Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:25, 23 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie mam, zostawiłam w poprzednim ogrodzie. Jak będzie miała sucho i marne warunki to rozłazić się nie będzie

Jak będziesz i nią dbał to niestety

No i pozbyć się jej to masakra, rozłogi i kłącza ma takie że nie dałam rady kawałka odciąć jak ktoś chciał sadzonkę. Coś jak zadomowiony bambus

____________________
Mój nowy ogródek
Gardenarium 15:26, 23 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Karol99 napisał(a)
Hej Czy masz jeszcze u siebie w ogrodzie spartynę? Mocno się rozłazi?


Mocno, włazi w trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
popcorn 17:03, 24 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Anna_ogrodni... 18:26, 24 sty 2021


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 733
Karola piękna droga piękny las super zdjęcie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
popcorn 18:29, 25 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tenczynek blisko, i rezerwat. I park krajobrazowy. To było w sobotę, teraz już większość śniegu stopniała, bu. No ale... taki mamy klimat buahaha

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Bog 15:39, 26 sty 2021

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola masz świetne zielone tereny na bieganie,rower,spacery.
Czym się zajmują okoliczni mieszkańcy rolnictwem?
Agania 18:37, 26 sty 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jak tam dosypało u Ciebie?

Czy papryki rosną, ja jeszcze nic nie wysiałam i co u kurek?

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
popcorn 21:14, 26 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Okolice to głównie sady. Podupadłe albo wręcz przeciwnie. Mijam po drodze do wsi świeżo obsadzone malinami pole. Ryzykowne, bo saren tu sporo. Gdyby nie ogrodzemie to miałabym spore straty.
Niemniej jednak okolica malownicza, ładne widoki mam z okien jeśli zignorować stare domy, martwe czereśnie i druty wysokiego napięcia hahaha
Ale narzekać nie możemy.

Kurki dobrze, mają cieplej w szklarni, sucho bez śniegu i deszczu. Niosą mało za to jedzą dużo buahaha. Takie pół zwierzęta domowe, fajnie czasem się na nie pogapić. Kiedyś skończą jako rosół, ale ponieważ wirus ma Die dobrze i nie zanosi się na wyjazdy zagraniczne, to jeszcze rok życia mają na pewno. No i sąsiad powiedział że dopilnuje jakbyśmy chcieli wyjechać.

Śnieg poprzedni stopniał prawie, dziś padało pół dnia, rano było biało znowu ale prawie wszystko stopniało.

Papryki mają się dobrze, te nie zjedzone przez ślimaka buahaha

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 07:46, 27 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
Kury do rosołu nie mogą być za stare, Bo będą gotować się pół dnia.

Paporyki też wysiałam już, zgodnie z Twoją sugestią, Pikować będę w weekend. Ograniczyłam sie do jednej ostrej, reszta słodkie. Zobaczę ile mi uda się ich zachować do właściwego sadzenia. Może u mnie ślimak nie będzie grasował?
Nasiona pomidorów czekają równiez w pogotowiu.

Tobie życzę jeszcze udanych szusowań po stoku własnym lub na wyjeździe, wszak jeszcze zima w pełni.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 08:02, 27 sty 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu wszystko zamknięte, nie ma gdziejechać, nawet w Szwajcarii wprowadzili kwarantannę dla przyjezdnych... więc nowy sprzęt wypróbuję w przyszłym sezonie. Przynajniej cena była dobra
Szybciej poślizgamy się na jabłuszkach w najbliższy weekend w ogrodzie, pada codziennie cały tydzień hahaha

Ostre papryki wysiałam dwie, Pedron - zielone hiszpańskie większość jest słodka ale co któraś się trafi ostra jak diabeł, super sa z grilla. I Paper Lantern, dobrze się suszą i sa małe i śliczne, wyglądają jak małe latarenki chińskie.

A tak to miks podłużnych słodkich, mają po dwie pary normalnych liści już i ok. 5 cm wysokości.

Pomidory mam przygotowane, wiem co posieję, ale jeszcze jest czas.

Pozdrawiam serdecznie!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies