Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:11, 01 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Madzia, dobrze będzie. Musi być. Z Bartkiem jeszcze trochę powalczę jeśli trzeba będzie to nawet sądowo.

A obecna ekipa jest super Od poniedziałku wchodzą murarze i do końca przyszłego tygodnia mają być ściany! Potem kolejny tydzień słupy i wieńce i przygotowanie pod konstrukcję dachu. W tym tygodniu zamawiamy więźbę i drewno na stropy. Dachówkę i cały bałagan z membranami i rynnami zamówiłam. Stan surowy będzie szybko!

Jak będą ściany to zawołam ekipę od okien żeby zmierzyli, czeka się na okna 4 tygodnie. Jak będzie stan surowy zamknięty elektryk i ludzie od wody i ogrzewania podłogowego. Potem tynki i wylewki. To mały dom, powinno pójść piorunem

buziaki miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 13:59, 01 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
I tego ci życzę !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
jolanka 14:07, 01 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Karola, normalnie przez ekran czuć u Ciebie pozytywną energię, ufff, tak trzeba, super
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
popcorn 14:49, 01 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Wam. Cieszę się że wreszcie trafiłam na normalnych ludzi

Wyceny od tartaków powinnam mieć za parę dni, wysłałam dziś zestawienia drewna na więźbę i strop. Jutro przyjeżdża pierwsza ciężarówka z bloczkami na ściany. I klejem do nich. Dziś chłopaki robią zbrojenia kolumn wspierających wieniec i docelowo dach. I kręcą beton do wypełnienia pustaków szalunkowych. Jutro to kończą, od poniedziałku wchodzą murarze i murują ściany.
Do ogarnięcia wypożyczenie szalunków. Jak wyleją wieniec i nadproża mogę wziąć ludzi do zmierzenia okien i mogą zacząć produkować. Muszę przejrzeć wyceny które mam i przymierzyć się do tematu. I drzwi, co z drzwiami... heh

Myślę ciężko nad powiększeniem okna poziomego nad blatem w kuchni. Zadzwonię do firm od okien jaki może być maksymalny wymiar fiksu
Coś się dzieje, to lubię. I wszystko idzie zgodnie z planem nareszcie. I niech tak już zostanie bardzo proszę
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 16:47, 01 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Umknęło mi, z czego w końcu budujesz. Miały być silikaty?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
magda19831 20:29, 01 sie 2019


Dołączył: 16 maj 2016
Posty: 344
Trzymam kciuki ! Dobrze się czyta że wszystko idzie tak jak powinno.
____________________
Magda Witam i o radę pytam ;-)
popcorn 22:33, 01 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
H+h gold 500. Dokładność do 1mm. H+h przejęło grupę silikaty i robi to. Jest jeszcze Siłka na rynku, ale pustaki są o połowę mniejsze. I to sprawia że trzeba użyć dwa razy więcej kleju i osłabia właściwości cieplne ściany. Więc po doktoryzowania się z materiałów padło na to. Trzymała mnie założona w projekcie grubość ścian, nie chciałam więcej kombinować. Powinno być ok.

Pozdrawiam Gosia! Magda też się cieszę że idzie. Nareszcie!

Jutro jadę obejrzeć postępy i zebrać mutanty ogórki od niedzieli pewno urosły jak oszalałe

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 23:33, 01 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Czytam na bieżąco, cieszę się,że wyszłaś na prostą
Basilikum 07:18, 02 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
oj tak fajnie, ze teraz ruszylo z kopyta i niech tak dalej bedzie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 07:21, 02 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bloczki jadą na budowę Słonko od rana. Będzie dobrze!
Prawnik mi napisał pismo, przejrzę je i wysyłam do Bartka. ciasto czekoladowe w piecu. Czas zabrać się za pracę. Miłego dnia wszystkim! I weekendu!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies