Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Johanka77 07:12, 05 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
popcorn napisał(a)
Gaura jest piękna, ale u mnie nie przetrwa zimy... A kupować co roku bym nie chciała...


Front



Front w natarciu
Dynamiczny
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
popcorn 07:31, 05 sie 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie ma tej kępy kosmosów z prawej, no i werbeny jest mniej, w głębi.

Myślę że to jest po prostu trudna część do zagospodarowania przez jej wielkość...
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 08:26, 05 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dominuja trawy, czyli to one wprowadzają chaos. Zabrałabym te gracki stąd.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 08:39, 05 sie 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gracki pewnie zabiorę, ale to na wiosnę. Wszelkie trawiaste rewolucje będą się odbywały na wiosnę, bo teraz bałabym się że trawy tego nie przeżyją...

buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 12:14, 05 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ale jak gaura nie przetrwa jak w Bstoku zimuje? Byle w gruncie. Na własne oczy widziałam u AgiPodlasie gaury po ostatniej tęgiej zimie - giganty! Moja w donicach wygniła.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 12:18, 05 sie 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super!

moja w gruncie wygniła, mokra glina w zimie to nie jest to co gaura lubi najbardziej... werbeny też dużo straciłam, za to wykiełkowała w dużej ilości...

Zobaczę jak te kilka które mam przeżyje najbliższą zimę?

Póki co leje buu
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 12:22, 05 sie 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Fakt, zapomniałam ze masz glinę. A gdyby troche rozluznic podłzoe pod gaurami? Przeciez u Ciebei jest znacznie cieplej niz u nas.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
sylwia_slomc... 14:54, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
UlaB napisał(a)
Fakt, zapomniałam ze masz glinę. A gdyby troche rozluznic podłzoe pod gaurami? Przeciez u Ciebei jest znacznie cieplej niz u nas.

Jak w glinie marki glina rozluźnisz tylko pod rośliną to ona po deszczu stoi jeszcze bardziej w wodzie niż gdy ma wcale nie rozluźnione, bo robi się coś w formie miednicy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 17:26, 05 sie 2021


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Macham , jestem na bieżąco w obu wątkach.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mikdan_2608 18:30, 05 sie 2021

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak w glinie marki glina rozluźnisz tylko pod rośliną to ona po deszczu stoi jeszcze bardziej w wodzie niż gdy ma wcale nie rozluźnione, bo robi się coś w formie miednicy.


A spróbować nieco podnieść grunt? W sensie częściowo zrobić tarasy. Nie calą działkę, rzecz jasna (z torbami Właścicielkę bym puściła takim pomysłem), ale częściowo, jeden dwa kawałki. Jak się sprawdzi to ew. kolejny kawałek. Może jakąś starą stodołę rozbierają, albo chałupę (o fabryce nie wspominając ). Jakaś stara odpadowa belka, albo słup telefoniczny, by się trafiły. Jak już znamy Karolę to coś z niczego Dziewczyna wymyśli. pozdrawiam i koniec opadów życzę dm
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies