Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 11:56, 23 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
popcorn napisał(a)
Czarna kurka padła w nocy. Nie wiem co się stało. Była zdrowa, nosiła jajka, jadła, piła, jeszcze wczoraj po południu się na nie gapiłam i wszystko było ok. A dziś rano ją znaleźliśmy sztywną w rogu z zamkniętymi oczyma na podłodze kurika. Bu.

Trzeba było zajrzeć do środka kurki i zobaczyć wątrobę, czasem u kur marskość występuje, ale wtedy trzeba by zmienić trochę karmienie wszystkim by się nie powtórzyło....o ile to nie ptasia grypa...... a nie siedziała wcześniej osowiała z rozcapierzonymi piórkami? U Kur tak najprędzej zaobserwować można, ze coś złego się dzieje, no jeszcze biegunkę czasem mogą mieć, lub pypeć na języku, który uniemożliwia pobieranie pokarmu. Tyle pamiętam z okresu gdy babcia kury miała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:33, 23 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
No właśnie nie, ostatnio mamy po 6-7 jajek, niosła normalnie, jadła wczoraj normalnie i piła, nie siedziała osowiała - żadna z nich... heh

Nie chciałam jej specjalnie macać nie ówiąc o sekcji zwłok... myślę że skręciła kark. Pióra jej sprawdziłam, skórę miała zdrową, nic nie zaropiałe itp
Nie mam pojęcia.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:49, 23 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wyrzuciłam całą słomę z kurnika, wysprejowałam go przeciw robactwu, teraz się wietrzy. Mysz znalazłam, w sensie uciekła podczas prac. Wszędzie są resztki zboża i jedzenia, więc tego się chyba nie uniknie. Na noc chowamy karmnik, a jedzenie jest w zamykanym pojemniku do którego nic nie wlezie. A jeśli nawet to już nie wyjdzie

Reszta kurek zachowuje się i wygląda bardzo dobrze... mam nadzieję że to wypadek był...

Od jutra mam urlop1 Szkoda że nigdzie nie jedziemy. Ale odwiedzimy szkółki, ogarniemy ogród, może, dom, posadzę resztę lawendy i perovskie które dostałam od Joli. Buziaki!


Zachwycam się moimi linkami



Jeżówki mają się dobrze



____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:25, 24 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jakaś seria czy co. Wczoraj pies zaczął kuleć. Potem dziwnie chodził na boki. Weterynarz zamknął się o 29tej, ale dziś otworzy wcześniej dla nas. Dziś pies nie może chodzić wcale, tylne nogi sparaliżowane??? Siedzi i się trzęsie. I podgryza nas jak chcemy ją dotknąć... Masakra

Jadę z młodą do szkoły i do weta z Linką...
____________________
Mój nowy ogródek
basia3 07:39, 24 wrz 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Może ktoś truje, jakiś dobry człowiek którego kole w oczy.
____________________
JEST DOBRZE :D
Anda 07:53, 24 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
O nie, trzymam kciuki za psa...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
veva 08:17, 24 wrz 2020

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 101
A może psa ugryzł kleszcz i ma baboszjozę? Chociaż najpierw kura, a teraz pies, więc faktycznie dziwnie się to układa i może być tak jak pisze Basia.
Trzymam kciuki za pieska.
Gosiek33 08:18, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kiepsko to wygląda. Taka seria. Trzymam kciuki za psiaka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
nyna76 08:26, 24 wrz 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
N wioskach jest ktoś kto odczaruje urok ... Czasami ktoś rzuca nieświadomie.
Mam kumpelę która wierzy w takie rzeczy.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
beta 09:57, 24 wrz 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jeju. Karola. Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie.
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies