Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 07:25, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Minus jeden dziś w nocy. Od teraz na plusie cały czas, w dzień do 20 stopni nawet przez najbliższy tydzień. Pewnie wszystko ruszy z kopyta

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:35, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Słoneczko. Ptaki jedzą nasiona traw. Grrrr


Przesadzę część borówek w dół działki, z obornikiem i kwaśną ziemią. A w ich miejsce mam derenia jadalnego

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Magleska 10:04, 05 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18692
Miłego dnia również

jak masz taka białą agro..,to możesz przyszły trawnik nakryć -widziałam u nas ,jak przed sklepem tak był zakryty ,żeby ptaki nie wyjadały ziaren ….i bardzo szybko wykiełkował ….

….tylko ta agro była tak jakby na palikach pozawieszana ,żeby powietrze dochodziło chyba …
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Dorii 10:18, 05 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
popcorn napisał(a)
To dobry pomysł. Może też powinnam. Potem rolnika i dopiero trawa???

Pozdrawiam


Hehe to właśnie dla ciebie miała być podpowiedź

"Na reszcie posiej poplon." Tylko telefon mnie poprawił.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sylwia_slomc... 10:49, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
popcorn napisał(a)
Ogarnęłam kawałek warzywnika. Kompostownik na miejscu, mogę go napełnić parę taczek wywiezione, wszystko mnie boli.
Dosadziłam więcej truskawek, nie mam więcej doniczek. Podlałam je nawozem, przykryłam włókniną, niech rosną.
Cebula dobrze sobie radzi, rozczarował mnie brak kiełków groszku i bobu. Od trzech tygodni w ziemi i nic, pod włókniną? Zimno i sucho...

Rozłożyłam kartony, przycisnęliśmy je deskami, wygląda to beznadziejnie. Ale ograniczy chwasty w malinach.


Podlewanie i tyle na dziś. Pozdrawiam!

Karola groch i bób potrzebuje ciepła włóknina nic na razie nie da, ja zawsze sieję po 1 maja by nie wyszły z ziemi wcześniej jak po 15 maja po Zośce i to mi się sprawdza od wielu lat. A chcąc tak wcześnie wysiewać to by trzeba w tunelu foliowym, a i tak ryzyko, że przy nocnym przymrozku zetnie, te rośliny są wrażliwe na takie ochłodzenie bardzo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:50, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Bog napisał(a)
Pracowicie dziś było u Ciebie.Ja nic jeszcze nie robię za zimn a mam do wykopania dwa 15 letnie perukowce wcale się nie palę do tej roboty ale będę musiała są brzydkie.
Groszek nie wschodzi jest jeszcze za zimno ziemia piaszczysta szybciej się nagrzewa u ciebie glina musisz poczekać.
Pozdrawiam i uważaj na kręgosłup.

Ściąć nisko i odmłodzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:00, 05 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
popcorn napisał(a)
Słoneczko. Ptaki jedzą nasiona traw. Grrrr


Przesadzę część borówek w dół działki, z obornikiem i kwaśną ziemią. A w ich miejsce mam derenia jadalnego

Miłego dnia!

Derenie jadalne rosną sporej wielkości drzewa!
tu masz z Ogrodu botanicznego w Krakowie po obu stronach schodów to one, wielkie!!!

mój syn ma 1,90 wzrostu, a malutki pod nimi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 14:50, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Spoko. Posadziłam trochę. Większość czasu zajęło mi wybieranie perzu z kawałka pod warzywa. Posadziłam dymkę, po cholerę nam tyle cebuli to nie wiem. Za rok nie kupuję wcale wysiałam też buraczków rządek. Pograbilsm trochę. Podlałam. I prawie trzecia.
Nie widać postępów za to czas ucieka jak nie wiem co.
Przesadziłam też doorenboosy, sześć sztuk w grupie. Kiedyś będzie ładnie
Rosną też wszystkie 80 hortensji, serio na teraz potrzebny deszcz.

Bób i groszek zawsze sieję szybko, w tym roku jakiś niewypał. Ale są skiełkowane odkopaliśmy rządek, tylko ciepło chyba potrzebne.

Buźki
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:29, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Z dołu działki. Tam będzie miejsce na ognisko

____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 16:30, 05 kwi 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Magia ogniska ... to jest to ...
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies