Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Kasya 07:09, 03 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
popcorn napisał(a)


Teraz będzie ok. Za budowę rozliczam się po wykonanym etapie i po jego odebraniu przez kierbuda (ściany/wieńce/dach)
Za materiał płacę prosto do hurtowni budowlanej. Z góry za bloczki i zaliczka na dachówkę w powyższej kwocie. Nie dziwię im się bo jak taki Bartek im nie zapłacił to czemu mają mi wysłać cztery ciężarówki bloczków na słowo?
Powierzchnia zabudowy jest duża bo to parterówka i wszystko jest na jednym poziomie. Ale w sumie to tyko 94 metry kwadratowe.

PZT mi zrobiła projektantka. A co masz na myśli? Wiem co chcę i jak, może jakieś rysunki popełnię ale średnio mam na to czas... jeśli pytasz o to co i jak posadzę i gdzie.
Jak będzie ocieplenie domu i kostka to po prostu sadzę

pozdrawiam!

Tak, chodziło mi o plan rabat, układ ścieżek itd
Jestem bardzo tego ciekawa jak to zrobisz juz z taka wiedza jaka masz
Fajnie tak zaczynać od początku z jakimś planem jednak troszkę tego zazdroszczę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nikita 08:48, 03 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Bardzo się cieszę Carola, że nareszcie jest normalnie.
W porównaniu do stanu niedawnego... na budowie super tempo i super efekty.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 09:40, 03 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia, mam plan. I cieszę się że zaczynam od nowa ale już coś wiem. Wiem czego chcę, wiem czego nie chcę. Działki są dwie, ta wokół domu będzie ładna i poukładana. Dużo traw. Lawendy. Taras. Dużo słońca. Wejście od północnego wschodu i cienista długa rabata z tłem w postaci grabowego żywopłotu sąsiada.
Ta z tyłu będzie użytkowa. Będzie rozmnażalnik. Będą kury. Będzie miejsce na ognisko. Już się cieszę

Madzia. Też się cieszę. Bardzo

Buziaki!!!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:53, 03 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia to był plan działki z domem. Między domem a żywopłotem z hortensji jest droga dojazdowa do działki z tyłu. Pewnie tak to będzie wyglądało. Mniej więcej.

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 13:17, 05 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam wycenę okien i rolet zewnętrznych. Ta sama firma robi też drzwi wejściowe. Zobaczymy co zaproponują.

Do końca tygodnia mają być postawione ściany i w przyszłym tygodniu lejemy podciągi, nadproża i wieniec. I będzie można mierzyć otwory okienne i zamawiać okna, czeka się około miesiąca. W międzyczasie dach, więźba jeszcze nie zamówiona, albo drogo albo trzeba czekać miesiąc. Wykonawca miał spytać swoich znajomych i znajomych znajomych, zobaczymy.
Zorientowałam się wczoraj że na wiatę na auto tez potrzebuję drewno na konstrukcję dachu i tę samą dachówkę. Czekam na info ile wykonawca chce za tę wiatę i domówię dachówek jakby co.

Na jutro zamówiony kolejny transport bloczków na ściany zewnętrzne i wewnętrzne.

Dziś oddaję auto do naprawy, dostanę samochód zastępczy- Yaris z automatyczną skrzynią biegów. Mam nadzieję dojadę do domu z powrotem buahahaha. Jutro wraca młoda z kolonii, tydzień w domu i za chwilę znowu - dwa tygodnie koni. Już sierpień! Jak jej nie ma nie muszę gotować mam ciut więcej czasu i ciiiiszę w domu.

Spytałam dzisiaj o komin stalowy cholera wie co to za cudo ile kosztuje i ile się na niego czeka. Muszę się rozejrzeć za kimś do położenia elektryki. Jak będą okna można od razu kłaść kable
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 13:48, 05 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
idziesz jak burza
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
AniazUroczyska 15:03, 05 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Wreszcie się dzieje!
popcorn 15:42, 05 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Yhm. Też się cieszę Pozdrawiam Was!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 15:46, 05 sie 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
popcorn napisał(a)
Kasia to był plan działki z domem. Między domem a żywopłotem z hortensji jest droga dojazdowa do działki z tyłu. Pewnie tak to będzie wyglądało. Mniej więcej.



Wow... jaki minimalizm... dasz rade ?
A gdzie będą te wszystkie inne roślinki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nikita 22:27, 05 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Oj, Carola jakoś nie wierze w ten minimalizm... Tylko gracilimusy, tylko lawenda i bukszpany...? TYLKO ??? Naprawdę? Kasya ma dobre przeczucia...ha ha.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies