Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Katte 21:04, 11 sie 2019


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Mniam ....I’m lovin’ it ! U mnie narazie powoli , wszystko było sadzone miesiąc później niż ogół , bo dopiero gdzieś w czerwcu... ale daje radę , cierpliwości ...
Ale za rok robię w skrzyniach podwyższone , dość garbienia się nad grządkami.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 23:16, 11 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia, też się cieszę, bardzo

Kasia, mam mieszane odczucia co do podwyższonych rabat, wprawdzie niby wygodne i ładniej wygląda ale przesychało mi wszystko mocno a codzienne podlewanie = czasu brak.

Też siałam dwa czy trzy razy, marchewki nie mam w ogóle, buraczki siane w czerwcu, dyniowate w doniczkach bo albo było zimno a potem lało cały maj u nas i wszystko mi się potopiło. Ale póki co wszystko rośnie i ma się dobrze a najlepiej chwasty

Zamówiłam wiatę na samochód. Zamówiłam szambo. Dogadałam się z moim wykonawcą że kupi rury, zawory itp i zrobi mi przyłącze wody. Wynajmuję gościa z koparką na dwa dni żeby wykopał co trzeba, zakopał szambo jak przyjedzie, rozplantował ziemię po budowie i wyrównał działkę. Drugiego dnia skończył powyższe i wykorytował pod kostkę. Wtedy zamówimy ze dwie wywrotki kruszywa i ubijemy docelowo pod kostkę. Poproszę o krawężniki.I będę mogła sadzić na przodzie hehe bo wszystkie ziemne roboty będą za nami Nie mogę się doczekać!
Wykonawca jeszcze ociepli mi fundamenty warstwą styroduru i kupimy folię kubełkową przed zakopaniem. Poproszę jeszcze o odwodnienie i drenaż nad domem żeby w razie ulew nie płynęło tam błoto. Zapowiada się to fajnie cieszę się że idzie po mojej myśli! Wreszcie!
Miłego wieczoru baby
____________________
Mój nowy ogródek
AniazUroczyska 00:52, 12 sie 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
popcorn napisał(a)


Czemu malin nie masz? Te sądziłam na wiosnę, ledwo żyją ale jakieś owoce są za rok pewnie pokażą co potrafią

Też w tym roku mam mało malin i słyszałam to samo już od kilku osób. Tak więc jestem bardzo zdziwiona tym ,że u Ciebie taka obfitość
popcorn 07:17, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Może po prostu jestem zdziwiona że mimo tego że były sadzone patyki wiosną to wszystkie się przyjęły i owocują mimo tego że nie urosły niektóre wcale? Fajnie mieć miseczkę malin co parę dni, idealne do lodów w te upały Parę działek dalej jest plantacja, może się zapylają krzyżowo czy coś? Pojęcia nie mam

Kolejny poniedziałek. Miłej pracy wszystkim
____________________
Mój nowy ogródek
Nikita 08:53, 12 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Malin zazdraszczam, u mnie jeżyna (moja/twoja) szaleje. Musiałam jej podporę zrobić, bo gałęzie się łamią pod ciężarem owoców.
popcorn napisał(a)
Kolejny poniedziałek. Miłej pracy wszystkim
Kto pracuje to pracuje...jak mam kolejny urlopik...hi hi
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 08:59, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cieszę się Madzia że dobrze u Ciebie rośnie. Z serca dana. A ci robotnicy co sobie przywłaszzcyli poprzednią pewnie też się cieszą

Ja mam teraz krzew od Krysi, na razie w doniczce, podlewam i chcę posadzić niedługo

Miłego urlopu! Końcem września się urwę po dachu i oknach. Właśnie mi dostawca powiedział że na moją dachówkę się czeka 2 miesiące. Powiedziałam mu że nie ma takiej opcji potrzebuję ją na 17go września niech szuka zamiennika... albo inny kolor. Ech

miłego! buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:12, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Macie może niskie odmiany budlei? Widziałam wczoraj w Krakowie. Boskie. Idealne na niski poczochrany żywopłocik I pełno na nich motyli
____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 11:19, 12 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I nawet masz czas na przetwory?!? szalona!
super plony!
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 11:33, 12 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basia albo wsadzę w słoiki albo kompost. Wybór jest prosty

Zamówiłam sobie tojeść orszelinową hehe ostatni zakup roślinny i tak będziemy spać na materacach buahahaha no cóż chyba że w totolotka wygram

domek będzie mały boję się żeby nie był zbyt mały... no nic. Zobaczymy. Młoda w sobotę się "meblowała" na miejscu hehe pół godziny rozważała gdzie łóżko gdzie biurko i ile regałów na książki jej się zmieści a przecież jeszcze szafa potrzebna hehe trochę mały ten jej pokoik...
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 11:42, 12 sie 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ale się dzieje super. W końcu dobra passa...

polecam te ogóreczki...od 2 lat moje i mojej rodziny ulubione

http://wielkiezarcie.com/przepisy/ogorki-z-czosnkiem-salatka-na-zime-30007702

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies