Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Juzia 22:51, 29 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Gracki możesz w kupkach posadzić, a nie rzędem.
Wrebenę zamiast zawilców.
Zawilce do przodu. Mogą być z tymi rozplenicami jakoś porozrzucane.
Lewa strona ok. Tylko zabierz werbenę

I chyba reszta git.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Johanka77 07:41, 30 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ja nie umiem takich porozrzucanych rabat.
Ja to bym usunęła środkowego graba, dała w szpalerze 3 albo 5 grabow przed grackami, ale na tyle blisko, żeby wtopić.
Do tego werbena w tych grabach.

Te turzuce i ciemierniki puściła bym przy brzegu n całej linii.

I derenie też bym nieco wyrównała dla porządku i efektu środkowego piętra pomiędzy grackami a rurzycami.

Ja tylko tak „porządnie” umiem
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
popcorn 07:45, 30 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hehe

3 kolumnowe graby są tam żeby docelowo osłonić dom od sąsiadów i drogi, wolałabym ich nie ruszać. To wszystko jest na lekkiej skarpie, Żywopłot i linia gracków zwiesza się nad wszystkim.
Grupowanie gracków ok, a może zupełnie wylecą i dadzą trochę oddechu. Grupowanie turzyc też, choć całkiem są zgrupowane dookoła magnolii, jak nie ma werbeny to ładnie to wygląda. Usunę werbenę, zrobię zdjęcia i Wam pokażę, oki?
____________________
Mój nowy ogródek
Johanka77 08:04, 30 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No właśnie, zrób zdjęcie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Katte 19:44, 31 lip 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Hej hej , macham weekendowo , słyszę ze się wyrwałaś na wywczas -super.
Ja dzieciaki powypychałam na wyjazdy - a sami sobie kupiliśmy materiał budowlany i jeszcze dobraliśmy przęsęł do ogrodzenia .

Także moje wakajki leżą pod domem eheh dosłownie

No i przedstawiam mój pierdzielnik z ogrodowym potworem w tle hehe


Werbenę rwę jak chwasty , stipa wszędzie kłaki.
Ale ten duet wygląda super.
Trzeba je tylko okrzesać.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 20:03, 31 lip 2021


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Co do rabaty , daj foto z dalszej perspektywy - wspólnie pokmninimy
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
MonikA 12:02, 01 sie 2021


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 141
popcorn napisał(a)
Macie pomysł co poprawić/przesadzić/wyrzucić/zastąpić czymś, żeby to jakoś wyglądało?



a może ta rabata jest za duża? ale jak zmniejszyć? no i kawałek trawnika tu byłaby utrapieniem...

Jak przetrzebię werbenę może będzie lepiej wyglądać, bo póki co nic nie widać i ten busz mnie wkurza...



Hej Karola, nie boisz się bukszpanów i ćmy? To pryskanie jest naprawdę uciążliwe.

Ja rabaty bym nie zmniejszała
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
mikdan_2608 22:57, 04 sie 2021

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
Karola, a nie rozważałaś zamiany werbeny na gaurę? Crocosmi nie sugeruję bo to w każdym kolejnym roku coraz większy "potwór" się robi . A miała zimy nie przetrzymać, niby taka wrażliwa a rośnie jak wściekła. Jak tu już jestem u Ciebie to skorzystam z okazji i podziękuję wam wszystkim za podpowiedź o bodziszku Rozanne, świetna roślina, kwitnie jak wściekła . Pozdrawiam dm
popcorn 07:00, 05 sie 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To są moje bukszpany wyhodowane od maleńkości z gałązek z cięcia... nie chcę się ich pozbywać. Pewnie któregoś razu nie dopilnuję i go ćma jednak zeżre, ale póki co udaje mi się pryskając 2x w sezonie ognisk pozbyć. Czas leci, rośliny rosną...

Trochę przetrzebiłam werbenę i wygląda to lepiej (ciut).

Kasia super u Ciebie buszowisko wygląda!

Usiłuję jednak uniknąć ubiegłorocznego lasu wereny bo wszystko co pod spodem było zaduszone, straciłam 10 ciemierników, teraz uważam żeby siewki w nie nie weszły i pielę, pielę...

____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:05, 05 sie 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gaura jest piękna, ale u mnie nie przetrwa zimy... A kupować co roku bym nie chciała...


Front

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies