pewnie szefowa dałaby radę temu problemowi.
Ja trochę z innej beczki, ale tez o skarpie.
Masz dużo host w doniczkach i pewnie z gołym korzeniem, dopóki nie wymyślisz czegoś sensownego na Twoją miarę, poustawiaj te doniczki na skraju skarpy od chodnika. Ale nie na chodniku. Będa zabezpieczeniem przed osypywaniem się ziemi, i rozpoznasz która jest która po ruszeniu wegetacji, Między hostami przecież możesz poustawiać i inne doniczkowe lubiące cień. Nawet jak tam masz 50 metrów/nie sądzę/ to tyle doniczek uzbierasz, a w pustych możesz posadzić ziemniaki i też ci urosną. Ważne, żeby to był długi ciąg, jak z tulipanami w doniczkach u Dany. Wzdłuż całego domu.

Sukcesywnie będziesz urządzać dalsze rabaty, a ta ilość do posadzenia nie będzie ciebie gnębić. Jestem zwolenniczką metody: śpiesz się powoli. Bo dziś już byś chciała mieć wszystko na swoim miejscu, i ja to rozumiem, ale rozłóż siły na Twoje 2 ręce.
Podziwiam, że dajesz radę ciągnąć kilka wózków: praca, budowa domu, transport, blokada wyjść. Ogólnie szacunek, pozwól sobie ciut zwolnić. Ciut, to nie znaczy przecież "nie rób nic". Po prostu jedna praca wykonana z rozmysłem.
Żaden facet temu by nie podołał, mając tylko siebie do dyspozycji i swój telefon.

Jestem tu codziennie i codziennie szeroko otwieram oczy! Buźka! Trzymaj się.

Podpisuję sie pod tym
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosiek33 06:55, 31 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dobrze wydana kasa cieszy

Pozdrawiam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Bog 07:04, 31 mar 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Piękne masz zebiska możesz uśmiechać się bez kompleksów.
Wazne żeby stan obecny utrwalić.Córka nosiła aparat po zaprzestaniu wrocily do stanu poprzedniego.
popcorn 07:14, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dlatego mam teraz taki utrwalający, do noszenia 20h/dobę przynajmniej. Też nie chciałabym żeby wada wróciła :/ Ojej współczuję, wściekłabym się
Fajnie się jest uśmiechać i nie koncentrować na tym ze rozmówca patrzy na krzywe zęby... powinnam była to zrobić dawno temu.

Dziś mróz, ciemierniki pokurczone, potem będę podlewać.

Miłego dnia wszystkim!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 07:24, 31 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
i pomyśleć że były czasy gdy niedoskonałości urody nie odbierały radości życia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
popcorn 07:55, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Niby nie odbierają. Ale jak rzeczy idą źle to zaczynasz myśleć że robisz coś źle. Ty osobiście. Chyba że jesteś z tych co zwalają wszystko na innych

A potem poprawiasz wszystko co da się poprawić... przynajmniej tak było ze mną... jedna rzecz z listy na którą mogłam mieć wpływ...

Buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 08:11, 31 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Tylko to też w nadmiarze do niczego dobrego nie prowadzi. Czasami mamy ogromną potrzebę udowodnienia sobie samej czegoś. To też może prowadzić do wypalenia. Czasami trzeba nauczyć się zwalniać i akceptować, że nie na wszystko masz wpływ.
Podglądam jak pędzisz

Na tej skarpie może irga płożąca by się gdzie nie gdzie przydała. Stosowana jest w takich nasadzeniach. Zimozielona. I może niektóre rododendrony. Ostatnio widziałam w Mai sadzenie rodków na takich jakby półkach na skarpie. One nie lubią zalewania korzeni a korzenią się płytko
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 08:25, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Oczywiście że tak! I zgadzam się do niektórych wniosków trzeba dojść samemu, szkoda że nie wcześniej No ale lepiej późno niż wcale.


Irgę mam na uwadze ciągle. Na rodki to tam nie ma miejsca, chyba że posadzić 5 i tyle. Zobaczymy.
Póki co chcę posadzić żywopłot, posiać nasiona łąki kwietnej jak przyjdą. Jest zimno, niech robi się cieplej. We czwartek koparka mała ma ogarnąć ogrodzenie mam nadzieję. I będę miała więcej miejsca do nasadzeń haha

miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies