Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

yolka 16:55, 18 kwi 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Z ciemierniczkami trzeba czekać, najwyżej jak gęsto to przerwij, ale nie pikuj
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
popcorn 17:09, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dwie godziny prawie, dwie rączki chwastów znowu. Kompostownik ma już grubą warstwę tam gdzie wybrałam ubiegłoroczny kompost... Przynajmniej kury zadowolone, bo zawsze tam jakiś robak wpadnie.

Wypieliłam rów z hortensji, miałam pomysł żeby tam wysiać werbenę teraz, wyglądałoby dobrze. Ale chciałabym żeby hortensje porządnie urosły i nie miały konkurencji. W ubiegłym roku miałam tam słoneczniki i nie był to dobry pomysł, za duża konkurencja. Napiszę do gościa od wiórków, przydałaby się dostawa.

Szkoda że jutro poniedziałek chciałabym żeby ktoś mi płacił za pracę w ogrodzie
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 19:36, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Nie masz czego żałować cały tydzień deszczowy i burzowy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 20:05, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiem, mimo wszystko nie mam ochoty jutro pracować. Ani ciut ciut...

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 20:27, 18 kwi 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Karola w miejscu gdzie chcesz odhwasczav poprostu połóż kartony , napewno lokalny sklep będzie wdzięczny
Albo poprstu agrowlokninę .
Ja tak sadzilam ogórki w zeszłym roku , życia by mi nie starczyło na odchwaszczanie .
Poprpstu większą dziura i saszisz reszta chwastów zdechnie i posypiesz zrebkami albo zamienisz na karton jeśli ma to być rabata ozdobna.
Ja już wytekturowałam częściowo warzywnik

W jednym miejscu testowo nasypałam też kompost, dżdżownice pęczkami wybierałam aż miło było popatrzeć że taka kompozycja im pasuje

Niebawem u mnie foto z działań
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
BASIA8 20:27, 18 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
popcorn napisał(a)
Wiem, mimo wszystko nie mam ochoty jutro pracować. Ani ciut ciut...

Pozdrawiam!


Karola wiem że to marne pocieszenie Ale nie jesteś sama - niestety jutro poniedziałek- kto wymyślił taki dzień
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
popcorn 20:34, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super, Kasia!

Ja mam zachwaszczony warzywnik i rabaty ozdobne. Zwłaszcza te z hostami. Jak przykryję kartonem to hosty też nie będą rosły, a nie k to mi chodzi.

Na jesień przykryliśmy starą plandeką kawałek zbocza, liczę że trawnik / chwastownik będzie osłabiony i będzie łatwiej siać dynie. Bo dynie tam chcę. Zostawiłam dwa worki obornika, przekopię i niedługo będzie czas na dyniowate

Jak któregoś wieczora nie będzie padać, to przykryjemy włókniną fragment działki wzdłuż warzywnika. Mam tam już kartony i słomę po miskantach, ale chwasty nadal rosną. Trochę je wypielę i rozłożę włókninę. Niech morduje chwasty pod spodem.

Napracowałam się dziś, jak sobie pomyślę o chwastach to plecy mnie bolą cieszę się że coraz mniej ich i coraz cieplej teraz będzie

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:35, 18 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
BASIA8 napisał(a)


Karola wiem że to marne pocieszenie Ale nie jesteś sama - niestety jutro poniedziałek- kto wymyślił taki dzień

Haha

Basia, damy radę. Kto jak nie my
Jakby po weekendzie był wtorek też byśmy nie były zadowolone

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Katte 20:38, 18 kwi 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Z hostami zaczekasz aż wyjdą , ale już lubię tą metodę..
Charles Dowding to nawet daje stary dywan albo plandekę żeby stłumić fragment który ma być grządką.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 20:39, 18 kwi 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Idę jutro pierwszy dzień po 3 tygodniach z bąbelkami w domu heheh.
Ja tam się cieszę, kocham dzieciaki ale już tak się bili i dokuczali sobie ze nie do wiary!
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies