Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Martka 12:33, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
A propos piwonii, teraz już pewnie za późno na przesadzanie? Co radzicie? Czy próbować mimo to? Można przy przesadzeniu tak po prostu podzielić kępę na dwie lub trzy części? Rośnie u mnie kilka lat, ale właśnie rozpanoszyły się tuje.
MartaCho 13:47, 05 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Zalecają na przełomie sierpnia i września, żeby zdążyły się ukorzenić, więc nie wiem, czy nie za późno już. Można ostrym nożem podzielić karpę. Piwonie najlepiej jest podważyć widłami, żeby wyciągając jak najmniej uszkodzić im te korzenie- szczerze pisząc, mnie grubość tych korzeni dość mocno zaskoczyła- myślałam, że to cienkie witki będą, a ich korzenie przypominają bardziej... imbir?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
olciamanolcia 13:47, 05 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7043
Podobno najlepiej dzielić i rozsadzać peonie w sierpniu bądź wrześniu . Ja bym zaryzykowała ale musisz się liczyć z tym , że mogą w przyszłym sezonie nie kwitnąć.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
iwona_d 19:33, 05 paź 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Specjalistą nie jestem, ale jeżeli chodzi o piwonie ja swoje pierwsze dostałam z dzielenia od teścia w połowie października i nie było problemu z przyjęciem. Potem swoje dzieliłam i przesadzał kilka razy i zawsze tak późno, bo teść mówił, że to najlepsza pora i nigdy nic im nie było. Ja bym próbowała.
MartaCho 19:42, 05 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
To Iwonko- przy takiej ilości piwonii- zachęcam Cię gorąco do założenia wątku i pokazania swoich ogrodowych skarbów Co Ty na to?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
iwona_d 22:32, 05 paź 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
MartaCho napisał(a)
To Iwonko- przy takiej ilości piwonii- zachęcam Cię gorąco do założenia wątku i pokazania swoich ogrodowych skarbów Co Ty na to?

Bez przesady nie mam ich aż tak dużo w sumie teraz 4 spore kępy. Są piękne, ale strasznie krótko kwitną i to chyba ich największa wada. Wątek - sama nie wiem może w końcu się odważę, ciągle myślę.
ElzbietaFranka 23:06, 05 paź 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Jeszcze trzeba dodac, że piwonii nie sądzi się głęboko bo nie zakwitną.
Nie poradzę czy dzielić bo nawet nie wiem jakie mają korzenie. Całe karpy kiedyś dawno temu sądziłam i kwitną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 23:14, 05 paź 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7061
Fot nie było od sierpnia. No tak.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 14:57, 06 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
iwona_d napisał(a)
Specjalistą nie jestem, ale jeżeli chodzi o piwonie ja swoje pierwsze dostałam z dzielenia od teścia w połowie października i nie było problemu z przyjęciem. Potem swoje dzieliłam i przesadzał kilka razy i zawsze tak późno, bo teść mówił, że to najlepsza pora i nigdy nic im nie było. Ja bym próbowała.


Ja swoje przesadziłam dwa dni temu . Ale to były akurat jeszcze małe rośliny, i tak jeszcze nie kwitły.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 08:02, 07 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Miejmy nadzieję, że piwonie pokażą nam całą swą urodę.
Wczoraj udało się na chwilkę wyskoczyć pooglądać, to się tam zmieniło ostatnio w ogrodzie

Klony łapią czerwień:




Mariken wśród traw zawsze trendy żółty, powoli, powoli:
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies