Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Katte 19:23, 01 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Duże okno to jest to !
Ja mam akurat widok na dom sąsiada ale w planie są hortensje bo tu jest krótko słońce to siakoś zasłonię. 2 lata nie było zasłon w oknie ale jednak się przełamałam.

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 20:42, 01 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajnie że piszecie u mnie dziękuję o wiele mi raźniej.

Nie zrobiłam dziś wiele bo mnie plecy bolą. Fajrant o 5tej, obiad i posadziłam trochę hortensji. Po 2-3 sztuki moje własne dwuletnie do jednego dołka. Powinno być dobrze. Żywopłot od sąsiada w dół stoku. W sumie mam ponad 80 doniczek. Sadzę w rów wypełniony obornikiem. Wcześniej posadziłam tam po trzy duże miskanty grupami. Powinno to dobrze wyglądać razem.

Nawiozłam też parę taczek obornika na rabatę pod zioła, przy tarasie. Jutro chcę to przykryć ziemią

Ma być mała koparka zasypywać dziury pod ogrodzeniem. Mam nadzieję że zrobi wtedy w weekend przywieziemy psa i ojcu może przejdzie trochę.
Jak się upora poproszę gościa o wykopy pod rośliny.
Jak zniknie siejemy mieszankę trawy z dziką łąką kwietną. Jupi!


Chcę też skończyć obsadzać front. Nie miałam czasu szukać kory. Może jutro. Zobaczymy.
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 21:51, 01 kwi 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Super, z tą łączką.
Podpowiedz mi jak przygotowałaś podłoże pod miskanty ?
U mnie masakryczna glina , wywalliłam cały kompostownik i wymieszałam z tym .
Ogródek będę miała częściowo w skrzynie idę , już mam zamówione .

Ale trawy jak przestanie wiać u mnie będę przesadzać w kupki .
Czy wystarczy im zwykła ziemia ogrodnicza wymieszana z gliną czy wzbogacić je jakimś obornikiem ?
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Gardenarium 22:18, 01 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Komoda powinna być między kinkietami, żeby było symetrycznie. Tyle że wtedy drzwi się otwierają na komodę, stąd stoi jak stoi póki co. Pierdoły w kartonie nierozpakowane jeszcze

Danusiu dziękuję!!

Poradź jak posadzić hosty i runiankę tutaj żeby nie było wrażenia chaosu i bałaganu... mam kilka odmian w sumie pewnie ze 250 doniczek haha



Zainstaluj odbojnik, żeby nie uderzały w komodę

Posadź irgę Mooncreeper, tylko to i koniec, strzyc w poduchę i będzie po sprawie
Na takiej stromiźnie bym nie ryzykowała pierdółek, pionowo w glinie runianka padnie, wypłynie na wierzch.

Pod żywopłotem hortensje Bobo albo inne jakieś mniejsze, będą się kłaniały irdze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 06:40, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia nie martw się. Glina nie jest zła, albo nie najgorsza. To przynajmniej żyzna gleba. Ok upierdliwa w uprawie ale przynajmniej trzyma wodę i wszystko rośnie. Większy dołek, rozluźnić, dużo obornika, jak masz kompost to kompost wymieszaj z tą gliną i sadź. Powodzenia!!!

Danusiu dziękuję!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:33, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mini koparka koparkuje. Cieszę się, ogarnia podjazd, przesuwa żwir tak żeby to miało wszystko ręce i nogi. Mam kilka miejsc do parkowania ekstra, jupi.

Jak zrobi robotę przed czasem (z ogrodzeniem), to poproszę gościa o wykop pod rośliny. Nie wiem czy nie zamówić znowu przyczepy obornika buahahaha ta magicznie zniknęła...
____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 10:23, 02 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Gardenarium napisał(a)


Zainstaluj odbojnik, żeby nie uderzały w komodę

Posadź irgę Mooncreeper, tylko to i koniec, strzyc w poduchę i będzie po sprawie
Na takiej stromiźnie bym nie ryzykowała pierdółek, pionowo w glinie runianka padnie, wypłynie na wierzch.

Pod żywopłotem hortensje Bobo albo inne jakieś mniejsze, będą się kłaniały irdze.

...albo 'Little Lime'
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 10:24, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 10:34, 02 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
popcorn napisał(a)
[...]
Nie wiem czy nie zamówić znowu przyczepy obornika buahahaha ta magicznie zniknęła...


Chciałoby się powiedzieć, a nie mówiłam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 10:49, 02 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha starczyłaby na dłużej ale poprzedni koparkowy po prostu wciągnął ją w linię żywopłotu... masakra

Ten sobie rozgarnia ziemię i poziomuje, potem wkroczę z grabkami a potem będę mogła sadzić haha

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies