Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 14:07, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki Wam
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 14:40, 03 cze 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gdyby jeszcze przy okazji wpadła Ci w ręce mączka bazaltowa (jest w L...oyu) to też warto dosypać - zmienia trochę ph w stronę zasadowego i ogólnie wzbogaca ziemię, jest np polecana na trawnik omszały Drogie to, ale raz na parę lat warto mieć.
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 14:47, 03 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kiedyś wszystko się zagęści tu odchwaszczone jupi!

____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 15:26, 03 cze 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)

A nie da rady trochę z tą korą przemieszać wcześniej przed przykryciem? To co rośnie to nie pleśń a glony, z czasem w kożuch mchu by się zamieniły lub wątrobowce. Z piachem przemieszać też by pomogło trochę, nie napowietrzona jest i dlatego zieleniej w upały robi się skorupa i pęka.


Sylwia a ja mam u siebie wątrobowce , na zacienionej rabacie ..kiedyś posadziłam tam kupioną roślinkę i w donicy było ich trochę ..myślałam ,że dobrze je powybierałam no ale jednak nie..no i teraz jest problem,rozrasta się to strasznie ,ciężko to wyrwać ..jak pozbyć się poskudztwa ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mikdan_2608 16:12, 03 cze 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Kiedyś wszystko się zagęści tu odchwaszczone jupi!


Przecież jest dopiero początek czerwca!!! w sierpniu to Wy Dziewczyny będziecie mieć gąszcz . I to wcale nie chwastów... Będziesz się zastanawiać i kombinować gdzie przesadzać
pozdrawiam dm
hankaandrus_44 16:14, 03 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Wątrobowce posypywać gęsto popiołem z grilla. Po wystygnięciu oczywiście. I starać się tego nie podlewać. Jeszcze nie sprAwdzałam ale jest takie coś jak antymech, podobno.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Bog 17:02, 03 cze 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Ten środek antymech u mnie nie zadziałał wcale
Kokesz 18:44, 03 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
popcorn napisał(a)
Dm dzięki! Rozejrzę się Tam gdzie chwasty zostały motyką nie wejdę, ciasno! Ale ogarnę, do weekendu mam nadzieję



Mam taką motyczkę w spadku od sąsiada
Jest malutka i między rośliny zawsze wjadę a mam bardzo gęsto.
Jest chyba bardzo stara i nie wiem, czy taką można kupić czy ktoś ją zrobił sam.
Rewelacyjnie się nią pracuje

Zdjęcia później usunę





____________________
Renata Osiedlowy ogródek
hankaandrus_44 19:11, 03 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7191
Sprytne urządzenie! Czasami taki maluch jest właśnie potrzebny. Ja używam pazurków na dłuższej rączce.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 21:35, 03 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
deszczowymaj napisał(a)


Sylwia a ja mam u siebie wątrobowce , na zacienionej rabacie ..kiedyś posadziłam tam kupioną roślinkę i w donicy było ich trochę ..myślałam ,że dobrze je powybierałam no ale jednak nie..no i teraz jest problem,rozrasta się to strasznie ,ciężko to wyrwać ..jak pozbyć się poskudztwa ?

To trudne, ja też próbowałam i nie bardzo mi się udało, pocieszam się, że one ładne w sumie są. Ja je motykowałam gracką i zbierała, a i tak były od nowa, w końcu postawiłam na nich donicę przed warsztatem i nie miały szans wyjść spod takiej warstwy ziemi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies