Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 15:46, 17 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Mam nadzieję że dzieci wrócą do szkół po 18tym stycznia i stoki też wtedy otworzą. Ja rozumiem wszystko, ale niech zamkną kościoły? Pod dachem? Pełne staruszków? I odpatyczkują sie od wypoczywania na świeżym powietrzu?

Straszny ten kraj, idiotyzm goni idiotyzm...
____________________
Mój nowy ogródek
kami 16:05, 17 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 565
Coś wczoraj pisali, że nie będzie matur ustnych to pewnie jak już tylko klasy młodsze wrócą.
Pożyjemy zobaczymy.
popcorn 16:43, 17 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Masakra. Inne kraje maja nadal szkoły otwarte. Bo dzieci tak nie przenoszą tego, poza tym większe straty będą jak dzieci posiedzą w domu jeszcze trochę bez kontaktu z rówieśnikami... szkoda mi mojej młodej, nawet nikogo tu nie zna jeszcze.

Turystka, hotele, restauracje, wszystko załatwione. W Krakowie 2/3 sklepów pod turystów już zamknięte na głucho i opróżnione, te co jeszzce mają coś z środku nie otwierają się w ogóle bo nie ma po co... to samo z pubami, knajpkami, resztauracje tylko na wynos cokolwiek.
W UK puby otwarte, żeby ograniczyć przemieszczanie się i pijaństwo ludzi (wiadomo jak ktoś cyknięty to minej się kontroluje), można kupić alkohol tylko z posiłkiem. Da się? Da się. Ten kto chciał coś zjeść i wypić piwo nadal może...

i numerki u nich spadają, a u nas sa fałszowane...
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 20:30, 17 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Ponoć już zamknięte puby, od dziś. Wczoraj niby szturm był... U nas po zamknięciu szkół bardzo się uspokoiło, tych starszych klas. Sama mam syna w ósmej, się martwię, ale jak ma mieć powikłania zdrowotne, to lepiej niech będzie głupszy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
yolka 21:02, 17 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Moje wnuki cały czas, od początku roku chodzą do szkoły. Nikt z klas nie zachorował, żadnej absencji, kwarantanny. To jakieś jaja. Jak się starzy boją wirusa to niech się chronią, a nie kosztem dzieci ta ochrona się odbywa. System zdrowotny niewydolny i stąd pewnie takie decyzje.

Przecież nawet jak razem się mieszka taka separacja jest możliwa, chyba, że rozumu brak... Wyjątkiem jest kiedy rodzina ma 1 pokój...
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
yolka 21:09, 17 gru 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
tulucy napisał(a)
Ponoć już zamknięte puby, od dziś. Wczoraj niby szturm był... U nas po zamknięciu szkół bardzo się uspokoiło, tych starszych klas. Sama mam syna w ósmej, się martwię, ale jak ma mieć powikłania zdrowotne, to lepiej niech będzie głupszy

Łucjo, nie o trochę mniej wiedzy chodzi. Dzieci bystre nadrobią szybko. Problemem jest brak kształtowania postaw społecznych no i niestety problemy psychiczne, ale to wszyscy zobaczymy później. Smartfon i komputer nie zastąpią relacji nauczciel-uczeń i kolega-kolega.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 21:19, 17 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Niestety...

No ale wracając do tematu roślinnego. Dziś na plusie. Ciemierniki koffam, za chwilę będą kwitły. Nie mogę doczekać się wiosny

Miłego wieczoru! Dzięki bogu jutro piątek
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:51, 18 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sarnę mamy w ogrodzie haha
Przed domem, tam gdzie nie mam ogrodzenia.
____________________
Mój nowy ogródek
veva 10:15, 18 gru 2020

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 102
popcorn napisał(a)
Sarnę mamy w ogrodzie

Pies, kury, sarna- powiększa Ci się zwierzyniec

beta 10:46, 18 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
hej
skoro o ciemiernikach mowa to u mnie ciemierniki kwitną na całego...mam tylko białe...

a w domu to już korby dostaję...dziś to chyba jakiś kryzys mam


zaraz idę po sosnę i wianek chyba uplotę jakiś...cos pożytecznego przynajmniej
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies