Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Mala_Mi 21:34, 30 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
popcorn napisał(a)
Blacha jest 3 tys. tańsza, więc niewielka różnica.
Ale skłaniam się ku dachówce. Jednak. Liczyłam na różnicę dwukrotną w cenie wtedy nie zastanawiałabym się nawet...

buziaki!

I tyle wyjdzie, koszt ułożenia blachy i dachówki różni się, nawet drożej przy dachówce o dwa razy , konstrukcja pod dachówkę i blachę też się różni. Pod blachę lekka konstrukcja dźwigary rzadziej, inne ołatowanie.
Dolicz drogie elementy wykańczające, jak gąsiory, łączniki , kominki itp.Jak będziesz chciała kolektory na dachu to cena jednego przejścia cię mocno zdziwi. A wykonać dziury i obrobić jak w blasze się nie da.
Ekipa też musi być dużo lepsza..
Pomijam, że tańsza dachówka szybko będzie brzydka, może pękać i takie tam.
W sumie dachówka wyjdzie drugie tyle. Bo zawsze diabeł tkwi w szczegółach.
Z powodu tych szczegółów poszliśmy w blachę.
Edit, blacha płaska jet też droga.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
anna_t 21:36, 30 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Zgadzam się z Anią też mam blachę ale kupiłam droższą od dachówki. Teraz blachy robią naprawdę solidne
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
popcorn 22:50, 30 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję Baby moje.

Wycenę mam na komplet z tymi wszystkimi cudami. Solarów nie będzie. Ekipę mam zamówioną do dachu z dachówki. I jak zmienię na blachę to oni z ceny robocizny nie zejdą. Konstrukcja dachu jest pod dachówkę. I to jest zatwierdzony projekt. Robimy zgodnie z projektem. Nie odchudzą mi dachu budowlańcy a kierbud nie odbierze jeśli nie będzie zgodnie z projektem. Więc jest tak jak od początku planowałam dachówka. Trudno. Mam nadzieję że nie będę żałować. Za 6 lat sprzedaję ten bałagan, młoda idzie na studia a ja wyjeżdżam z tego kraju.
Dachówka Braas teviva. Ma dobre opinie. Blacha płaska naprawdę jest niewiele tańsza. Liczyłam że sporo tańsza ale musiałabym brać najtańszą blachodachówkę a ona do tego dachu i domu jak pięść do nosa. Chyba będzie dobrze... Mam nadzieję przynajmniej.
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 14:30, 31 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
popcorn napisał(a)
Bloczki na ściany i dachówka na pokrycie dachu jedyne 40 tys. ups. Blacha jedynie 3 tys tańsza więc chyba jednak się szarpnę na wymarzoną dachówkę.

Nie wliczono więźby i konstrukcji dachu, drewno kolejne cholera wie ile
Cóż. Potem będziemy spać na materacach jeśli dotrwamy do tego etapu. Jak wydam wszystkie pieniądze to zawsze mogę ten bałagan sprzedać... heh

Masakra to budowanie, nikt mnie nie ostrzegał

pozdrawiam Ewelina!


Karola nikt cię nie ostrzegał?A kto ci poprzedni domek budował?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
popcorn 15:08, 31 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzieje się

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:15, 31 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mirka napisał(a)


Karola nikt cię nie ostrzegał?A kto ci poprzedni domek budował?
chłe chłe. Kupiliśmy stan surowy. Wykańczanie też było wykańczające

Śmieję się. wiedziałam że to bedzie masakra. Ale nie że AŻ taka. Normalni ludzie to jak rodzynki, jak igła w stogu siana. Cała reszta chce cię oskubać. Włąśnie płacę zaliczkę za bloczki i dachówkę. ZALICZKĘ. W kwocie 25 tys. heh
Drukarnia pieniędzy by mi się przydała. Albo niespodziewany spadek hehehe

pozdrawiam Mirka!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 18:57, 31 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
No nie wiem.., za budowę rozliczałam sie tygodniowo po wykonanej pracy
Za materiał bezpośrednio ze składem, przelewem po dostawie
Polecam taki sposob

Duzy się wydaje jak się patrzy na fundamenty
A robisz jakiś plan zagospodarowania działki ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nikita 22:45, 31 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Carola, zawsze mówiłam, że ..."żeby była tęcza najpierw musi spaść deszcz". Wiedziała, że w końcu będzie dobrze! BARDZO się cieszę!

Jeśli nie drukarnia pieniędzy i nie spadek to może sponsora trzeba poszukać...hi hi
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 22:57, 31 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
popcorn napisał(a)
Dzieje się

No i to mi się podoba... Ja już tam widzę piękną, jasną kuchnię z dużym stołem, a troszkę dalej kanapę w salonie. Ooo i kominek widzę. A na samym końcu sypialnię...nawet dwie sypialnie (jedna w stylu glamour...dla młodej)
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 11:07, 01 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasya napisał(a)
No nie wiem.., za budowę rozliczałam sie tygodniowo po wykonanej pracy
Za materiał bezpośrednio ze składem, przelewem po dostawie
Polecam taki sposob

Duzy się wydaje jak się patrzy na fundamenty
A robisz jakiś plan zagospodarowania działki ?


Teraz będzie ok. Za budowę rozliczam się po wykonanym etapie i po jego odebraniu przez kierbuda (ściany/wieńce/dach)
Za materiał płacę prosto do hurtowni budowlanej. Z góry za bloczki i zaliczka na dachówkę w powyższej kwocie. Nie dziwię im się bo jak taki Bartek im nie zapłacił to czemu mają mi wysłać cztery ciężarówki bloczków na słowo?
Powierzchnia zabudowy jest duża bo to parterówka i wszystko jest na jednym poziomie. Ale w sumie to tyko 94 metry kwadratowe.

PZT mi zrobiła projektantka. A co masz na myśli? Wiem co chcę i jak, może jakieś rysunki popełnię ale średnio mam na to czas... jeśli pytasz o to co i jak posadzę i gdzie.
Jak będzie ocieplenie domu i kostka to po prostu sadzę

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies