Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

sylwia_slomc... 18:16, 27 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81794
popcorn napisał(a)
Dom jest szczelny i nie wlazłyby same. Same je zaprosiłam buahaha znaczy jednego. Mam nadzieję że nie więcej

Papryka ładnie rośnie, cieszę się, byle do wiosny!

A póki co do sklepu po trutkę na myszy do położenia pod kurnikiem. Sól drogową bo kolejny atak zimy po weekendzie. I żwirek dla kur buahaha

Miłego weekendu!

Uważaj żeby kury nie pojadły....
żwirek dla kur rozumiem, że do dziobania nie jako ściółka.... ja planuję zrobić im piaskownicę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasya 18:42, 27 sty 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798
popcorn napisał(a)
Dom jest szczelny i nie wlazłyby same. Same je zaprosiłam buahaha znaczy jednego. Mam nadzieję że nie więcej

Papryka ładnie rośnie, cieszę się, byle do wiosny!

A póki co do sklepu po trutkę na myszy do położenia pod kurnikiem. Sól drogową bo kolejny atak zimy po weekendzie. I żwirek dla kur buahaha

Miłego weekendu!

Karola, a nie można tych myszy jakos inaczej wyłapać czy ukatrupić ?
Bardzo wiele zwierząt ginie po zjedzeniu zatrutej myszy np koty, sowy... bardzo przykre
Trutka to największe zło
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 19:14, 27 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dlaczego Iza wstajesz o szóstej żeby zamówić nasiona? Internety działają cały czas? Moje już w drodze

Sieję różne pomidory co roku, jedne radzą sobie lepiej, inne gorzej. Ideału nie spotkałam. Jeszcze jak Napia znajdziesz, podziel się
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 19:16, 27 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, żwirek do dziobania żeby lepiej trawiły. Piaskownicę mają w zagrodzie, ale teraz są w igloo.

Kasia wiem... Ale nie mam pomysłu jak się upewnić że myszy nie ma pod kurnikiem. I w środku, teraz jak kur tam nie ma...
____________________
Mój nowy ogródek
Kasia73 20:54, 27 sty 2021


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
popcorn napisał(a)
Zamówiłam sobie na pocieszenie trochę nasion warzyw, z Włoch, tak jakbym miała mało. Buahahaha
Ale dzikie brokuły mnie skusiły i pomidory san marzano do suszenia i słoikowania w oliwie z bazylią na zimę


Myślałam że ja się śpieszę w tym roku przeglądając w necie sklepy z nasionami a tu proszę
popcorn 20:57, 27 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haha

Jak będą w biedronie to pewnie jeszcze coś dokupię
Już niedługo mam nadzieję
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 09:20, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Ja też już wczoraj i przedwczoraj zamówiłam nasiona.
A miałam nic nie zamawiać bo mam jeszcze ich dużo haha ale tak to jest jak przesyłka gratis od 40 zł to się ładuje do koszyka

między innymi pomidory Siderno i ananas noir zamowilam...niby dobre. Zobaczymy.
I trawę cytrynową na spróbowanie...

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:21, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dziś kupię ziemię i paprykę posieję.
I muszę zobaczyć jak się mają te dwie co do domu na zimę zabrałam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 10:01, 28 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
popcorn napisał(a)
Sylwia, żwirek do dziobania żeby lepiej trawiły. Piaskownicę mają w zagrodzie, ale teraz są w igloo.

Kasia wiem... Ale nie mam pomysłu jak się upewnić że myszy nie ma pod kurnikiem. I w środku, teraz jak kur tam nie ma...


Może pułapka na myszy? Ze słoniną, z serem? Trzeba zobaczyć. Tylko to bardzo drastyczne, ja bym się nie odważyła, ale znalazłam autopułapki na myszy, wchodzi na pochylnię i wpada do wody w wiadrze i pływa, nie zabijasz myszy, można je wywieźć daleko w pole.

Takie coś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 10:09, 28 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kury i pudełka... Prawie jak koty

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies