Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

April 04:54, 20 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10166
Mój fenkuł już do pikowania. Niestety nie mam szklarni i obstawiam dom doniczkami.
Świetne masz to igloo, można poszaleć.
Podobają mi się twoje tulipanki botaniczne, fajny kolorek, energetyczny
____________________
April April podbija las Mazowsze
popcorn 07:10, 20 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Trudno powiedzieć kiedy wysadzać fenkuły do ogrodu... teoretycznie powinny sobie już poradzić. Z tym że mamy teraz 10 mokrych dni, więc zastanawiam się co na tej mojej glinie zostanie z tych wszystkich mini sadzoneczek. Ślimaki się jeszcze nie dowiedziały że zielsko się serwuje zobaczymy ile z tego wszystkiego co wysadziłam, przetrwa.

Moje fenkuły nie chciały mi wykiełkować w domu, wysiałam wczoraj w pudełku po lodach w igloo. Mam parę sieweczek jednak w warzywniku, bo miałam dwie kwitnące stare rośliny. Zobaczymy co z nich wyrośnie

Tulipanki i wszystko co kwitnie teraz bardoz cieszy

pozdrawiam miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
edi75 07:18, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2058
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kiedy fenkuł wysadzać na grządki?


Ja siałam prosto do gruntu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
sylwia_slomc... 13:35, 20 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ok to kilka dam na grządki z obaczę jak się zachowa, a kilka zostawię w domu w razie czego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 13:55, 20 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia szkoda że nie mamy do siebie bliżej, mam chyba z pół kilo nasion fenkułu, podzieliłabym się... zostaw jednego na nasiona następnym razem
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 22:02, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Piękne te botaniki ja swoje uśmierciłam -zostawilam w donicy i zapominałam notorycznie podlewać więc sZlag trafił:-/

Co do fenkułu mam już małe siewki - narazie w inspekcie , do gruntu już poszedł bób - ale naszykuje cienką włókninę i wysadzam do gruntu co się da bo woda szybko odparowuje w tym inspekcie.

Widziałam sprytną konstrukcję u Naliwajka na włókninę rura pex i zrobione takie pałąki
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 07:21, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tak, wszystko szybko przesycha w inspekcie, zamordowałam tak trochę roślin ciesząc się ze słońca ale nie podlewając wystarczająco często... w igloo to samo tyle że wolniej no i rośliny mają więcej miejsca. Na chwilę obecną się cieszę bo mam tam tylko nowe zasiewy i nic więcej, wszystkie siewki w gruncie i nawet bez włókniny. Niech sobie radzą. Bakłażany mi wreszcie w domu wykiełkowały chyba wszystkie które siałam (trzy razy), myśląc że nic nie wyrośnie... co ja z nimi zrobię

Mam pałąki na które można naciągnąć folię lub włókninę, ale nie bardzo mam co pod taką konstrukcją chronić. Może pomidory jak je wysadzę?

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 07:31, 21 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
Karola, masz doświadczenie czy sałata, kalarepka wytrzyma -2 przykryta agro ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 07:32, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wytrzyma. Nie martw się Kasia.
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:40, 21 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam sobie parę ciemierników, dziwny ten sklep, zapłaciłam i od wczoraj nie mam żadnego potwierdzenia zamówienia w realizacji ani niczego. Opinii w necie nie widze. Mam nadzieję że nie wtopiłam tych 200 zł. Heh.

Za to moja magnolka i piwonia zostały wysłane, pewnie jutro dotrą
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies