Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Agatorek 20:58, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Super! Trzymam kciuki za realizację planu
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 20:58, 20 mar 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ale otwarcie z przytupem! Projekt to dobry pomysł! Żałuję, że go nie miałam, teraz biegam z drzewami i poprawiam pomysły "z młodości" i czuję, że tak będzie jeszcze długo.
Trzymam kciuki. Jakie rośliny posłużą za przesłonę?
Wiaan 21:53, 20 mar 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Marta widzę, że plan gotowy Co będzie służyć jako przesłona?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Magara 22:31, 20 mar 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
I ja zaglądam ciekawa przesłony
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
anpi 23:44, 20 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8107
Widziałam półksiężyce do kantów w "Mrówie", czytałam, że szukasz
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
MartaCho 07:58, 21 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144

Zbiorczo dziękuję Wam bardzo serdecznie za kciuki i wsparcie! Baaardzo się przydadzą!

Przesłona nie powstanie tak od zaraz, ale docelowo ma być tak:
- najpierw muszę dosadzić graby do żywopłotu, tam gdzie jeszcze jest nieszczelny,
- z lewej strony będą przesadzone moje klony Red Sunset tak, żeby były bliżej siebie, a nie jak teraz rozstrzelone po całej rabacie,
- z prawej będzie wysunięta, poszerzona rabata i tam zagajnik z siedmiu brzóz Doorenbos.
Do tego oczywiście średnie piętro, gdzie wykorzystane zostały rośliny, które już mam, czyli miskanty, hortki, derenie ivory.

Pluję sobie oczywiście w brodę, że się nie zdecydowałam w środku zimy na ten projekt, bo teraz jest za późno na to, żeby przesadzać klony- już kwitną i tę rabatę będę mogła przygotować dopiero jesienią, jak klony zrzucą liście. Nie ma tego złego- będzie można dobrze przygotować glebę, co nasza Wiola i wcześniej Toszka zawsze powtarzają/ -ły, jest w końcu najważniejsze

A w międzyczasie też będę mieć co robić- wokół tarasu mają powstać trzy donice palisadowe (szukam fachowca!), w nich świdośliwy, więc jak tylko trochę urosną (ŚŚ, nie donice ), też będą nas przesłaniać.

Widzę to oczami wyobraźni i wiem, że będzie pięknie, jeśli uda mi się wszystko zrealizować! Tylko trzeba trochę poczekać




____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 08:09, 21 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
anpi napisał(a)
Widziałam półksiężyce do kantów w "Mrówie", czytałam, że szukasz


Dzięki Aniu za tip! Sprawdzę, czy u nas też jest i czy to ten.

Półksiężyc jako taki mam od Fi...rs, ale jest chyba trochę tępawy. W niedzielę wzięłam polecaną przez Hanię krótką haczkę z pazurkami innej firmy, i tak dobrze mi się nią pracowało, że stwierdziłam, że to jednak musi być prawda, że producent tutaj robi ogromną różnicę. A że mam dużo darni do usunięcia w tym sezonie, to chciałam wymienić mój półksiężyc na ten lepszy model i już go online nie ma
Kto wykupił? Przyznać się proszę!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 10:37, 21 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
MartaCho napisał(a)

Zbiorczo dziękuję Wam bardzo serdecznie za kciuki i wsparcie! Baaardzo się przydadzą!


A w międzyczasie też będę mieć co robić- wokół tarasu mają powstać trzy donice palisadowe (szukam fachowca!), w nich świdośliwy, więc jak tylko trochę urosną (ŚŚ, nie donice ), też będą nas przesłaniać.

Widzę to oczami wyobraźni i wiem, że będzie pięknie, jeśli uda mi się wszystko zrealizować! Tylko trzeba trochę poczekać



Martuś, mój eM zrobił bardzo ładne donice z palisad na rondzie u nas . Z tym, że on raczej nie ma za dużo czasu (jak to robił, był akurat lockdown, więc był uziemiony ).

Ale do tego nie jest potrzebny jakiś specjalista, wystarczy osoba dokładna, cierpliwa i nie mająca dwóch lewych rąk .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 11:01, 21 mar 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2144
Właśnie niestety nie ma szans, żeby mój osobisty DT się za to zabrał- to pierwszy hamulcowy RP A fachowcy nie są zainteresowani, bo to małe zlecenie. Poszukać muszę wśród znajomych i znajomych znajomych
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 11:19, 21 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
No właśnie, teraz fachowcy już nie biorą takich małych zleceń.
Powodzenia
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies