Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

olciamanolcia 10:16, 24 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
MartaCho napisał(a)
U mnie w tym roku Vanilki o dziwo ładnie rosną, nie pokładają się. W zeszłym roku to byłą odmiana płożąca hortensji. Żebym ja teraz pamiętała, czy je krótko wiosną obcięłam, czy raczej wyżej, hmm? Mogłoby się przydać na przyszły rok. Na pewno mniej je nawoziłam w tym roku.

Chciałabym dorzucać więcej zdjęć, ale u mnie naprawdę same nudy
Red Sunset płonie



Danusia mówiła na IG, żeby liście jutro z trawnika zbierać, na rabatach zostawić, więc tak robię.

Kolory bez filtra


Teraz to mnie zdenerwowałaś Cudowny !
Ps I tak go kiedyś kupię
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 10:37, 24 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Ten Red Sunset to ile czasu potrzebował, żeby tak urósł?

Przycinałaś go, czy sam się zrobił taki gesty?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 10:40, 24 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Ten największy ma już siedem lat- kupiliśmy sobie na 10 rocznicę ślubu, więc łatwa matematyka
Taki był osesek z niego.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kawa 14:29, 24 paź 2022


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Marta cudny ten red sunset. a żałuję ze nie mam gdzie takiego posadzić!!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agatorek 14:53, 24 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Nie był taki mały przy zakupie, pięknie wyrósł
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 23:22, 24 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13915
Potwierdzam klon Red sunsed piękny jest, miałam 3 szt 2 się ostały. Jeden wypadł bo się odkleił w miejscu szczepienia.
Kupiłam dosyć spore drzewa 3 czy 4 sezon ale nie mają specjalnie dużych przyrostów. A jak u ciebie to wygląda?
W jakiej glebie rosną. Może u mnie za mokro chociaż w lecie jak sucho to mają klapnięte liście.

Jak lubisz że takie bo kolorki je do inne to kup sobie jeszcze klona Brendy winę lub Oktober Glory.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dominika11 08:06, 27 paź 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
piekna jesień

klony wygladaja super

co tak skąpisz fotek - dawaj więcej
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
MartaCho 09:57, 27 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
ElzbietaFranka napisał(a)
Potwierdzam klon Red sunsed piękny jest, miałam 3 szt 2 się ostały. Jeden wypadł bo się odkleił w miejscu szczepienia.
Kupiłam dosyć spore drzewa 3 czy 4 sezon ale nie mają specjalnie dużych przyrostów. A jak u ciebie to wygląda?
W jakiej glebie rosną. Może u mnie za mokro chociaż w lecie jak sucho to mają klapnięte liście.

Jak lubisz że takie bo kolorki je do inne to kup sobie jeszcze klona Brendy winę lub Oktober Glory.


Brandy Wine widziałam na przykład u Asi Rojodziejowej- bardzo ładny, wielopniowy i pięknie się też przebarwia.
October Glory znam stąd, że szkółka, w której kupowałam te moje, przywiozła mi najpierw Red Sunset przebarwione na żółto (!). Jak pojechałam do nich z liśćmi mojego klona, powiedzieli, że chcę mieć October Glory a nie Red Sunset. Choć ten mój pierwszy też u nich kupowałam i nazywał się wówczas Red Sunset właśnie Oj, wspominam to spięcie niemiło. Nie potrafiłabym rozróżnić, czym one się od siebie różnią- a szkółka chyba też
Moje mają dość żyzną glebę i raczej nie mają sucho. Ale przyrosty też bez szału. Latem martwiłam się, czy nic im nie jest, bo faktycznie- dokładnie jak piszesz- liście miały oklapłe. Żyją, mają się dobrze Chyba w przyszłym sezonie zetniemy im czubek, żeby się zagęściły bardziej.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 09:58, 27 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Kawa napisał(a)
Marta cudny ten red sunset. a żałuję ze nie mam gdzie takiego posadzić!!!


Ja Ci za to ambrowców kolumnowych zazdroszczę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 10:10, 27 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Dominika11 napisał(a)
piekna jesień

klony wygladaja super

co tak skąpisz fotek - dawaj więcej


Nie skąpię, nie skąpię. Tylko znowu plany na ten tydzień miałam ogromne, a siedzę na HO pod kocem z nierozłączną paczką chusteczek pod ręką- przeziębienie i totalna niemoc jakaś mnie dopadła. A bodziszki bym przesadziła chętnie jeszcze i jeżówki podzieliła. Sesleria też się już do rozmnożenia nadaje. Echhhh...

Korzystając jednak z okazji, że jestem od rana w domu, udało się od drugiej strony cyknąć zdjęcia:
Graby domagają się zabiegów pielęgnacyjno- opryskowych, bo jakieś takie brzydkie liście w brązowe plamy mają


Ale czy widzicie na tym zdjęciu po lewej, jak mi w tym roku pięknie na ogrodzeniu powojnik się pnie? To tylko w tym roku tak bardzo urósł. Ciekawa jestem, czy już wiosną zakwitnie i będę mieć prawie jak u Kamili ?
Wiosną obowiązkowe przesuwanie rozplenic do przodu mnie czeka. Może je od razu rozmnożę też przy okazji
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies