Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

hankaandrus_44 20:46, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Karola, wyraźnie sarnie odchody, sarnie odciski raciczek no i część cebul zgryziona, część zjedzona, Część rozdeptana,. Cieszy mnie tylko fakt, że nie mialam na jednej rabacie, bo nic by nie zostało, a tak może coś między różami się uchowało.
Ludzie nie wiedzieliby gdzie kopać, w dodatku po ciemku. Miałam stare łodygi przycięte rowno z gruntem, a sarny kilka razy przepłoszyliśmy z ogrodów, ale w nocy, kto ich tam płoszy, łażą, przeskakują przez ogrodzenie, mają swoje ścieżki którędy wnikają na teren. Obok ogrodów teren dziki, osiedle domków, i chaszcze jeszcze nie zagospodarowane, ma być jakaś budowa jeszcze, oby nie droga szybkiego ruchu.

Kilka lilii dokupiłam. POsadzę razem i jesienią przykryję tak jak tulipany.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 20:50, 17 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Haniu przykro mi. Pewnie umiały wywąchać i pewnie te cebule są smaczne


Marta kup sadzonki, jest za późno na sianie. Spytaj o karłowe albo samokończące zwykłe, no i cherry. Powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 21:15, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Czytam, że planujesz kurki nowe Ciekawe jak się będą dogadywać ze sobąAż sobie rasę wygooglałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
aga55 22:19, 17 kwi 2021


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Hej dziewczyny! Po ciemiernikiem mam takie siewki, czy to małe ciemierniczki rosną czy coś innego się wysiało?

____________________
Pozdrawiam z lasu :)
sylwia_slomc... 22:23, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
aga55 napisał(a)
Hej dziewczyny! Po ciemiernikiem mam takie siewki, czy to małe ciemierniczki rosną czy coś innego się wysiało?


Ciemiernikowe przedszkole
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 22:28, 17 kwi 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej Karolcia

Zaglądam,macham,pozdrawiam

Piękną Kalinę sobie sprawiłaś, chciałabym chyba.. wszystkie odmiany mieć w ogrodzie ale mszyca która lgnie do nich nie ubłagalnie skutecznie mnie zniechęca.
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
aga55 22:43, 17 kwi 2021


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
Dzięki Sylwia Czyli teraz trzeba będzie przepikować do doniczek i niech rosną maluchy
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
sylwia_slomc... 22:48, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
aga55 napisał(a)
Dzięki Sylwia Czyli teraz trzeba będzie przepikować do doniczek i niech rosną maluchy

Nie pikuj nim nie puszczą listków właściwych. Dopiero wtedy i najlepiej od razu na miejsca docelowe, chyba, że jeszcze nie gotowe do obsadzania to do doniczek
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 06:48, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia, popieram, lepiej poczekać jeszcze chwilę na listki właściwe i wtedy poprzesadzać. Czekam na takie maluchy u siebie

Dominant blue chyba będą, najlepsze opinie o nich, czeska rasa, nie marzną w zimie, sporo noszą. Powinno być ok.

Asiu nie mam mszyc na kalinach. Ta najzwyklejsza roseum ma mszycę, te angielskie i inne o grubych zimozielonych liściach nie, przynajmniej nie u mnie.
Może jednak zdecydujesz się na kilka? Mam ich ponad 10 teraz, różnych haha, w sumie cztery odmiany.

Dzięki bogu dziś niedziela! Jupi!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 14:52, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Parę godzin w ogrodzie, trzy pary rękawic przemoczone... Ale dwie rączki chwastów na kompostowniku, a wszystkie paletki z igloo wysadzone. Kalafiory, romanesco, cima di rapa brokuł gałązkowy, pąk choi, pory, sałata, cavolo Nero.

Igloo opróżnione z paletek, ale wyniosę te, które mam w domu. Prócz papryki i pomidorów,nadal. Normalnie w połowie kwietnia w szklarni można sadzić? Ale nie ufam naszej pogodzie ostatnio...

Najgorsze chwasty w dole działki, ale mam tam hosty. Dużo host. Nie są jeszcze na wierzchu i póki nie wyrosną nie mogę odchwaszczać. Zaczęłam ale uszkodziłam kilka kiełków i zrezygnowałam...

W warzywniku mam jeszcze kawałek do odchwaszczenia. Pomidory będą jak zwykle na rabatach.. haha. Ale sporo kapustnych mi się tak zmieściła, więc i tak jestem zadowolona.

Miłego popołudnia!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies