Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 16:27, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aaaa, posiałam marchewkę, pietruszkę nasiową i pasternak. W sobotę. Ciekawa jestem czy coś wyrośnie wiosną???
Ciekawe też czy papryka na parapecie się powyciąga z braku światła? Zobaczymy
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 16:46, 14 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A jeszcze w tematach kulinarnych - jadłyście kiedyś babkę Panettone? Powiem szczerze, obłędna jest. U mnie jest w jednej cukierni do kupienia. Przepis mam, mocno skomplikowany jest więc nie wiem czy spróbuję zrobić sama jak mam pysznego gotowca pod ręką. Miękka, lekka ale "wilgotna", ze skórką pomarańczową. Idealnie świąteczna. Znajomy Anglik co roku przynosi taki ichniejszy tradycyjny i minimum miesięczny pudding świąteczny. Ale tego to już fanką nie jestem.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 16:53, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Będę jadła Xmas pudding, ale nie lubię puddingów żadnych, więc raczej mi się nie spodoba
choć yorkshire pussing do obiadu był całkiem całkiem, w połączeniu z ich sosem

Babkę jadłam ale sklepową, nic specjalnego. Jak masz pyszną do kupienia to po co się mordować i piec samemu? Ja piekę to co mi wychodzi, nie mam jdnak nic przeciwko dobrym cukierniom dobrze że żadnej nie mam blisko bo byłabym gruba chłe chłe
____________________
Mój nowy ogródek
kami 16:55, 14 gru 2020

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Dzisiaj o niej poczytałam i raczej wolę nasz keks. Bakalie też ma i nie ma w nim drożdży.
popcorn 18:19, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Keks jest taki zbity bardziej i ciężki.

Nie mam nic przeciwko drożdżom. A taka miękka puchata babka, mmmm, to może być dobre!

Generalnie dobrze że nie mieszkam w miejscu typy Włochy, ich chleby, bułki, wiele z dodatkiem mąki kukurydzianej... I makarony i pizze... Byłabym wielką babą na bank!
____________________
Mój nowy ogródek
beta 18:31, 14 gru 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Aaaa, posiałam marchewkę, pietruszkę nasiową i pasternak. W sobotę. Ciekawa jestem czy coś wyrośnie wiosną???
Ciekawe też czy papryka na parapecie się powyciąga z braku światła? Zobaczymy

Wyrośnie. No i roboty będziesz miała mniej na wiosnę papryka się wyciągnie, za mało słońca jednak...
Ale moja sąsiadka wysiewala pod koniec grudnia i w sumie w kwietniu przyniosła mi jasne siewki . ..więc może się uda
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 20:57, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zobaczymy moje ulubione słowo wytrych

Pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 14:47, 15 gru 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Hejo!
Mam zaległości...
Jak piesa??? Zdrowy?

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 15:32, 15 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piesa lepiej, mamy ją w domu cały czas, nie wiem czy do końca wydobrzeje kiedykolwiek. Ale chodzi, czasem się przewraca, głównie biega bo tak jej łatwiej utrzymać równowagę, chopsa jak królik po dwie łapy na raz. Nie jest źle. Nie jest idealnie, ale dużo lepiej niż było. dzięki

Świeżo poodkurzane, ilość kłaków taka że możnaby poduszeczki wypychać
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 15:50, 15 gru 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dobrze, że piesa lepiej

A mówią, że wielorasowe zdrowsze, a ty masz babo placek...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies