Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

nyna76 12:43, 29 lip 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Ja bym werbeny zostawiła za pasem dereni, a zawilce przesadziła do przodu tam gdzie ciemierniki.

Reszta ok.

Długo Cię nie było.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Dorii 13:09, 29 lip 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
To nie moje tereny ale Kaszuby wszędzie piękne

Pokaż tą rabatę nie tylko na rysunku bo wiesz na papierze jest wszystko jak należy
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 13:25, 29 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Uwaga uwaga, busz heh






____________________
Mój nowy ogródek
Basieksp 13:50, 29 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
popcorn napisał(a)
Swornegacie i okolice, koffam

Nie chcę dodawać już więcej drzew, magnolia jak urośnie i te 3 fastigiaty to pewnie wszystko pod spodem padnie

Wyrwę werbeny większośc, zostawiając kępki tu i tam. Ale co jeszcze mogę zrobić żeby uspokoić towarzystwo?

Busz jest za duży, wszystko na wszystkim, wejść się nie da, wygląda jak kłębowisko zielska z werbeną z wierzchu


Swornegacie to niedaleko mnie jeździmy tam na gąski i inne grzyby mieszkam w bok od Chojnic
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
popcorn 14:31, 29 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale super! Zazdroszczę

Bar mleczny macie super obok stadionu blisko starego miasta, pycha jedzenie i ceny przystępne skzoda że nie mam podobnego przybytku nigdzie blisko...

pozdrawiam serdecznie

PS są już grzyby?
____________________
Mój nowy ogródek
Basieksp 15:05, 29 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
popcorn napisał(a)
Ale super! Zazdroszczę

Bar mleczny macie super obok stadionu blisko starego miasta, pycha jedzenie i ceny przystępne skzoda że nie mam podobnego przybytku nigdzie blisko...

pozdrawiam serdecznie

PS są już grzyby?


A wiesz, my pracujemy w Chojnicach, po cichu się przyznam nic tam nie jadłam, ale nadrobię to my jeszcze na grzybach nie byliśmy, chcemy dziś na zwjady jechać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Juzia 16:43, 29 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38588
ALe fotki zapodałaś.... widać jednąroślinę na pierwszym planie
Daj całą rabatę!


Werbena to raczej na tyły rabaty, bo ona wysoka i dlatego robi ci się pierdzielnik.
Z przodu cos nizszego. zawilce mogą być.

Gracki czemu chcesz wywalać????
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 16:45, 29 lip 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38588
A rozplenice i lawendy czemu tak w rzędach?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mgduska 17:27, 29 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Juzia napisał(a)
ALe fotki zapodałaś.... widać jednąroślinę na pierwszym planie
Daj całą rabatę!


Werbena to raczej na tyły rabaty, bo ona wysoka i dlatego robi ci się pierdzielnik.
Z przodu cos nizszego. zawilce mogą być.

Gracki czemu chcesz wywalać????


Widzisz, Juzia, nie tylko my tu mamy doła i marudzimy
Karola, sama mam podobny problem z rabatą wejściową, nasiało mi się wszystkiego i powstał pier...elnik, głównie kolorystyczny, połowy roślin nie widać, a malwy rosną w pierwszej linii.

Ale podoba mi się, że tu zaraz ferment powstaje i na pewno coś fajnego się wykluje
Mi też się wydaje, żeby werbenę dać z tyłu i w kępach, ja rzędów nie lubię, ale jakiś rytm by się przydał - to da porządek całości. Werbena jest delikatna, zawilce też, przydałoby się tam może coś mocniejszego w odbiorze - może bergenia? Jest łatwa i dekoracyjna cały rok. Resztę masz fajną, może tylko trzeba zabrać część roślin i wprowadzić trochę powietrza.

Jak byłam tydzień temu na Kaszubach, było sucho, kurki w niewielkich ilościach, za to jagód jest zatrzęsienie, jemy pierogi
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 18:07, 29 lip 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gracków nie chcę wywalać, ale mogę je stamtąd zabrać i posadzić na nowej działce. Nawet jak wezmę połowę a połowa zostanie, to nie będzie widać strasznej różnicy buahaha

Czemu rzędami? Bo miało być porządnie haha. To jak to zmienić? Foty cyknę pod wieczór albo rano, oki

Jagody też przywiozłam, na myśl o pierogach Man ślinotok jak byliśmy też było sucho, znalazłam kurki sztuk 4

Werbenę przerzedzę. Bergenie mogę posadzić, ale zabrać też coś bym chciała. Głównie zabrać. Żeby trochę pozbawić to miejsce chaosu... Jeśli to możliwe...
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies