Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 10:11, 27 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Gracki chyba nie Gracki, bo kwitną jak szalone



I bylina roku- niestudzenie wciąż tłoczy i tłoczy. Choć z sześciu sadzonek tylko ta jedna taka wysoka i grubachna, no najpiękniejsza

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dominika11 10:37, 27 paź 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
współczuję choroby - trzymaj się cieplutko

na rabacie robi się gąszcz - faktycznie trawy do przesadzenia

powojnik widać widać, pnie się jak szalony - będzie pieknie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Martka 22:31, 27 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Martuś, kuruj się, odpoczywaj, ciesz oczy ogrodem.
Piękne fotki, znów mało, ale tym razem wybacza się 
Bylina roku poczyna sobie, za rok dołączą pozostałe byliny roku i też będą tłoczyć jak szalone.
Moje miskanty też kwitną jak szalone nie przeszkadza mi ich "nieoryginalność"
Kolejka traw do podziału wydłuża się To dobrze, że można mieć swoje sadzonki


MartaCho 23:51, 28 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Dziękuję Martko! Mam nadzieję, że zdążę jeszcze podziałać. Pogoda na razie współpracuje!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
ajka 19:49, 04 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
Red sunset piękny, mój tak ładnie się nie przebarwia. Może twój ma więcej słońca. Twój perukowiec też duży ładny, mówisz że ciełaś krótko? Ja swojego chyba nigdy nie cięłam , czy on tego wymaga, czy po prostu chciałaś zmniejszyć jego wymiary?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
MartaCho 20:03, 04 lis 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
Chciałam zmniejszyć, bo zasłana całkowicie okno do pokoju mojej Mamy- latem jest to zaletą, bo daje cień, ale zimą jest za ciemno. Widać jednak, że to cięcie go pobudza do wzrostu- miejscówka trochę nieprzemyślana z naszej strony, chciaż zaletą jest, że możemy powiesić na nim karmnik i mamy świetną miejscówkę do obserwacji licznych sikorek i innych cudaków
____________________
Marta Ogród zacząć czas
ajka 20:12, 04 lis 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4032
MartaCho napisał(a)
Chciałam zmniejszyć, bo zasłana całkowicie okno do pokoju mojej Mamy- latem jest to zaletą, bo daje cień, ale zimą jest za ciemno. Widać jednak, że to cięcie go pobudza do wzrostu- miejscówka trochę nieprzemyślana z naszej strony, chciaż zaletą jest, że możemy powiesić na nim karmnik i mamy świetną miejscówkę do obserwacji licznych sikorek i innych cudaków


O, super, ja też właśnie myślę, czy w tym roku nie powiesić u siebie w końcu karmnika. Zbieram się od jakichś dwóch lat Często trzeba dosypywać ziarno?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 11:59, 05 lis 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
MartaCho napisał(a)
Gracki chyba nie Gracki, bo kwitną jak szalone

Jeśli zakwitły późno, to wciąż mogą być gracki
Przy tej długiej i ciepłej jesieni kwitnienie to żaden wyznacznik. U mnie na wsi widuję niby-gracki. W poprzednich latach kwitły niektóre, w tym - wszystkie. Moje ML też kwitną, a niby nie powinny
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
MartaCho 15:40, 05 lis 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194
ajka napisał(a)


O, super, ja też właśnie myślę, czy w tym roku nie powiesić u siebie w końcu karmnika. Zbieram się od jakichś dwóch lat Często trzeba dosypywać ziarno?


Bardzo polecam Jest frajda, jak się regularnie zlatuje towarzystwo na posiłki. Dosypywać nie trzeba codziennie- co trzy- cztery dni nawet, więc to nie jest nic a nic uciążliwe.

Na wątku Hani Gruszki polecano te ziarenka- zakupiłam, powinno wystarczyć:
https://www.biorak.pl/pl/p/Karma-dla-ptakow-25-kg-/600
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 15:47, 05 lis 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2194



Najważniejsze, że rosną i się dobrze mają
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies